Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

25 Mayıs 2019 Cumartesi 17:00    

 

 
 
 
Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle

 Reklam
Başkan Durak'tan kadınlar günü mesajı
08 Mart 2009 Pazar 11:29
Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak bütün kadınları kutladı
 

KADIN OLGUSU, DÜNYANIN HER YERİNDE İTİDALİ, SEVECENLİĞİ, HOŞGÖRÜYÜ VE BARIŞI ÇAĞRIŞTIRIR…”

BAŞKAN DURAK'TAN KADINLAR GÜNÜ MEJAJI…

Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak bütün kadınları kutladı.

Başkan Durak, yayınladığı mesajda, kadınları toplumsal yaşamın eşit ve özgür bireyleri konumuna getirmek için yasal düzenlemelerin yeterli olmayabileceğini, önemli olanın, Anayasal teminat altına alınan hak ve özgünlüklerin pratik yaşamda hayat bulması gerektiğini söyledi.

Bunun yolunun da bilinçlenme ve toplumsal aydınlanma olduğunun altını çizen Başkan Durak, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Vatan savunması ve milletinin özgürlüğü için en çetin koşullarda erkeğiyle omuz omuza sıcak savaşa katılabilmek, bir kadının başaracağı en zor şeylerden biri olsa gerek. Türk kadını böylesi bir sınavdan geçerek, hayatın her alanında başarılı olacağını kanıtlamıştır. Eğer kadınlarımızın Kurtuluş Savaşımızdaki özverilerinden yeterli dersi çıkarmış olsaydık, onlarla eşit koşullarda hayat mücadelesine katılmayı, başta ailelerimiz olmak üzere, toplumun her sosyal biriminde, ayrımcılığı reddetmeyi daha kolay içimize sindirebilecektik. Bu da elbette daha kalkınmış, daha ileri, daha çağdaş ve sorunsuz bir Türkiye anlamına gelecekti. Zira kadınlarını üretim mekanizmasının dışında tutmuş bir toplum, potansiyelinin yarısını heba ediyor demektir”.

Kadın olgusunun dünyanın her yerinde, itidali, sevecenliği, hoşgörüyü ve barışı çağrıştırdığını, bu nedenle, 8 Mart'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nca “Kadın hakları ve günü” olarak tescil edilmesinin temel felsefesinin kadınların dünya barışına sağlayacakları katkının beklentisi olduğunu vurgulayan Başkan Durak, mesajını şöyle tamamladı:

“Dünyanın her tarafında kadının mutluluğu huzur ve barışın temin edilmesiyle mümkün olur. Zira savaşlarda en büyük acıyı kadınlar çeker, en korkunç zulmü çocuklarıyla birlikte

kadınlar görür. Katledilenler, onların eşleri, sevgilileri, çocukları ve babalarıdır. Haksız savaşlarda kurulan işkence tezgâhlarında işlenen cinayetler, insanlık onurunun ayaklar altına alınmasıdır. İşte bu zulme naçar kalan kadınların acılarını dünyadaki bütün hemcinsleri yüreklerinde hissetmedikçe 8 Martları hamasi ifadelerle kutlamanın hiçbir kayda değer yanı yoktur. Bütün dünya kadınları, meydanlara sorunları, dertleri, kederleri ve acılarıyla değil, türküleriyle, coşkularıyla çıkmalıdır. Kadınlar buna layıktır. Kalıcı ve adil bir barışın egemen olduğu bir dünya düzeninde, daha anlamlı 8 Martlar dileğiyle, bütün kadınlarımızı ve dünya kadınlarını kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum”.Kaynak: ADANA B BELEDİYESİ
Etiketler : Başkan, Durak'tan, kadınlar, günü, mesajı,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1946 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2218  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 17 Bugün: 531 Toplam: 1,823,444
Haberler artık Outlook'ta