Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:18    

 

 
 
 
Bursa yeni Belediye binasına kavuşuyor.

 Reklam
Bursa'ya yeni Belediye binası
24 Ekim 2011 Pazartesi 19:04
Bursa yeni Belediye binasına kavuşuyor.
 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TÜM BİRİMLERİNİ BİR ÇATIDA TOPLAYACAK OLAN YENİ BELEDİYE BİNASININ TEMELİ, BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ’IN KATILDIĞI TÖRENLE ATILDI.
- BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ, “BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HİZMETLERİNDEN DOLAYI VATANDAŞ MEMNUN, ANKETLER BU MEMNUNİYETİ GÖSTERİYOR.”
- ARINÇ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET KOMPLEKSİNİN BURSA’DA BELEDİYE HİZMETLERİNİ DAHA VERİMLİ HALE GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “BURSA’DA TÜM HİZMET BİRİMLERİNİN BİR ARADA OLACAĞI BELEDİYE BİNASINI BURSA’NIN KALBİNDE YAPIYORUZ. BURSA’YA YAKIŞACAK BELEDİYE BİNASI, EN GEÇ 1,5 YIL İÇİNDE HİZMETE AÇILACAK” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerini bir çatıda toplayacak olan yeni belediye binasının temeli, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katıldığı törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni belediye binasının 1,5 yıl içinde tamamlanacağını söyledi.

Ankara Caddesi üzerinde eski sebze halinin bulunduğu alana yapılacak olan Büyükşehir Belediye binasının temeli, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa için tarihi bir gün yaşandığını belirterek, “1879 yılında Vali Ahmet Vefik Paşa tarafından yapılan tarihi binadan sonra ilk kez Bursa’da tüm hizmet birimlerinin bir arada olacağı belediye binasının temelini, Bursa’nın kalbinde, eski sebze halinin oldu bölgede atıyoruz. Burada çok anımız var. Çevre mahallelere sıkıntı veren eski hali kaldırıp belediye binasını gerçekleştirmeyi meclislerde çok konuşmuştuk. Bugün temeli atılan ve Bursa’ya yakışacak belediye binası en geç 1,5 yıl içinde hizmete açılacak” dedi.

“Hizmetlerimiz tarihe geçecek”
Bu projenin çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Altepe, “Bu eseri gerçekleştirmek önemliydi. Bu eserin Bursa’ya kazandırılması da bu iktidara nasip oldu. Bursa’yı seviyoruz ve eserler vermeye gayret ediyoruz. Tüm mahallelerde yeni anıtsal yapıların kazandırılması çok onur veriyor. İnşallah bu hizmetler tarihe geçmiş olacak. Bursa’nın ulaşılabilir bir kent olması için çalışmaları sürdürüyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, metro çalışmalarından Bursa’ya kazandırılan en önemli anıtlardan olan stadyuma, 250 bin metrekarelik Zafer Parkı projesinden bilim ve teknoloji merkezine kadar her alanda dünyanın en iyi yapılarının taranarak projeler üretildiğini anlattı. Bursa’da her alanda ilçe belediyeleri, kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yapıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Bursa’nın yaşanabilir çağdaş bir kent olması konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Her zaman yanımızda olan halkımızın mutlu olmasını istiyoruz. Bu temelle de Bursa’daki bir özlemi daha gerçekleştiriyoruz. Avrupa’daki tüm belediye binalarını taradıktan sonra projelendirdiğimiz ve Bursa’ya yakışan güzel bir belediye binasını da ana cadde üzerinde, Ankara-İzmir Yolu’nda yapıyoruz. Şehre renk katan, vizyon katan bir bina olacak” şeklinde konuştu.

Kendi enerjisini üretecek
Belediye binasının teknik özelliklerini anlatan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi birimleri birbirinden uzakta olduğundan birimler arası çalışma zorlaşıyor, aynı zamanda işi olan vatandaşlar da sıkıntı yaşıyor. Belediye binası tamamlanınca halkın gereksinimini de karşılaması kolaylaşmış olacak” dedi.
Açık park alanı da bulunacak belediye binasının yaklaşık 45 bin metrekare inşaat alanında 4 bloktan oluşacağını bildirdi. Hizmet binasında poliklinik, çok amaçlı salonlar, kafeterya ve kapalı otoparkın da bulunacağını ifade eden Başkan Altepe, binanın kendi elektriğini kendisinin üreteceğini, atık ısı ile ısıtma ve soğutma yapabileceğini söyledi.

“Bursa’ya yakışan prestijli bir yapı olacak”
Bursa Mudanya arasında sefer yapan ilk tren istasyonunun bu alanda bulunduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “İlk istasyonu da buraya kurup, rekonstrüksiyonunu sağlayıp kafeterya olarak faaliyete sunacağız. Yapımız Bursa’ya yakışan prestijli bir yapı olacak ve çevreye de hareket katacak. Belediye binası en geç 1,5 yıl içinde Bursa’nın simge yapılarından biri olacak” dedi.

“Bursa, çok hareketli bir şehir”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’da önemli bir hizmetin gerçekleştirildiğini söyledi. Arınç, yeni binanın çok modern ve kullanışlı olacağına işaret ederek, “Bursa’mıza yakışır belediye hizmetlerin kullanışlı olması çok önemli. Allah, tüm hizmetleri bir arada toplayacak yeni hizmet binasının en kısa zamanda açılmasını kısmet etsin ve başarılarla dolu hizmetler gerçekleştirilsin. Bursa’da nüfus yoğunluğu merkezde toplanıyor. Toplam 3 milyon vatandaşın 2 milyonu merkezde bulunuyor. Bursa, çok hareketli bir şehir. Geçmişten bu yana turizm, termal, sanayi gibi özelliklerinin yanı sıra Bursa’da insan unsuru çok kaliteli” dedi.
Kente bütün hizmetlerin belediyelere ve yoğunlukla da Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu anlatan Arınç, “Şu ana kadar ulaşımdan kentin temizliğine, yol açılmasından köprü kavşak yapımına, el sanatları merkezine kadar bir insanın doğumundan ölümüne kadar ihtiyaç duyulacak her hizmeti Büyükşehir Belediyesi gerçekleştiriyor. AK Parti hükümetleri olarak yerelleşmeye önem veriyoruz, il genel ve belediye meclislerinin görevlerini daha yoğun kullanmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Arınç’tan Bursa Büyükşehir’e övgü
AK Parti’nin iktidara geldiğinden bu yana belediyeler, il özel idareleri kanunu ve belediyeler kanunun yasal yapılanmasında eksiklerin tamamlandığını söyleyen Arınç, şu anda Türkiye’de 16 büyükşehir belediyesinin bulunduğunu ve bu rakamın seçimlere kadar artış göstererek, 10 civarında yeni büyükşehir belediyesinin açılacağını anlattı. Başka merkezleri de büyükşehir kapsamında görmek istediklerini vurgulayan Arınç, “Belediyelerin gelirleri ve il özel idareleri kanunlarıyla bütçe noktasında önemli katkılar sağlıyoruz. Bir yandan da belediyelerin kaynaklarını artıran yeni çalışmalar içindeyiz. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden dolayı vatandaş memnun, anketler bu memnuniyeti gösteriyor” dedi.
Arınç, yaklaşık 700 günlük inşaat süresi olan ve 25 milyon ihale bedeliyle yapılacak kompleksin Bursa’da belediye hizmetlerini daha verimli hale getireceğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye binası projesine tebrik yağmuru
Bursa Valivekili Ahmet Hamdi Usta ise bugün kamu anlayışında vatandaş odaklı yönetimin var olduğunu anlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetlerin önemine değindi. Usta, “Bedelini kuruşlandıramadığımız tek şey zaman. Bu nedenle hızlı şekilde hizmetlerimizin vatandaşlarımıza ulaşması lazım. İşitme, duyma ve bedensel engelli vatandaşların da bu hizmetlere aynı kampüste ulaşması önemli. Tesisin yanındaki alanlar da sosyal alan olacak. Büyükşehir Belediyesi’ni belediye binası projesinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Bursa’nın dönüşümüne katkı sağlayacak bir temel atma töreni yapıldığını kaydederek, Osmangazi İlçesi’ndeki yeni yapılarla Bursa’nın gelişimine katkı sağlandığını vurguladı. Dündar, bölgede yapılacak çevre düzenleme ve Osmangazi Kültür Merkezi projelerinin Büyükşehir Belediye Binası projesini görsel anlamda destekleyeceğini vurguladı.

Temele ilk harcı atılar
Konuşmaların ardından Namık Kemal Mahallesi sakinleri, bölgeye değer katacak belediye binası çalışmalarından dolayı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye çiçek takdim etti.
Milletvekilleri, Belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği temel atma töreninde, Başbakan Yardımcısı Arınç ve Başkan Altepe, butona basarak Büyükşehir Belediye Binası inşaatının temeline ilk harcı döktüler. Daha sonra Arınç ve Altepe’ye mahalle sakinlerinin yaptığı pırasalı Arnavut böreği ikram edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Etiketler : Bursa'ya, yeni, Belediye, binası,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2519 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2222  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 9 Bugün: 717 Toplam: 1,845,861
Haberler artık Outlook'ta