Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

27 Mayıs 2019 Pazartesi 01:43    

 

 
 
 
Hizmet kervanında beraber yürüyelim

 Reklam
Çelikcan muhtarlarla buluştu
30 Nisan 2010 Cuma 15:06
Hizmet kervanında beraber yürüyelim
 

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Çelikcan, Adana’nın tüm mahalle ve köy muhtarlarıyla biraraya geldiği istişare toplantısında; hizmet yaparken hangi muhtarın, hangi partiden, hangi etnik kökenden olduğuna bakmayacaklarını, kuzey-güney-doğu-batı ayırımı yapmayacaklarını, herkese eşit davranacaklarını söyleyerek, “Hizmet kervanını birlikte yürüteceğiz” dedi.
   Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda Adana’daki tüm mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantı yapan Başkan Vekili Mahmut Çelikcan, kenti ortak akılla yönetmeye kararlı olduklarını ifade etti.
Muhtarların, vatandaşın müracaat ettiği ilk mercii olduğunu hatırlatan Çelikcan, muhtarlarla koordineli çalışarak vatandaşın sorununa çözüm getireceklerini anlattı. Bu nedenle belediyede kısa adı MUKOM olan “Muhtarlık Koordinasyon Merkezi” birimini yaşama geçireceklerini vurgulayan Çelikcan, “Sizlerin tamamı bana ulaşamayabilir. Yoğun tempom nedeniyle sizlere vakit ayıramayabilirim. Ama bu birim, belediyemizin imkanları ölçüsünde mahallenizin sorunlarını çözecektir” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin Metro’dan ve diğer kredilerden kaynaklanan yeni parayla 1 trilyon 240 milyon lira tutarında borcu bulunduğunu belirten Çelikcan, “Türkiye’nin en borçlu belediyesiyiz. Ancak bu bizim için mazeret olmayacak. Paramızı yerinde, zamanında kullanabilsek, kendimiz için değil kentimiz için çalışırsak sorunları çözebiliriz” dedi.
Çalışan üreten personelin arkasında olduklarını, belediyeye ayrımcılık yapmaya gelmediklerini tekrarlayan Başkan Vekili Çelikcan, “Yönetici kolay yetişmiyor. “bu şunun adamı” “şu bunun adamı” anlayışıyla hareket edersek, kaybeden Adana olur” şeklinde konuştu.
Belediyeler arasında daha önce yaşanan “yetki karmaşası” sorununun bir daha yaşanmayacağının altını çizen Çelikcan, “Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine ağabeylik yapacak, elini uzatacak. Kavganın kime ne faydası olabilir? Bu sürtüşmeden, bu kavgadan halkımız zarar görür. Bizim yönetim anlayışımızda bu yok. İlçelerle birlikte hizmet üreteceğiz” dedi.
Adana’ın her konuda diğer büyükşehirlere göre geri kaldığını vurgulayan Başkan Vekili Çelikcan, özellikle trafik konusunda büyük sıkıntı çekildiğini, Yeni Ulaşım Master Planı hazırlanacağını, ana arterler ve bulvarlarla ilgili yeni projeleri yaşama geçirerek, trafik sorununu çözeceklerini anlattı.
Belediyeyi, meclis üyeleri, çalışanlar, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla birlikte “ortak akılla” yöneterek, Adana’ın önünü açacaklarını bildiren Çelikcan, konuşla ilgili şunları söyledi;

  “Bunu başarabilirsek Merkezi yönetimin kentimize bakış açısı da değişecek. Vekil seçildikten sonra Ankara’da Başbakanımız Sayın Erdoğan’la görüştük. Bu görüşmede bunların sinyallerini aldık. Sayın Başbakanımız, Adana’yı çok önemsiyor. Merkezi yönetimin imkanlarını Adana’ya aktardığımız takdirde kentimizi hedeflediğimiz noktaya getireceğiz”.
   Ekmek ve su ile ilgili çalışmalarının da olduğunu kaydeden Çelikcan, “Dünyanın modern ülkelerinde suda kaçak ve kayıp yüzde 25’ler civarında iken, Adana’da bu oran yüzde 75’lerdedir. ASKİ Genel Müdürümüzün çalışması sonucu bu oran yüzde 55’lere kadar düşmüştür.  Kaçak kayıp azalırsa, işletme giderlerimiz de azalır. Aynı zamanda adalet sağlanmış olur” şeklinde konuştu.
   Toplantıda Metro konusuna da değinen Başkan Vekili Mahmut Çelikcan, Metro’yu Mayıs ayında devreye sokmayı planladıklarını, bununla ilgili açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacaklarını bildirdi.
   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Çelikcan, daha sonra köy ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi. Çelikcan, bu tür toplantıların zaman zaman tekrarlanacağını sözlerine ekledi. Çelikcan’ı yeni görevinden dolayı tebrik eden muhtarlar da, konuşmaya alkışlarla karşılık verirken, tüm köy ve mahalle muhtarları olarak, kendisini desteklediklerini ifade ettiler.
Etiketler : Çelikcan, muhtarlarla, buluştu,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2173 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2207  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 197 Toplam: 1,824,261
Haberler artık Outlook'ta