Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Mayıs 2019 Salı 23:08    

 

 
 
 
Eskişehir'de başkan olduktan sonra birçok işi ihalesiz kendi şirketine verdiği iddia edilen Yılmaz Büyükerşen şirke

 Reklam
Büyükerşen yolsuzluğunu itiraf etti
23 Mart 2009 Pazartesi 19:38
Eskişehir'de başkan olduktan sonra birçok işi ihalesiz kendi şirketine verdiği iddia edilen Yılmaz Büyükerşen şirketlere ortak olduğunu kabul etti.
 

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, ''Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bugün yaptığı açıklamada Gerbay Limited Şirketi'nin ortağı olduğunu açık ve net bir biçimde beyan etmiştir'' dedi.

Mercan, düzenlediği basın toplantısında, belediye kanununda, belediye başkanları ve meclis üyelerinin görev yaptıkları süre içinde sahip oldukları veya ortak oldukları şirketlerin, belediyenin işlerini, hizmetlerini doğrudan veya dolaylı olarak yapamayacağına ilişkin hüküm bulunduğunu belirtti.

''Büyükerşen'ın bugün yaptığı açıklamada Gerbay Limited Şirketi'nin kendi ortağı olduğunu açık ve net bir biçimde beyan ettiğini'' ifade eden Mercan, şöyle konuştu:

''Bizim elimizdeki Ticaret Sicil Gazetesi belgeleri de Gerbay şirketinin yüzde 60 ortağının Büyükerşen olduğunu açık ve net bir şekilde gösteriyor. Fakat kendisinin açıklamasında bu şirketin Güzel Sanatlar Fakültesi grafik bölümü öğrencilerinin proje çalışmalarını ucuza mal edebilmeleri için geniş format bir yazıcı cihazını aldığını, bu şirketin sadece geniş formatlı yazıcı cihazına sahip olduğunu ve sadece öğrenciler için kurulduğunu söylüyor. Benim bildiğim bütün güzel sanatlar fakültelerinde her türlü cihaz, yazıcı ve diğer aletler en donanımlı şekilde vardır ve öğrencilerimiz de o imkanları kullanabilmektedir.''

''Büyükerşen'in Gerbay şirketinin sadece Eser Ofset şirketine iki iş yaptığını ve bu iki işin toplam bedelinin 6 bin 570 lira olduğunu kendisinin söylediğini'' anlatan Mercan, ''Her şeyden önce benim elimdeki belgelerde Gerbay şirketinin ortağının Nesrullah Mermer ile beraber Büyükerşen olduğu bellidir. Büyükerşen'in söylediğinin aksine iki değil dört tane Gerbay şirketinin dolaylı ya da doğrudan yaptığı işlerin faturası vardır. Bu faturaların toplam bedeli Büyükerşen'in söylediği gibi 6 bin 570 lira değil daha fazladır'' dedi.

Mercan, ''bunun yanında Büyükerşen'in, Eskay ve Art Mekan şirketlerinden de bahsettiğini'' ifade ederek, şunları söyledi:

''Bu iki şirket Nesrullah Mermer'in şirketidir. Bu şirketlere ait ticaret sicil gazeteleri elimizdedir. Art Mekan'ın büyükşehir belediyesine yaptığı işler karşılığı faturalar var. Bunların 3'ü Art Mekan'ın doğrudan kestiği faturalar biri de yine Eser Ofset aracılığıyla kestiği faturalardır. Bunun yanında Büyükerşen, yaptığı açıklamada, damadının Güçlü İnşaat şirketinin hiçbir zaman ortağı olmadığını söyledi. Doğrudur. Güçlü grubunun bir başka şirketi daha vardır o da Güçlü Otomotiv ve Petrol Ürünleri ve Sigorta şirketidir. Bunun 5 ortağından biri de Mustafa İşçibaşı'dır. Mustafa İşçibaşı, Büyükerşen'in damadıdır. Güçlü İnşaat büyükşehir belediyesine çeşitli defalar iş yapmıştır. Bunlarla ilgili süreç nasıl gelişir, bilmiyorum. Burada savcıların ve ilgili mercilerin incelemesi gereken hususlar vardır.

Büyükşehir belediye başkanının ortağı olduğu bir şirketin, doğrudan veya dolaylı olarak belediyeye iş yapması ne kadar doğrudur, bunu Eskişehirliler takdir edecek.''Kaynak: HABER7
Etiketler : Büyükerşen, yolsuzluğunu, itiraf, etti,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2181 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2203  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 11 Bugün: 156 Toplam: 1,821,931
Haberler artık Outlook'ta