Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:21    

 

 
 
 
Bursa marka kent olmak için uğraşıyor.

 Reklam
Bursa için proje üretin
20 Ekim 2011 Perşembe 18:01
Bursa marka kent olmak için uğraşıyor.
 

ÖDÜL VERİYORUZ, PROJE GETİREN YOK”
- BURSA İÇİN PROJE ÜRETİN
- BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘YILDIRIM’ HİZMET
- HAYALLER GERÇEK OLUYOR
- BURSA’NIN MARKA KENT OLMASI HEDEFİYLE ÇALIŞMALARINA YÖN VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YILDIRIM İLÇESİ’Nİ HİZMETLERİYLE GÜZELLEŞTİRİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE; “HAYAL DENİLEN HER ŞEY GERÇEKLEŞİYOR. BİZLER DE HALKIN GÜVENİNİN DEVAM ETMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE: “HARİÇTEN GAZEL OKUYANLARA BAKMAYIN SAKIN, ONLARIN PROJELERİ YOK. YARIŞMALAR DÜZENLİYOR, ÖDÜL VERİYORUZ AMA PROJE GETİREN YOK…”

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın ‘marka kent’ olması amacıyla yapılanların eleştirildiğini ancak kimsenin proje üretmediğini söyleyerek, “Mazeret değil, hizmet üreteceğiz. Biz herkese “Projenizi getirin” diyoruz, fikrini soruyoruz. Yarışmalar düzenliyoruz, ödül veriyoruz ama proje getiren yok” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve AK Parti İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ile birlikte AK Parti Yıldırım mahalle temsilcileriyle Hünkar Köşkü’nde bir araya geldi.
Başkan Altepe, Yıldırım’da bugüne kadar hissedilmeyen güzelliklerin gün ışığına çıkarıldığını kaydederek, Büyükşehir Belediyesi’nin Yıldırım’da yapılan çalışmaları hakkında mahalle temsilcilerini bilgilendirdi.

“Türkiye, Doğu Avrupa’nın yıldızı”
Son yıllarda işini halk adına, gerçekten inanarak ve başararak yapan, her seçimde halkın onayını alan bir hükümetin görev başında olduğunu söyleyen Başkan Altepe, Hakkari’de yaşanan terör olaylarını kınayarak, “Türkiye, Doğu Avrupa’nın yıldızı, Asya ile Avrupa arasında güzel bir köprü oldu. Herkes Türkiye ile işbirliği yapmak istiyor ve tabii bunu çekemeyenler var. Tüm bu şer güçler Türkiye’nin huzurunu bozmak için ellerinden geleni yapıyor. Terör, uzun yıllardır süren bir konu. Başbakan’ın işi kolay değil, en ufak bir sıkıntıda o suçlanıyor. Oysa o oraya her hizmeti yaptı. İnşallah bu sıkıntıların da sonuna geliyoruz, çünkü ciddi tedbirler alındı, alınıyor. Bundan kurtulunca Türkiye’yi kimse tutamayacak. Az kaldı, şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ulusun başı sağolsun” diye konuştu.

“Halkın beklentisi büyük”
Başkan Altepe, Yıldırım’da 10 yıl, Büyükşehir’de de 18 yıldır meclis üyeliği yaptığını hatırlatarak, ilçenin her sokağını gezen ve bilen bir yönetici olduğunu söyledi. Bursa’nın sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için gerekeni yaptıklarını anlatan Başkan Altepe, “Bir mahallenin veya bölgenin eksiği varsa, tespit ettiğimiz eksiği hemen programa alıp, zamanı gelince yapmaya gayret ediyoruz. Hem Büyükşehir’de hem de Yıldırım’da çok işimiz var. Vatandaşın talebi önemli. Değirmenlikızık, Hacivat, Yavuz Selim demeden nerede eksikler varsa orada olmaya gayret ediyoruz. Halkın beklentisi çok büyük, her seçimde oylarımız artıyor ve beklenti çoğalıyor” dedi.
AK Parti’nin halka tepeden bakmayan, hizmet eden bir parti olduğunu söyleyen Başkan Altepe, “AK Parti önemli bir merkez parti oldu. Çünkü kim hizmet, değişim dönüşüm bekliyorsa bunu yapacak tek siyasi parti AK Parti oldu. Her kesimden herkes Ak Parti’ye oy veriyor artık. Seçim zamanında halk yapılanları en iyi şekilde değerlendiriyor. Bizler de bu konuda anket yapıyoruz, halkın beklentisini önceliğini ve sıkıntısı alıyoruz. Suyun olmadığı yerlerde yüzde 90’ın üzerinde oy alıyoruz. Çünkü insanlar o suyu bizim getireceğimizi biliyor. Bizler de bu güvenin devam etmesi için çalışıyoruz. Halk bize inanıyor, bu inancı boşa çıkarmayacağız” şeklinde konuştu.

“En iyilerle çalışıyoruz”
Başkan Altepe, 5 yıllık görev süresinin ilk yıllarının proje çalışmalarıyla geçtiğpini asıl işlerin bundan sonra görüleceğini vurgulayarak, “İnsanlar Bursa’daki değişim ve dönüşümü bundan sonra görecek. Herkesle uyumlu çalışmalarımız devam ediyor. Proje üretirken herkesin görüşünü alıyoruz. Mazeret değil, hizmet üreteceğiz. Eldeki kıt kaynaklarla, uzlaşılamayan herkesle uzlaşıyoruz. Daha önce belediye ile problemli kurumlar, şu anda hep Bursa’ya destek veriyor. Amacımız kimseye tepeden bakmak değil, biz herkese “Projenizi getirin” diyoruz. Hariçten gazel okuyanlara bakmayın sakın, onların projeleri yok. Yarışmalar düzenliyor, ödül veriyoruz ama proje getiren yok. Biz Bursa’yı düşünüyoruz ve dünyadaki en iyilerle çalışıyoruz. Eleştiriye gelince konuşanların söz söyleme hakkı yok. Gelsinler, projeleriyle hizmet üretirken katkıda bulunsunlar, biz herkese fikrini soruyoruz” dedi.

“Diğer şehirler Bursa’yı örnek alıyor”
Yatırımlara tepki gösterenlerin proje dahi üretemediğini ifade eden Başkan Altepe, kendi kadrolarıyla, en az imkanlarla en fazla işi yapmaya çalıştıklarının altını çizdi. Bursa’da önemli işler yapıldığını belirten Başkan Altepe, “Bu dönem Bursa konuşulacak dedik, konuşuluyor. Kaleler, çarşılar, mahallelerle sempozyumlar Bursa’da yapılıyor. Çünkü örneği Bursa’da. Bizim örneklerimizi diğer şehirler de uyguluyor. Su kayağı tesisi yaptık, diğer şehirler de örnek aldı. İlk sanayi müzesini açtık diğer şehirler şimdi bizden destek bekliyor. Her konuda örnek olmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin sorunları çok eski” diyerek, halkı iktidara taşıyan kadroların uzun yıllar hizmet vermesi için büyük sorumluluk duyduklarını ifade etti.

Kestel Gürsu hattı 2012 yılı sonunda açılacak
Başkan Altepe, Yıldırım’daki icraatları anlatarak, “Bursa’da ulaşım en önemli konu. Görükle’den kazancımızla Mudanya’da hafif raylı sistemi başlattık, 80 milyon TL’lik yatırımla para vermeden yaptık ve 1 ay sonra açacağız. Kestel Gürsu hattı için İller Bankası’ndan 15 yıllık bir kredi aldık, TL ile alınan 240 milyon TL’lik kredi bu. Kendimiz ihale yaptık, yoğun katılım oldu. Bu bölge inşaatı 88 milyon TL. Maliyet üçte birine düştü, 10 TL’lik işi 3 TL’ye yapıyoruz. Kestel Gürsu BursaRay hattını 2012 yılı sonunda bitirmeyi hedefliyoruz” diyerek çalışmalara yoğun şekilde devam ettiklerini bildirdi.
Cumhuriyet Caddesi’nde çalışan nostaljik tramvayı Davutkadı’ya kadar götürerek, Yıldırım’ı çarsıya bağlayan hat ile sağlıklı ve çağdaş bir kent görünümü oluşturacağız. Çalışmaları kurban bayramına kadar bitirmek istiyoruz. 15 gün içinde tamamlanacak ve tramvay Davutkadı’ya kadar ulaşacak, sonra devamı da gündeme gelecek” diye konuştu.

“Teleferikte engeller aşıldı”
Teleferikle ilgili çalışmalardan da bahseden Başkan Altepe, her projenin mutlaka eleştirildiğine işaret ederek, “Teleferiği bile durdurma kararı aldılar, dava açtılar. Teleferiğin kapasitesinin 12 katına çıkması kadar güzel birşey var mı? Teleferik projesinde amaç zaten, kapasiteyi artırarak karayolunun en az kullanılmasını sağlamaktır. Engeller aşıldı, bu projeyi de en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.
Güney çevre yolunun izinlerinin Anıtlar Kurulu’ndan geçmek üzere olduğunu ve projenin ihalesine çıkıldığını söyleyen Başkan Altepe, bu sayede vatandaşların İhtisas’tan üst bölgeyi kullanarak Teleferik’e ulaşmasının kolaylaşacağını anlattı.
Dağ yolu caddesinde binaların yıkıldığını kaydeden Başkan Altepe, Musababa’da yıkımların başladığını ve yol tamamlanınca Davutkadı Meydanı’nı Çiçek Caddesi’nden Zümrütevler’e bağlayacağını söyledi. Mimar Sinan yol çalışmalarının doğuya doğru devam ettiğini Vişne Caddesi’nin kısa süre sonra açılacağını ve Çiçek Caddesi düzenlemelerinin sürdüğünü sözlerine ekledi. Kavşak, bağlantı yolları, asfaltlama çalışmaları, üstgeçit yenilemeleri ve yeni üstgeçitlerin yapımı, hafif raylı sistem hatlarının duvarlarının ışıklandırılmalarını da devam ettiğini anlatan Başkan Altepe, Emirsultan bölgesine hizmet verecek aşevinin yapıldığını, Yeşil tarafına denk gelen binaların kamulaştırılmasına devam edildiğini söyleyen Başkan Altepe, “Emirsultan bölgesinde işimiz bitmeyecek” dedi.

Yunuseli’de kuleyi Özdilek yapacak
Başkan Altepe, Yunuseli Havaalanı’nın da açılması için çalışmalarını sürdürdüklerini de anlatarak, “Yunuseli’de hedefimiz, en kısa sürede inşaat çalışmalarını başlatmaktır. Küçük uçaklar uçsun istiyoruz, Bursa’da böyle bir potansiyel var. Kule inşaatını Özdilek üstleniyor. Bursa’da kazandığını Bursa’ya kazandıran Hüseyin Özdilek’e teşekkür ediyorum. Bayramdan sonra çalışmalara başlayacağız” dedi.

Tarihi ve kültürel miras ayağa kalkıyor
Yavuz Selim ve Arabayatağı’nda da kamulaştırmaların yapıldığını anlatan Başkan Altepe, tarihi ve kültürel miras çalışmalarından da bahsederek, “Kentin farklı noktalarında parklar ve spor alanları yapılıyor. İncirli hamamı restorasyonuna birkaç gün içinde başlıyoruz. Dökümhane hamamı ihaleye çıktı, önümüzdeki 20 günde restorasyona başlayacağız ve güzel bir kültür merkezi ortaya çıkacak. Emirsultan hamamı bitmek üzere, yanındaki tekkeyle birlikte sosyal tesis olarak yararlanılacak. Fidyekızık bölgesinde meydan çalışması yapılıyor. Tarihi Yeşil İmarethanesi, Çelebi Mehmet’in 650 yıl önce kullandığı gibi yine aşevi olarak hizmet veriyor. Yeşil külliyesi, Yıldırım külliyesi gibi külliyelerin bakım, onarım, tamir ve güvenlik hizmetleri Büyükşehir tarafından karşılanıyor. Yıldırım Camii’nin yıkılan iki minaresi yapıldı, aynı zamanda karşısındaki binanın cephe düzenlemeleri ve külliye civarı komple elden geçmiş oluyor. Çukurmescit, Oytaş İnşaat sponsorluğunda restore ediliyor. Bölgedeki kamulaştırma da bitmek üzere, tamamlanınca güzel bir meydan yapılacak” şeklinde konuştu.

“Hayal denilen her şey gerçekleşiyor”
Başkan Altepe, Yıldırım’da sosyal tesislerden, derelerin ıslahına kadar her alanda Büyükşehir’in desteği olduğunu vurgulayarak, “Yıldırım’da içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmaları olmak üzere altyapıya 30 milyon TL yatırım yaptık. Hayal denilen her şey gerçekleşiyor. Anketlerden de olumlu sonuçlar alıyoruz” dedi.

Altepe’ye teşekkür
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de Büyükşehir Belediyesi ile sürekli diyalog halinde olduklarını belirterek, göreve başladıklarından bu yana ilçede en çok eğitime yönelik faaliyetler gerçekleştirdiklerini anlattı. Keskin, Yıldırım’a desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.
AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ise hem Büyükşehir’in hem de Yıldırım Belediyesi’nin mahallelerle ilgili işleri kısa sürede tamamladığını belirterek, bu sayede halkın içine başları dik olarak çıktığını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç’in de bulunduğu toplantıda, Başkan Altepe ve Keskin, vatandaşların mahalleleriyle ilgili yaşadıkları sıkıntıları dinledi, talepleri aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Etiketler : Bursa, için, proje, üretin,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2203 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2255  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 11 Bugün: 717 Toplam: 1,845,861
Haberler artık Outlook'ta