Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Temmuz 2019 Pazar 06:59    

 

 
 
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Macit ,Tarsus ilçesine bağlı Kargılı köyü yakınında kurulması düşünülen havaalanı konus

 Reklam
Adana'nın tepkisi yersiz
16 Eylül 2010 Perşembe 11:50
Büyükşehir Belediye Başkanı Macit ,Tarsus ilçesine bağlı Kargılı köyü yakınında kurulması düşünülen havaalanı konusunda Mersin lobisinin faaliyetlerine hız kesmeden devam etmesi gerektiğini söyledi
 

Söz konusu havaalanının yapımını gereksiz gören Adana’nın bu görüşünün anlamsız olduğunu ve yapılacak olan havaalanından Adana’nın da fayda göreceğini belirten Başkan Macit Özcan, “Adana, yapılması düşünülen havaalanının yerinin yanlış olduğu ve mevcut Şakirpaşa havaalanının genişletilerek büyütülmesi yönünde fikir beyan etmektedir. Ancak Şakirpaşa havaalanını ne kadar genişletirseniz genişletin, artan ihtiyaçlara cevap veremez konuma gelmiştir. Öte yandan mevcut havaalanı şu anki durumuyla Adana’nın tam şehir merkezinde yer almakta ve birçok tehlikeyi de bünyesinde taşımaktadır. Maalesef birbirine yakın iki şehir olduğu için olsa gerek, Adana ile Mersin arasında her zaman bir rekabet söz konusu olmuştur. Ancak bu projenin rekabet konusu yapılması son derece yanlış. Çünkü söz konusu havaalanı sadece Mersin’in değil, Adana’da dahil olmak üzere tüm bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecektir. Bu yüzden Adana’nın bu konudaki tepkisi yersiz ” dedi.

     Çukurova Bölgesel Havaalanı’na Adana’nın neden bu kadar karşı çıktığını anlamanın güç olduğunu kaydeden Başkan Macit Özcan, “Sonuçta bu havaalanı mesafe anlamında Adana’ya da, Mersin’e de eşit uzaklıkta bir havaalanı olacak. Ayrıca söz konusu havaalanının hitap ettiği iki şehir sadece Mersin ve Adana’da olmayacaktır. Yapılması düşünülen bölgesel nitelikteki havaalanı Hatay, Maraş, Konya, Karaman gibi çevre illerin de ihtiyaçlarına cevap verecektir. Öte yandan bu havaalanı insan ve yük taşımacılığında Adana’nın önemli bir yükünü üzerinden almış olacaktır” dedi.

     Yapılması düşünülen Çukurova Bölgesel Havaalanı’nın Mersin turizminin gelişmesine de çok büyük katkı sunacağını sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, “Tarihi ve turistik birçok unsuru bünyesinde barındıran ve nüfusu 2 milyona yaklaşan Mersin, ne yazık ki en yakınındaki şehir  olan Adana’nın havaalanından yararlanmaktadır. Bu durum, Şakirpaşa havaalanının iş yoğunluğunu da arttırmaktadır. Mersin’e gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin, uçaktan indikten sonra 20 dakika içinde Mersin kent merkezine ulaşmasını sağlayacak olan Çukurova Bölgesel Havaalanı hayati bir önem taşımaktadır. Kentimizin turizm alanında gelişimi için birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Kazanlı- Seyhan sahil şeridinde yapılacak 10 bin yataklı tatil köyleri, Mersin’i tertemiz bir denize kavuşturacak olan ve yapımı tamamlanan atıksu arıtma tesisi bunlardan bazıları. Mersin, turizm alanında komşusu Antalya’nın başarısını yakalayabilecek potansiyele sahip bir şehir. Ancak tüm bunların yanında bir havaalanının da şart olduğu, artık yadsınamaz bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Tüm bu bilgilerin ışığında, Kargılı köyü yakınında Çukurova Bölgesel Havaalanı’nın yapımı konusunda Adana’lı kardeşlerimizin biraz daha aklıselim davranmalarını bekliyoruz ve 2011 yılında ilk kazmanın vurulacağını ifade eden Hükümet yetkililerini, bu sözlerini yerine getirme anlamında Mersin’in tüm dinamikleri ile birlikte takip edeceğiz” dedi
Etiketler : Adana'nın, tepkisi, yersiz,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2882 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.3882  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 17 Bugün: 370 Toplam: 1,866,179
Haberler artık Outlook'ta