Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 21:26    

 

 
 
 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2009 yerel seçimlerinde

 Reklam
Ak Parti Siyaset Akademisi
01 Aralık 2008 Pazartesi 09:58
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2009 yerel seçimlerinde
 

 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2009 yerel seçimlerinde aday olacaklara tavsiyelerde bulunarak, "Rakiplerinizi hafife alırsanız kendi kalenize gol atarsınız" dedi.
     AK Parti Siyaset Akademisi'nin bugünkü konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu. Katılımcılara yerel yönetimlere ilişkin bilgi veren Yılmaz, artık vatandaşların uçuk vaatlere inanmadığını söyledi. Yılmaz, "Artık bu devirler bitti. Bir yerde bir şey konuşacağınız zaman imkansız vaatlerde bulunmayacaksınız. Hiç kimse artık kolay kandırılacak gibi değil. Vatandaşlarımız artık çok bilinçliler. Eğer bir vaade bulunuyorsanız bu projeye iyi hazırlanarak sunun ve bu projeyi hangi parayla yapacağınızı düşünün. Bunu yapmazsanız saf bir vatandaşta size sorar rakipleriniz de sorar" diye konuştu.
     Her projenin bir finansmanı olması gerektiğine işaret eden Yılmaz, belediye başkanlığında ezbere yer olmadığını ifade etti. Yılmaz, projelerin inandırıcı, yapılabilir, hesaplı kitaplı olması gerektiğini vurguladı. 2009 yerel seçimlerinde aday olacaklara tavsiyelerde bulunan Yılmaz, vatandaşa sunulacak politikaların daha insan odaklı, insan hayatını kolaylaştıracak, çok çabuk işlere dönüştürülen projeler olması gerektiğini söyledi. AK Parti'nin insan odaklı bir parti olduğunu belirten Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı sorunlar için 'Dert ediyorum' sözlerine atıfta bulunarak, bir belediye başkanının da sorunları dert etmesi ve bu sorunların çözümü için çalışması gerektiğini vurguladı. Yılmaz, "Dert etmezseniz yapamazsınız. Bizim partimiz hizmeti dert edenler partisi. Benim Başbakanım öyle" dedi.
     İnsanı ilgilendiren projelere önem verilmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, dünyadaki diğer yöneticilerin çevre projeleri ile uğraştığını aktardı. Şehirde bulunan bir evde musluk açıldığında o musluktan suyun rahatlıkla içilmemesinin büyük sorun olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "21. yüzyılda bunu kimseye anlatamazsınız. Nerede görev yaparsanız yapın içme suyunu sağlıklı bir şekilde evlere getirmeniz gerekiyor. Eğer içme suyunuz sağlıklı değilse bu sağlık sorunlarını da beraberinde getirir, hastalığı
beraberinde getirir. Oraya köprüler, şaşalı kavşaklar, yollar açsanız da bu dam üstünde saksağan olur" ifadelerini kullandı.
"NE KADAR ÇALIŞIRSANIZ O KADAR İYİ OY ALIRSINIZ"
     Belediyecilikte kanalizasyon sorununun çözülmesinin de önemli olduğunu belirten Yılmaz, "Kirlenen su öyle bir yeri kirletir ki o sizin içtiğiniz suyu kirletir. Akan suyun gittiği yeri kontrol altına almanız lazım. Atık suyu arıtma önemli bir iştir" şeklinde konuştu.
   Belediyecilikte çöp sorununun da önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, çöplerden sızan suyun asit ve toksin maddelere dönüşerek içme suyuna karıştığını, bunun da insan sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. Batılı ülkelerin su, atık su ve çöp sorununu Rönesans ve Sanayi Devrimi döneminde çözdüğünü anlatan Yılmaz, Türkiye'nin ise 1900 yıllarda ancak şehirleşmeye başladığı söyledi. Yılmaz, "Biz çok geç kalmışız. Şehirlerimiz çingene çadırı gibi. Alt yapı yok üst yapı yok. Ama son zamanda çok mesafe katettik.Özellikle TOKİ büyük hamle yaptı" dedi.
      Türkiye'nin henüz sosyal devlet olamadığını belirten Yılmaz, belediyecilikte yaşlılara önem verilmesinin altını çizdi. AK Parti iktidarının bu sorunun çözümü için harekete geçtiğini belirten Yılmaz, bununla ilgili yapılan çalışmaları aktardı. Belediyecilerin sokak çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini belirten Yılmaz, bu çocukların istihdam edilerek meslek sahibi olmaları gerektiğini ifade etti. Şehirlerin iktisadi kalkınmasında belediye başkanlarına büyük görevler düştüğünü kaydeden Yılmaz, belediye başkanlarının yatırımcılara destek vermesi gerektiğinin altını çizdi. Eğitim alanına yerel yönetimlerin büyük katkısı olduğunu belirten Yılmaz, bu konuda Samsun Belediyesi olarak işadamları ile yaptıkları ortak çalışmalarla anlattı. Yılmaz, okul yaptırılmasına katkıda bulunan belediye başkanlarına o kişini isminin verildiğini söyledi.
      Katılımcıların 'Seçim kampanyasını nasıl yapmalıyız?' sorusuna Yılmaz, seçimleri sınava benzeterek, şunları söyledi:
     "Ne kadar çalışırsanız o kadar iyi oy alırsınız. Seçimlerde asla ve asla benim şu özelliğim var, herkes bunu biliyor bana vermeyecekte kime verecek? Rakiplerin zaten şöyle derseniz kendi kalenize gol atarsınız. Hiç kimsenin oyu garanti değil.Üşenmeyeceksiniz, insana önem ve değer verdiğinizi göstereceksiniz. AK Parti'nin oyları azaldığında çok sıkıntılara gebe. Onun için çok çalışacaksınız."
     Seçimleri kredi kartına benzeten Yılmaz,
     "Limiti yükseltmek için gece gündüz çalışmanız lazım. Eğer bu işe talipseniz hemen yarın kampanyaya başlayın. Kapı kapı gezin, insanlarla yüz yüze konuşun. Ekibinizi kuracaksınız, gidip hizmetlerinizi anlatacaksınız. Başkalarından daha fazla yapacaksınız. Seçim çok çalışmak gerektirir" diye konuştu.
Etiketler : Ak, Parti, Siyaset, Akademisi,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1981 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2210  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 703 Toplam: 1,845,847
Haberler artık Outlook'ta