Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:14    

 

 
 
 
Melih Gökçek alt geçitlerin kapatılması kararına kızdı

 Reklam
Alt geçitler nasıl kapatılır
14 Kasım 2011 Pazartesi 12:01
Melih Gökçek alt geçitlerin kapatılması kararına kızdı
 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Kuğulu alt geçitlerin kapatılmasına neden olacak karara tepki gösterdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kuğulu alt geçitlerin yapımıyla ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2006'daki kararını mahkemenin iptalini ''inanılmaz ve uygulanması imkansız olarak'' nitelendirdi.

Gökçek yaptığı yazılı açıklamada, Çankaya Belediyesi, Peyzaj Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesinin başvurusu üzerine 8. İdare Mahkemesinin, Kuğulu alt geçitlerin yapımıyla ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2006'daki kararının iptali ile alt geçitlerin kapatılmasına neden olacak kararına tepki gösterdi.

Kararı ''inanılmaz ve uygulanması imkansız olarak'' nitelendiren Gökçek, şunları kaydetti:

ANKARA'YA FELAKET GETİRECEK KARAR

''İnanılmaz ve uygulanması imkansız kararlarla maalesef karşı karşıya kalmaya devam ediyoruz. 5,5 yıl önce başlanılan, başlandığı sırada önce yürütmeyi durdurma kararı verilen, bilahare yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldığı için yapımı tamamlanan Kuğulu alt geçitlerin aradan 5,5 yıl geçtikten sonra, uygulanması Ankara'ya felaket meydana getirecek bir kararın verilmiş olmasını hayretle karşılıyorum. Şimdi ne yapacağız? Mahkeme kararını uygulamak için Kuğulu alt geçitleri kapatacağız. Trafik felç olacak. Bu kararı veren mahkeme bunları düşünmeden nasıl bu kararı verdi aklım havsalam almıyor. Bir inşaat başladığı anda durdurulursa kimsenin diyeceği bir şey olamaz. Ama 5 yıldan bu yana üzerinden vızır trafiğin aktığı ve hiçbir sıkıntının yaşanmadığı, kaza olaylarının inanılmaz derecede azaldığı bir uygulamanın durdurulmasını anlayamıyorum.''

TRAFİĞE KAPATACAĞIZ

Mahkeme kararını uygulamamanın suç olduğunu belirten Gökçek, açıklamasında ''Bu nedenle, mecburen Kuğulu alt geçitleri kararın uygulanması süresinin son günü olan 23 Kasım 2011 Çarşamba günü sabahından itibaren trafiğe kapatacağız. Sadece yan yollardan trafik akışını vermeye çalışacağız. Vatandaşlarımızın 23 Kasım Çarşamba gününden önce güzergahlarını bu karar doğrultusunda yeniden belirlemelerini rica ediyoruz'' ifadelerine yer verdi.

Aynı sıkıntının daha önce Akay Kavşağı alt geçidinde de yaşandığını hatırlatan Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

''Biz Akay geçidini mahkeme kararı doğrultusunda kapatmak üzere ilanlarla vatandaşı bilgilendirmiştik. 4 ayrı dava açılarak bu kararın uygulanamayacağına dair karar alınması idare mahkemeden talep edilmiş, idare mahkemesi önce yürütmeye durdurma vermiş daha sonra da kararın uygulamasını iptal etmişti. Başvurular üzerine mahkeme Akay Kavşağının Ankara'nın yoğun trafik yükünü kaldırdığını, hastanelere giden ortak yol olduğunu, yangın halinde itfaiyenin acil yetişmesi için bu yolların zorunlu olduğunu gerekçe göstererek idare mahkemenin iptal kararının uygulanamayacağına karar vermişti. Şimdi de aynı şekilde Ankaralılar, bu davaları örnek göstererek idare mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldıkları takdirde sorun kendiliğinden halledilmiş olacaktır. Halkımızdan mahkeme kararını uygulamak zorunda olmamız nedeniyle doğacak sorunlardan dolayı özür diliyoruz.''
Etiketler : Alt, geçitler, nasıl, kapatılır,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1920 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2234  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 13 Bugün: 716 Toplam: 1,845,860
Haberler artık Outlook'ta