Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Mayıs 2019 Salı 22:38    

 

 
 
 
Havası,toprağı,suyu kirlenmiş bir ülkede sağlıklı toplumlar yaşamaz

 Reklam
Çevremizin kıymetini bilelim
05 Haziran 2010 Cumartesi 12:38
Havası,toprağı,suyu kirlenmiş bir ülkede sağlıklı toplumlar yaşamaz
 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey Çevre Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, 'Dünyamızda meydana gelen küresel ısınma ve kuraklık, çevre sorunlarının boyutunun daha da artmasına neden olmuştur. Havası, toprağı, suyu kirlenmiş ve çölleşmiş bir ülkede, sağlıklı yaşamdan söz etmek mümkün değildir” dedi.
Güzelbey, “Tüm insanlığın geleceğini yakından ilgilendiren ve her geçen gün büyüyen çevre sorunu, çağımızın en önemli gündem maddesi olmuştur. Öyle ki, bugün dünyada ülkelerin gelişmişlik düzeyi, çevreye ve çevrenin korunmasına verdikleri önemle ölçülmeye başlanmıştır.

'Hızla artan dünya nüfusu, plansız sanayileşme, köyden kente göç gibi gelişmeler çevre tahribatını her geçen gün daha da arttırmaktadır. Çevre kirliliğine bağlı olarak günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyen olaylar bütün ülkeleri tek bir paydada birleştiren ortak bir sorun haline gelmiştir” diye konuştu.

“Dünyanın pek çok ülkesi gibi Türkiye de, son yıllarda hızla artan çevre sorunları ile karşı karşıya bulunduğunu vurgulayan Güzelbey, ‘Çevre sorunları konusunda kısa ve uzun hedefli politikaların oluşturulması ve tüm ülkelerin işbirliği içinde hareket etmeleri gerekmektedir ve bunun için zaman gittikçe kısalmaktadır' dedi.

Başkan Güzelbey, 'Birçok kültür ve medeniyete beşiklik eden ülkemiz hem kültürel, hem de doğal zenginlikler açısından dünyanın en özel bir konuma sahip köşelerinin başında gelmektedir. Bu zenginliğin ve çeşitliliğin korunması ve geliştirilmesi içinde bulunduğumuz bilgi çağında toplumun her katmanına ayrı ayrı sorumluluklar yüklemektedir.

Ülkemizin bugünü ve çocuklarımıza bırakacağımız temiz, düzenli ve yaşanılabilir bir çevre, sadece kurumların değil, tüm insanların sorumluluğundadır. Geçmiş nesillerden devraldığımız dünyamızı, gelecek kuşaklara en iyi şekilde bırakmak hepimizin en önemli görevidir” diye ifade etti.
Dünyamızın yaşanabilir durumunu muhafaza etmek için elimizden geleni yapmamız gerektiğini belirten Güzelbey,  'Bazı şeylerin dönüşünün imkansız ya da çok zor olduğunun unutulmaması gerektiğini, daha yaşanabilir bir dünya için bireylerden başlayan toplumları kucaklayan çabanın şart olduğunu söyleyerek,  'Çevre Haftası'nı kutlar saygılar sunarım' dedi.
Etiketler : Çevremizin, kıymetini, bilelim,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1890 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2992  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 152 Toplam: 1,821,927
Haberler artık Outlook'ta