Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Mayıs 2019 Salı 22:39    

 

 
 
 
İzmir'de CHP, Aziz Kocaoğlu'nun koltuğunu paylaşamıyor

 Reklam
Bir tarafta isyan bir tarafta şenlik
28 Kasım 2011 Pazartesi 10:52
İzmir'de CHP, Aziz Kocaoğlu'nun koltuğunu paylaşamıyor
 

Koltuğun boşalmasına en iyi haliyle iki yıl var ama koltuk sevdalıları işi garantiye almak istiyor.

Seçim Ak Parti ile CHP arasında geçecek.

Tüm planlar CHP'nin alması halinde başkanlık koltuğuna kimin oturacağı üzerine kurulu.

İzmir siyasi kulislerinde sık sık konuşulur. “Türkiye'de bakan olacağına İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanı ol” denir. Bu söz boş değildir. CHP'nin tüm eski ve yeni siyaset adamlarının gözü Kocaoğlu'nun koltuğunda!İzmir'deki kopan fırtına bu koltuk yüzünden!


CHP'liler o koltuğa Aziz Kocaoğlu'nun oturmasını hiçbir zaman kabullenemedi. Rahmetli Piriştina'nın CHP'ye hediye ettiği o koltuğu, Sayın Kocaoğlu da dolduramadı. İsterseniz Ahmet Piriştina sonrasına kısa bir seyahat edelim.

Aziz Kocaoğlu CHP'nin tercih ettiği adayların adaylık teklifini kabul etmemesi nedeniyle son dakika adayı olarak Bornova Belediye Başkanı seçilmiştir. Kocaoğlu'nun CHP içinde adı sanı yoktur. İzmir siyasetinde kendisine yer aramaktadır. CHP öncesinde DSP'de bir yere gelmek için dönemin Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi'den aracılar vasıtasıyla randevu alır. Görüşme esnasında çok parası olduğunu söyleyerek kendisine fırsat verilmesini ister.

Bu olayları Erdal İzgi kendi köşesinde yazdı. Aynı Aziz Kocaoğlu sürpriz bir şekilde Piriştina'nın koltuğuna oturduktan sonra ilk iş olarak Erdal İzgi'nin de içinde olduğu Piriştina'nın ekibini tasfiye etti. Bayan personelin çantalarını arattı. Kocaoğlu bu hatırlatmalara üzülecek biliyorum ama Piriştina'nın ekibine de mobbing uyguladı.

Yapmadım diyemez. Evrak kaçırıyorlar diye ithamlarda bulundu. O günlerde bir tür paranoya yaşadı. Hatta bir konuşmasında geceleri uyuyamadığını sabah erkenden belediyeye geldiğini, çok geç saatlerde gittiğini itiraf etmişti.

Piriştina, insana önem veren, İzmir'deki tüm sinir uçlarıyla temas eden ve onları idare eden biriydi. Parkta yalnız gezen üniversite öğrencisine derdini soran, onlara sahip çıkan kötü yola düşmelerine fırsat vemeyecek kadar kente sahipti.

Aziz Kocaoğlu geçen 7.5 yıla rağmen İzmir'e ve İzmirlilerin sorunlarına hakim değil.

İzmir Halkı'nı tanımıyor, halkın arasına girmiyor, sorunlarıyla ilgilenmiyor. Etrafındaki el oğuşturanları, kendisine gazete manşetlerinden gaz verenleri seviyor.


Bilmiyor ki, kendisini 'Öfke Kayığı'na bindirip, derin sularda boğmak istiyorlar.


Kocaoğlu, İzmir'de ve başında bulunduğu belediyedeki olayları doğru okuyamıyor. Yıllarca birlikte çalıştığı Genel Sekreteri'yle neden kavgalı hale geldi, bilmiyor. Kendi atadığı bürokratlarını görevden aldı kendi de bilmiyor.

Neden atadın, neden geri aldın?

Bir kez kendi kendine sorsana.

Ben ne yapıyorum diye düşünsene...

O koltuk öyle büyülüdür ki oturana herşeyi unutturur...

İzmir'de yer yerinden oynuyor, 44 kişi gözaltına alınıyor, sorgulamalar yapılıyor CHP bu süreçte ne yapıyor?

Tüm teşkilatlarıyla birlikte olup biteni seyrediyor.

Aziz Kocaoğlu'nun yanında kimse yok.


Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun gıkı çıkmıyor.

Neden ?

Çünkü, birileri Aziz Kocaoğlu'nu kendi yerine CHP Genel Başkanlığı'na hazırlıyor. Kılıçdaroğlu bu fısıltıları duymayacak kadar saf değil. O da bu süreçte siyaseti biraz öğrendi. O nedenle Kocaoğlu'nun pinpon topu olarak kullanılmasına yeşil ışık yaktı.

Kocaoğlu benimle "pinpon topu" gibi oynadılar derken kimin oynadığını bile doğru bilmiyor.


Deniz Baykal da seks kasetleri internete sızınca ilk salvosunu Ak Parti'ye yapmıştı. Sonrasında gerçekleri öğrendi. Birlikte yürüdüğünü sandığı Brütüs'ler tarafından sırtından hançerlenmişti ama kurt poltikacı Brütüs'leri görememişti. Bu körlüğün bedelini tüm dünya önünde ezilerek, torunlarına ve çocuklarına karşı küçük düşerek ödedi.

Aziz Kocaoğlu da başından beri yalnız adam. Yanında kimse yok. Yarın hiç kimse kalmayacak. Başlarken bir Alaattin Yüksel vardı, bugün de aynı. Gerisi fıs. Çok sevdiği uğruna her şeyi feda ettiği Dr. Hülya Güven'i zor anında yanında göremedim. Torbalı da da yoktu.

Bir iki ilçe belediye başkanının göstermelik duruşu Kocaoğlu'nu daha fazla çıkmaza sokmak için.

Torbalı konuşması baştan aşağı suç teşkil ediyor. Kocaoğlu'na doğru olarak ne söylersen söyle o bildiğini yapıyor.


Demek ki kader iki olmuyor.

Yaşanacak bir şeyler var ki, Kocaoğlu yangına bir tanker benzin döküyor. Torbalı konuşmasından sonra koltuk sevdalıları tam olarak hedefine ulaştı. Artık Aziz Kocaoğlu'nun siyasi ve sosyal hayatı bitti.

Aziz Kocaoğlu şu anda Seyit Rıza durumuna düşürüldü. Sonuç hüsran...


O kendisine kumpas kuranları internet medyasına yolsuzluklarla ilgili bilgi ve belge sızdıranları Burhan Özfatura'nın bürokratları içinden sandı. Çünkü İzmir'deki bir gazetenin temsilcisi ona bu yalan bilgileri vermişti. Kocaoğlu'nun postalığını yapan kedi bıyıklı bu kişi kendi kurumunda da bitti. Kocaoğlu'nu da bitirdi.

*

Operasyon sonrası Ak Partili bakanların savcıyı eleştirmesini de yargıya müdahale olarak görüyorum. Sayın Yıldırım ve Günay iyi başlamışlardı ama yargıya müdahale tarzındaki açıklamaları hiç iyi olmadı.

Yargıya müdahale ederek, suç işleyenleri korur tarzda açıklamalar yaparak, İzmir'de seçim alınmaz. İzmir bir kez daha kaybedilse bile adalet yerini bulmalı. İzmir siyaseti CHP tabanına şirin görünme üzerine kurulamaz. Kurulursa Ak Parti İzmir'de itibarını kaybeder.

Devlet vatandaşlarına eşit davranmalıdır. Güçlüye veya sesi çok çıkana göre ses verirse o zaman halkın içindeki güven duygusu zedelenir.

10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk iki davaya bakan nöbetçi hakimin bir anda rapor alması ve arkasından gelen toplu tahliyelerde Sayın Yıldırım ve Günay'ın baskısı etkili olmuşsa; bu durum Ak Parti için utançtır.


Sayın Bakanlar tutuklamaların ve tahliyelerin bizimle alakası yok diyebilir ama İzmir'deki algılama Sayın Bakanların yargıya tahliye edilmeleri için baskı yaptığı yönünde.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'deki olup bitenleri daha yakından incelemesi gerekir.

Ak Parti'de işler iyi gitmiyor. İl Başkanı Ömer Cihat Akay da olmasa tamamen çökecek.

Sayın Bakanlar İzmir ile ilgili politikalarını acil olarak yeniden gözden geçirmelidir.

Aksi halde İzmir'de boğulmaları an meselesidir..Etiketler : Bir, tarafta, isyan, bir, tarafta, şenlik,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 3560 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2220  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 13 Bugün: 152 Toplam: 1,821,927
Haberler artık Outlook'ta