Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

25 Haziran 2019 Salı 05:30    

 

 
 
 
Büyükşehir yeni çiftlik yolu bulvarı bağlantı ge,çitler için çalışmalara hız verdi

 Reklam
Batı koridoru trafiğine son
07 Ağustos 2011 Pazar 18:25
Büyükşehir yeni çiftlik yolu bulvarı bağlantı ge,çitler için çalışmalara hız verdi
 

Büyükşehir Belediyesi, Celal Bayar Bulvarı’ndan Başlayarak Etimesgut’a Kadar Demiryolu’na Paralel Uzanacak 8 Şeritli Bulvar ve Üzerinde Gerçekleştirilecek 6 Büyük Geçit İçin Çalışmalara Hızla Başlıyor
- Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek:
“Bu Bulvar ve Bağlantı Geçitleri Ankara’nın Batı İlçelerinin (Sincan, Etimesgut, Yenimahalle) Merkeze Ulaşımını Kolaylıkla Sağlayacak ve Trafiğini Rahatlatacak”
“Yeni Çiftlik Bulvarı’nın Toplam Uzunluğu 12 Km Olacak, 4’ü Gidiş 4’ü Dönüş Olmak Üzere Toplam 8 Şerit Yol Olarak Yapılacak. Proje 3 Büyük Köprülü Kavşak ve 10 Adet Yan Yol Bağlantısı, 23 Adet Yaya Geçidi Ve Menfez İle Tamamlanacak”


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’in batı koridorundaki trafik yükünü büyük ölçüde rahatlatacak Yeni Çiftlik Bulvarı bağlantı geçitleri için çalışmalara başladıklarını bildirdi.
DDY’nin banliyö hatlarını bakıma almasını fırsat bilerek, Celal Bayar Bulvarı’ndan başlayarak Etimesgut’a kadar Demiryolu’na paralel uzanacak 8 şeritli bulvar üzerinde gerçekleştirilecek 6 büyük geçit için çalışmalara hızla başladıklarını bildiren Başkan Gökçek bu geçitlerden en önemlisinin Ankaralıları çileden çıkartan AOÇ içerisindeki Hemzemin geçidin bulunduğu yere yapılacak üst geçit olacağını bildirdi.
Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce etüd ve plan çalışmaları yapılan ancak ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılacak protokol çalışmaları ve mahkeme sorunları nedeniyle yapımına başlanamayan “Yeni Çiftlik Bulvarı” bağlantı geçitlerinin yapımı için DDY ile imzalanan protokolün ardından hemen çalışmaların başladığını bildirdi.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Orman Çiftliği arasında varılan mutabakatın ardından açımına başlayacağımız Yeni Çiftlik Bulvarı için TCDD tarafından yenilenen Yüksek Hızlı Tren hattı ile ortak inşaat sahası oluşturulması ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin en aza indirilmesi amacıyla ortak protokol imzalanmıştır” diye konuştu.
İstanbul ve Eskişehir yollarındaki trafik yoğunluğunu giderecek olan Yeni Çiftlik Bulvarı inşaat çalışmalarının Celal Bayar Bulvarından başlayıp, banliyö tren hattına paralel olarak AOÇ arazisinden devam ederek Etimesgut Zırhlı Birliklerin önünde son bulacağını belirten Başkan Gökçek, “Bu bulvar ve bağlantı geçitleri Ankara’nın batı ilçelerinin (Sincan, Etimesgut, Yenimahalle) merkeze ulaşımını kolaylıkla sağlayacak ve trafiğini rahatlatacak” dedi.

- YAPILACAK ÇALIŞMALAR

Bu çerçevede banliyö hattı ile koordineli inşaatı sürdürülecek olan Yeni Çiftlik Bulvarı ile ilgili bilgi veren Başkan Gökçek, şunları söyledi:
• Celal Bayar Bulvarının bağlantısı amacıyla yapılacak olan alt geçit inşaatı: Bu alt geçidin bir bölümü Konya Yolu üzerindeki Eti Köprülerinin yenilenmesi sırasında gerçekleştirilmişti. Açılacak bu alt geçit, Celal Bayar Bulvarı’ndaki trafiği Eti Köprüsü altından (Fen İşleri Müdürlüğü’nün arka tarafından) yeni açılacak ve Demiryolu’na paralel Etimesgut’a kadar uzanacak Yeni Çiftlik Bulvarı’na bağlayacak. 
• Silahtar Caddesinin bağlantısı için yapılacak olan Alt geçit inşaatı (TCDD Hastanesi yanı)
• AOÇ hemzemin geçişi için yapılacak olan üst geçit inşaatı: Yapılacak bu üst geçit Başkentin kanayan yarası, AOÇ içindeki hemzemin geçidin üstten geçilmesini sağlayacak. Böylece her gün demiryolundan geçen 200’ü aşkın tren nedeniyle her seferinde dakikalarca kapanan geçitten on binlerce araç bekleme yapmadan geçecek ve insanlar hem zamandan hem de yakıttan büyük tasarruf sağlayacak. Bu üst geçit aynı zamanda yeni açılacak Yeni Çiftlik Bulvarı’nın yanı sıra şimdiki gibi İstanbul Yolu Çiftlik Kavşağı’na bağlantılı olacak. 
• TİGEM önünde yapılacak olan alt geçit inşaatı…
• Anadolu Bulvarı Marşandiz de yeniden düzenlenecek olan üst geçit inşaatı: Bilindiği gibi Anadolu Bulvarı ile demiryolunun kesiştiği noktada bulunan gidişli gelişli iki köprü yapımı uzun yıllar öncesine dayandığı için hayli yıpranmıştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl büyük masraflar karşılığında bakımı yapılan bu iki köprü de banliyö hatlarının yenilenmesi sürecinde bir daha inşa edilecek. Bu köprülerde yine demiryoluna paralel açılacak Yeni Çiftlik Bulvarı’na bağlantılı olacak.
• Şaşmaz Sanayini Eskişehir Yolu ile Zırhlı Birliklere bağlayacak bulvarda üst geçit inşaatı: Geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan bulvarın, demiryolu hattıyla kesiştiği noktada da banliyö hatlarının yenilenmesi ve tren sefer sayılarının azaltılması nedeniyle bir üst geçit inşaatı gerçekleştirilecek.

- YENİ ÇİFTLİK BULVARI TRAFİĞİ RAHATLATACAK

Yapılacak bu geçitleri çok kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Gökçek, Celal Bayar Bulvarı’ndan Etimesgut’a kadar demiryoluna paralel olarak gidecek Yeni Çiftlik Bulvarı’nın yapımının ise daha sonra tamamlanacağını bildirdi. Başkan Gökçek, İstanbul Yolu ile Eskişehir Yolu ortasında uzanacak Yeni Çiftlik Bulvarı’nın batı koridorunun trafik yükünü büyük ölçüde alacağını belirterek, “Ankara Büyükşehir mücavir alanları içerisinde hızla artan trafik yükünü hafifletmek için sürekli proje geliştiren ve uygulayan belediyemiz, bu proje ile Ankara’nın trafik yüküne çok olumlu etki edecek bir adım daha atıyor” dedi.
Yeni Çiftlik Bulvarı ile ilgili de bazı teknik bilgiler veren Başkan Gökçek şunları söyledi:
“Yeni Çiftlik Bulvarı’nın toplam uzunluğu 12 km olacak, 4’ü gidiş 4’ü dönüş olmak üzere toplam 8 şerit yol olarak yapılacak. 3 büyük köprülü kavşak ve 10 adet yan yol bağlantısı, 23 adet yaya geçidi ve menfez ile tamamlanacak bu proje sayesinde, uzun yıllar bağlantı sorunu yaşayan Şaşmaz Sanayi sitesinin Eskişehir Yolu ile bağlantısı sağlanacak. Yine bu proje sayesinde Çiftlik Kavşağı hemzemin geçitteki bekleme sorunu da çözülmüş olacak. Proje kapsamında yaklaşık 1 milyon metreküp dolgu, 650 bin metreküp kazı hesaplanmış olup, yapılacak sıcak karışım asfalt miktarı 300 bin tonu bulacaktır.”
Etiketler : Batı, koridoru, trafiğine, son, ,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2527 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2364  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 16 Bugün: 296 Toplam: 1,846,181
Haberler artık Outlook'ta