Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 21:32    

 

 
 
 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yaptığı icraatlarla 'Yusuf'tan Önce ve Yusuf'tan sonra' diy

 Reklam
Bükemediğin Bileği Öpeceksin
16 Aralık 2008 Salı 12:57
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yaptığı icraatlarla 'Yusuf'tan Önce ve Yusuf'tan sonra' diye bir dönem oluşturduğunu belirterek, Yılmaz muhaliflerine göndermede bulundu
 

CHP Samsun İl Teşkilatı eski yöneticilerinden Anadolu Basın Birliği Genel Sekreteri Orhan Pirgayipoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yaptığı icraatlarla 'Yusuf'tan Önce ve Yusuf'tan sonra' diye bir dönem oluşturduğunu belirterek, Yılmaz muhaliflerine göndermede bulundu "Söylemesi çok zor ama bükemediğin bileği öpeceksin" dedi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın henüz açıklamamasına rağmen güvenilir kaynaklardan AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için seçimlere Yılmaz ile devam edeceği öğrenilirken, CHP'li bir isimden Yılmaz'ın Samsun'da ister partili isterse bağımsız gireceği her türlü seçimi kazanacağı itirafı geldi.

HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN KAZANIR
     CHP Samsun İl Teşkilatı eski yöneticilerinden Anadolu Basın Birliği Genel Sekreteri Orhan Pirgayipoğlu, "Ben CHP eski üyesi ve yöneticisiyim. Hep, solda bulunmuş bir bireyim. Daha çok çevrem solculardan oluşmuştur. Değerlendirmelerimiz genellikle bu çevrede yapılmaktadır. AK Parti'nin yapmış olduğu eğilim yoklaması bizlere de yapılmış olsaydı. Yusuf Bey, hangi partiden aday olursa olsun kazanır. AKP, CHP, MHP, DSP, hatta bağımsız olsa bile derdik" diye konuştu.

     YUSUF'TAN ÖNCE, YUSUF'TAN SONRA
     Bir sosyal demokrat olarak, CHP'nin eski yöneticisi olarak Yusuf Ziya Yılmaz hakkında şimdiye kadar hiç konuşmadığını belirten Pirgayipoğlu, "Biz taraf olduğumuz için bu zamana kadar söyleyemedik ancak kafayı kuma sokmaya gerek yok. Samsun halkı Yusuf Ziya Yılmaz çevresinde sanki gizli bir dayanışma içerisine girmiş. Bu Samsun halkının genel eğilimi. Böyle bir eğilim çok az insana nasip olur. Belki bizler için söylemesi zor ama bükemediğin bileği öpeceksin. Bence, bundan sonra Samsun’dan söz ederken: 'Yusuf’tan Önce, Yusuf’tan Sonra' diye söz edilecektir" dedi.

     AK PARTİ AÇIKLASADA SIRA DİĞERLERİNE GELSE
     Kamuoyunda tüm partilerin AK Parti'nin Yusuf Ziya Yılmaz'ı aday göstermemesini beklediğini ve Yılmaz'ı partilerine alabilmek için birbirleriyle yarıştığını belirten Pirgayipoğlu, "Samsun’da hiçbir parti Büyükşehir Belediye Başkanı adayını belirlemiş değil. Çünkü 10 yıldır yapılanlar ortada. Hayal ettiğimiz bir kent yaratılmak üzere ve bunu yapan kişiyi AK Parti aday göstermeme gibi hataya düşerse kendi partilerine davet etme şansları var. Açıkçası AK Parti şu adayını belirlese de, sıra diğer partilere gelse diyorum" açıklamasında bulundu.

     CHP'YE İNCE GÖNDERME
     Geçmişte sosyal demokratların uyguladığı yöntemi şimdi AK Parti'nin uyguladığını vurgulayan Pirgayipoğlu, "AKP Büyükşehir Belediye başkanlarını belirliyor. Belirlerken de demokratik bir yöntem uyguluyor. Eğilim yoklaması.
Partililere adayları hakkın da sorular yönetiyor ve yanıtlar alıyor. Bir anlamda başarılarını değerlendiriyor.

     Çıkan sonuçlara göre de adaylarını kesinleştiriyorlar. Geçmişte sosyal demokratların uyguladığı yöntemi şimdi AKP uyguluyor. Bundan kim ders çıkarmalı? Sözüm ona, sosyal demokratlar. Çıkarabilirlerse tabii. Ne yazık ki, partimden kimse bize bu başkan nasıldır diye bir soru sorup? Yanıt alamadı" şeklinde konuştuKaynak: Samsun B.B.
Etiketler : Bükemediğin, Bileği, Öpeceksin,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2321 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2194  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 706 Toplam: 1,845,850
Haberler artık Outlook'ta