Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Mart 2019 Pazar 14:08    

 

 
 
 
Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, İskenderun şehirleri ile bu şehirlere bağlı ilçelerin büyük bir kısmının üye olduğu

 Reklam
ÇBB eğitim semineri yapıldı
04 Şubat 2010 Perşembe 09:22
Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, İskenderun şehirleri ile bu şehirlere bağlı ilçelerin büyük bir kısmının üye olduğu Çukurova Belediyeler Birliğinin 4 günlük eğitim semineri Kuzey Kıbrısta yapıldı
 

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve ÇBB Birliği Başkanı Macit Özcan yaptı. Konuşmasında, yerel yöneticilerin karşılaştıkları sorunlar ve mevzuatların ele alındığı bu tür seminerlerin devam edeceğini ifada eden Başkan Macit Özcan, “Yerel yöneticiler olarak, temel belediyecilik problemlerinin yanı sıra, vatandaşın kişisel sorunlarıyla da uğraşmak durumunda kalıyorsunuz. Çünkü vatandaş kendisine en yakın yönetici olarak sizi görüyor. Bu bakımdan yerel yöneticilerin işi daha zor” dedi.

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan birçok belediyenin, ÇBB bünyesinde bulunduğunu hatırlatan Başkan Macit Özcan, bu bağlamda KKTC’deki belediyeleri de aralarında görmekten büyük mutluluk duyacaklarını belirtti. İştirak eden tüm belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ile belediye personelinin, söz konusu seminerden en verimli şekilde yararlanması temennisinde bulunan Başkan Macit Özcan, daha sonra konuşma yapması için KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu’nu kürsüye davet etti.

ÇBB’nin bu eğitim seminerini KKTC’de yapmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Başbakan Eroğlu, “Anavatanımız Türkiye ile her konuda olduğu gibi, bu tür konularda da işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız. KKTC olarak, Türkiye’nin her konuda desteğini ve yardımını almaktan dolayı minnettarız. İnşallah önümüzdeki süreçte KKTC’ye diğer ülkeler tarafından uygulanan ambargo sona erer. Biz kendimizi Türkiye’den ayrı düşünmediğimiz için, KKTC’deki belediyelerin de ÇBB’ne üye olmasını arzu ederiz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Macit Özcan, KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu’na günün anısına bir plaket takdim etti.

Toplam 3 gün süren eğitim seminerinde katılımcılara Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Recep Demir tarafından; Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve Encümen’in görev ve yetkileri, karar organı üyelerine ödenecek huzur ve özlük hakları, meclis ve encümen toplantılarında uyulması gereken kurallar, belediyelerde tören-temsil ve ağırlama ile ilgili tanıtım giderlerinin kapsam ve sınırları ile harcama usul ve esasları hakkında bilgi verildi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nda görevli Şehir Plancısı Kezban kutlu ise katılımcılara; planlama ve yapılaşmaya ilişkin mevzuat ile imar kanunundaki yasal değişiklikleri aktardı.Kaynak: MERSİN BELEDİYESİ
Etiketler : ÇBB, eğitim, semineri, yapıldı,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2140 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2787  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 22 Bugün: 661 Toplam: 1,787,495
Haberler artık Outlook'ta