Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

27 Mayıs 2019 Pazartesi 11:09    

 

 
 
 
RTÜK tarafından kapatılan Çukurova tv tekrar yayında.

 Reklam
Çukurova tv'yi kapatamazsınız
25 Mart 2009 Çarşamba 13:55
RTÜK tarafından kapatılan Çukurova tv tekrar yayında.
 

Siyasi baskılar sonucu Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından kapatılarak ekranları karartılan Çukurova Televizyonu, Mahkeme kararıyla yeniden izleyicileriyle buluştu.

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, televizyonun kapatılması uygulamasına Ankara 1 Nolu İdare Mahkemesi'nin Yürütmeyi Durdurma kararı verdiğini söyledi.

Hukukun üstünlüğünün bir kez daha görüldüğünü, demokrasiye gölge düşürmek isteyenlerin bertaraf edildiğini vurgulayan Başkan Durak, “Bir süre önce ‘Adana'da Aytaç Durak'ız seçimi kazanırız' diye Sayın Başbakan'a yanlış bilgi verenler; seçimi kaybedeceklerini, Başbakan'a karşı mahcup olacaklarını anlayınca telaşa kapıldılar. Bunun üzerine hizmetlerimize yönelik baskılar uygulamaya başladılar” dedi.

İktidarın gücü ile baskıların dozunu arttıranların, akıl almaz yöntemlere başvurduklarını kaydeden Başkan Durak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Kendi adaylarının tutmayacağını anlayan bu kişiler, 100 yılın projesi olan Çatalan İçme Suyumuzun ihracını engellediler. Ruhsat vermek üzere tesislere memur gönderen Sağlık İl Müdürü'nü görevden aldılar. Metro'nun çalışmasını engellemek için TEDAŞ'a baskı yaparak elektriğini kestiler. Ama Adana Halkı ve basının gücü karşısında direnemeyip Metro'ya elektriği bağlamak zorunda kaldılar. Milliyetçi Hareket Partisi'nin önünü kesebilmek için bu kez afişlerimizi, pankartlarımızı kolluk kuvvetleriyle indirdiler. Bu doğrultuda Sayın Genel Başkanımızın Adana'ya gelişi ile ilgili her lidere yapılan bir uygulamada istisnai bir uygulama yaptırarak emniyet güçlerini yönlendirip afişleri, pankartları tekrar kestirdiler. Hatta seçim bürolarımızdaki, apartmanlardaki evlere girerek bayraklarımızı dahi indirdiler. Bunlar yetmiyormuş gibi, Belediyemizin yayın organı olan gazetemizi kapattılar.

Ve ardından da büyük hissesi oğluma ait olan sesimizi duyurduğumuz Çukurova Televizyonu'nu, RTÜK Başkanı Zahit Akman imzalı bir yazıyla kapattılar.

Ancak Türkiye'de hukukun üstünlüğü var. Çukurova Televizyonu, Mahkeme kararıyla bugün yeniden açılıyor. İnşallah bu tip baskılar, seçimden sonra yaşanmayacaktır. Halkın gücü karşısında direnemeyenlere bugün de Yargı gerekli cevabı vermiştir. İnşallah 29 Mart'ta da, gerekli yanıtı Adana Halkı verecektir. Bugün nasıl hukuk kazandıysa, o zaman da demokrasi kazanacak”.Kaynak: ADANA B BELEDİYESİ
Etiketler : Çukurova, tv'yi, kapatamazsınız,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1938 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2320  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 9 Bugün: 463 Toplam: 1,824,527
Haberler artık Outlook'ta