Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

27 Mayıs 2019 Pazartesi 01:12    

 

 
 
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 7 yılda Avrupa ve Ortadoğudan 7 şehir ile Kardeş Şehir oldu.

 Reklam
7 Yılda 7 kardeş şehir
09 Temmuz 2010 Cuma 08:54
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 7 yılda Avrupa ve Ortadoğudan 7 şehir ile Kardeş Şehir oldu.
 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey; ‘Küreselleşen dünyamızda, Belediyelerin yerel hizmetlerin sağlanması dışında yerel demokrasinin kalıcılaştırılması, yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesi gibi evrensel bir görevi de vardır’

2005 Yılında Suriye’nin Halep Şehri ile başlayan Kardeş Şehir İlişkilerini, Almanya’nın Duisburg, Hollanda’nın Nijmegen, Kuveyt’in Kuveyt, İsveç’in Karlstad, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa ve Ürdün’ünden İrbid şehirleri ile sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 7 yılda 7 şehir ile Kardeş Şehir Protokolü imzaladı.

Küreselleşen dünyamızda, Belediyelerin yerel hizmetlerin sağlanması dışında yerel demokrasinin kalıcılaştırılması, yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesi gibi evrensel bir görevinin de olduğunu söyleyen Başkan Güzelbey;

Dünyanın adım adım globalleştiği, küçük bir kasabaya döndüğü günümüzde her dilden, her dinden ve renkten insanların buluştukları ortak paydalar artmakta, ülkeler her alanda birbirleriyle yoğun temaslar ve paylaşımlar içine girmektedir. Bütün bu gelişmelerin tüm toplumlar için eşit mutluluk ve fayda sağlaması en büyük temennimizdir.

Bizler de yerel yönetimler olarak bu fırsatları ortak paydada avantaja dönüştürmek amacıyla Avrupa ve Ortadoğu coğrafyasında yer alan komşu ülkelerle kültürel ve sosyal alanlarda olduğu kadar ekonomik anlamda da bağlarımızı güçlendirmek amacıyla ilişkiler tesis ettik’ dedi.

Kardeş Şehirlerle, kültürden sanata, spordan ekonomiye kadar bir çok alanda işbirliği içerisine girdiklerini vurgulayan Güzelbey, ‘Yerel yönetimlerin tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunmaları toplumları birbirine yakınlaştırdığı kadar, halka sunulan hizmet kalitesinin yükselmesini de sağlamaktadır. Ülkemizin dünyaya açılan kapılarından biri olan şehrimiz tesis ettiği kardeş şehir ilişkileri ile bölge ülkelerine örnek teşkil etmektedir’ diye konuştu.

Başkan Güzelbey, ‘Türkiye’nin ekonomide gösterdiği başarı, iç istikrar politikaları, dış politikadaki başarılı hamlelerin başta sınır komşularımızla olan ilişkilerde olumlu yansımaları olmuştur.

Uluslararası ilişkilerin önem kazandığı küreselleşen dünyamızda, kültürel konularda yapılan paylaşımlar ülkeleri birbirlerine daha da yakınlaştırmaktadır.

Yüzümüzü Avrupa ve Ortadoğu’dan sonra Asya ve Amerika ülkelerine de çevirdik. 7 yılda imzaladığımız 7 kardeş şehir protokolünün ardından, ülkemizi tanıtmak, kültürel, sosyal ve ekonomik ilişkiler kurmak üzere Moğolistan’ın Başkenti Ulan Bator ve Amerika’nın İowa Eyaletinden Des Moines şehri ile görüşmelerimiz sürmektedir” dedi.
Etiketler : 7, Yılda, 7, kardeş, şehir,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1734 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2382  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 15 Bugün: 158 Toplam: 1,824,222
Haberler artık Outlook'ta