Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

27 Mayıs 2019 Pazartesi 01:08    

 

 
 
 
Adana Filistin Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen geceye Hamas yetkilisi Dr. Nevvaf Tekruri ve gazeteci-yaza

 Reklam
Adana'da 'Ağlayan Kudüs' gecesi
17 Mayıs 2009 Pazar 10:42
Adana Filistin Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen geceye Hamas yetkilisi Dr. Nevvaf Tekruri ve gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak konuşmacı olarak katıldı.
 

Adana'da düzenlenen "Ağlayan Kudüs, Direnen Filistin" adlı gecede konuşan gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, "Filistin'i kurtaracak olan, Mescid-i Aksa'yı kurtaracak olan biz değiliz. Bizi kurtaracak olandır Mescid-i Aksa. Allah sizin ellerinizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek istiyor" dedi.

Tekruri, "Bildiğiniz gibi Filistin'deki kardeşleriniz ağlıyor ve aynı şekilde Filistin'deki hamaslı kardeşlerimiz direnişlerine devam ediyorlar. Allah'ın izniyle karanlık olan o gecenin arkasından aydınlık sabah hemen gelecektir. Ve Allah'ın izniyle İsrail'in yenilme zamanı gelmiştir." dedi.
İsrail ve Amerika mallarının boykot edilmesini, Filistin halkına maddi ve manevi yardımda bulunulmasını isteyen Tekruri, daha sonra şöyle devam etti: "Özelikle Türkiye'deki kardeşlerimizden azami ilgi göstermelerini istiyoruz. Özellikle tarihine baktığımız zaman Türkiye, İslam adına çok büyük  eserler bırakmıştır."

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ise "Filistin'i kurtaracak olan, Mescid-i Aksa'yı kurtaracak olan biz değiliz. Bizi kurtaracak olandır Mescid-i Aksa. Allah sizin ellerinizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek istiyor. Ve bunun karşılığında sizi cennetine göndermek istiyor" dedi. Filistin halkına yardım edilmesini isteyen Dilipak, Mescid-i Aksa'nın kurtarılmasının tek başına hiçbir şeyi ifade etmediğini belirterek şunları söyledi:

"Biz Gazze'ye muhtacız, biz Filistin'e muhtacız, biz Mescid-i Aksa'ya muhtacız. Yoksa Mescid-i Aksa bize değil. Allah, dilerse başka güçlerini de devreye sokar. Haşa, Allah'ın yetmeyen gücüne güç, yetmeyen parasına para, yetmeyen aklına akıl yetirecek değiliz. Eğer biz Allah yolunda savaşmayı unutur, bırakırsak Allah başka bir kavme hidayet nasip eder ve onların elleriyle kendi kitlesini korur. Siz eğer, kendi ülkenizin, kendi geleceğinizin, kendi çocuklarınızın geleceğinden kaygıya düşüyorsanız o zaman bugün Gazze'ye, bugün Filistin'e, bugün Mescid-i Aksa'ya yardım etmeye mecbursunuz. Çünkü Allah'a böyle söz verdiniz. Ve Allah, bunun karşılığında size verdiğinizin on katını, yüz katını, hatta yediyüz katını vaat ediyor. Allah sizi yeryüzünün varisi kılmak istiyor.Ne demek Mescid-i Aksa'yı kurtarmak? Haddimize mi düşmüş? 'Ey Kudüs kurtar bizi' diye haykırmamız gerekiyor. Kardeşlerim, Mescid-i Aksa'yı kurtarmak tek başına hiçbir şeyi ifade etmiyor.

Mescid-i Aksa'nın kurtulmuşluğu İslam ümmetinin birliği ve
evrensel sorumluluğunun ihyası anlamına geliyor. Bizler Allah'ın mecazi anlamda yer yüzündeki halifeleriyiz. Allah'ın gören gözü, işiten kulağı, tutan eli, haykıran sesi olmakla emrolunduk. Yaşayan Kur'an'dır Müslüman. Biz alimlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Bizim gibi inanmayan, bizim gibi düşünmeyen insanların dahi haklarının, hürriyetlerinin yeryüzündeki bekçileriyiz. Allah kitabında, 'bir kavme olan düşmanlığınız, sizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmesin' dedi.

 Allah kitabında yine buyurdu, Allah sizin ellerinizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister. haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı mücadele etmekle emrolunur." Geceye katılanlar Filistin ve Türk bayrağı açarak "Kahrolsun İsrail", "Hamas'a selam, direnişe devam" şeklinde sloganlar attı.Kaynak: HABER7
Etiketler : Adana'da, 'Ağlayan, Kudüs', gecesi,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2046 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2248  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 153 Toplam: 1,824,217
Haberler artık Outlook'ta