Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

17 Haziran 2019 Pazartesi 05:38    

 

 
 
 
Büyükşehir amatör sporculara destek sözü verdi.

 Reklam
Büyükşehirden amatörlere tam destek
11 Kasım 2011 Cuma 21:17
Büyükşehir amatör sporculara destek sözü verdi.
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 15 bin amatör  sporcuya ücretsiz sağlık hizmeti vereceği protokol, Başkan Aziz Kocaoğlu ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın tarafından imzalandı.

Amatör futbolcuların sağlık kontrolleri ve tedavilerinin ücretsiz yapılabilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı arasında “Koruyucu Sağlık Hizmetleri” protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle, İzmir’de 2011-2012 sezonunda faal olan ve lisansları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından vize edilen amatör sporcular, Eşrefpaşa Hastanesi’nden ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Büyükşehir’in bu hizmetinden, sezon sonuna kadar yaklaşık 15 bin amatör futbolcu yararlanacak.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile  İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın tarafından  imzalanan protokol için düzenlenen törene başta Buca Spor Kulübü Başkanı Şeref  Üstündağ, Altay Spor Kulübü  Başkanı Ömer Hızlıok, Karşıyaka Spor Kulübü As Başkanı Ahmet Diker, Türk ve İzmir Sporuna büyük katkı koyan Nevzat Güzelırmak, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şube Başkanı Dr. Şaban Acarbay,  Genel Sekreteri Ati Göksu, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ferit Acar olmak üzere spor kulübü yöneticileri, meclis üyeleri ile  Türk sporuna gönül vermiş  ve efsaneleşmiş eski sporcular da katıldı.
Yerel yönetimlerin spor aktivitelerini geliştirerek sürdürmek durumunda ve zorunda  olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Biz bunu yaparken  genel bir çerçeve çizdik. Amacımız çocuklarımızı spora yönlendirmek, daha çok çocuğumuza olanak hazırlayarak onlara spor yaptırmak; içlerinden yıldız olacaklar varsa kendilerini göstermeleri için fırsat yaratmak ve spor yaparken centilmenliği  öğretmek… Biz olaya bu açıdan bakıyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz” dedi. 

Kazanılmış bir hak olacak
Amatör spor kulüplerini çok önemsediklerini belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, “Onların maddi olanakları hemen hemen yok denecek kadar sınırlı.  Burada yöneticilik yapan arkadaşlarımız da bir gönül bağıyla görev üstlenmiş durumda. Zaman zaman kendi ceplerinden para harcıyorlar. Kendilerine bir katkısı yok. Ben de amatör kulüp başkanlığı, yöneticiliği yaptığım için biliyorum. Karşılıksız yapılan bir iş. Çocukların, gençlerin, kısaca ülkenin geleceği için yapılan çalışmalar. Bunlar hepimizi çok onurlandırıyor, gururlandırıyor” şeklinde konuştu. İzmir’de spor alt yapısı oluşturmak için çok amaçlı salonlar yaptıklarını hatırlatan Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle devam etti:
“Spor alt yapısı için ayrıca  amatör spor kulüplerine destekte bulunduk. Spor alanlarını ve yeşil alanları genişlettik. Yeni spor alanları yaptık. Küçük yerleşimlerin spor ve diğer ihtiyaçları için yaşama geçirdiğimiz ve 21 tanesini hizmete açtığımız çok amaçlı salonlarımız; hanımlar, gençler ve çocukların spor yaptıkları alanlar oldu. Şimdi Gerenköy’e de yapacağız. Menderes Belediye Başkanımız yer göstermesiyle Oğlananası’na bu salonlardan bir tane inşa etmek istiyoruz.”
Amatör spor kulüplerinin maddi çıkar olmadan amatör ruhla  çalıştıklarını vurgulayan Başkan  Kocaoğlu, onlar için ‘ne yapabiliriz” diye düşündüklerini belirterek, “Zaman zaman bunları kampanya şeklinde sürdürüyorduk. Şimdi bir protokole bağlayıp, kazanılmış bir hak olarak kayda geçirmek istedik. Ve bunu bir  gelenek haline getirerek bizden sonra da devam etmesini istedik. Bu protokol herkese hayırlı olsun” dedi.

“Muhteşem bir şey bu!”
İzmir Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın  ise yaptığı konuşmasında  Başkan Aziz Kocaoğlu’na  spor camiası adına teşekkür ederek, “Amatör spor kulüpleri maddi yetersizlikleri  nedeniyle gerçekten ‘çilekeş” bunu hepimiz biliyoruz. Bu protokolün kulüpleri rahatlatacağını  ve bazı  sorunların aşılacağını düşünüyorum” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine sağladığı bu hizmet ile ilgili bir çok  telefon aldığını belirten Yatkın, “15 sene önce Futbol Federasyonu’nda amatör kulüplerden  sorumlu olan  Adnan Ertan Bey beni arayarak  ‘İzmir’de bir protokol varmış.  Çok muhteşem bir şey bu’ dedi. İşte bu muhteşemliği bize yaşatan Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Törenin sonunda Kadri Yatkın, hem İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu hem de Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu adına Başkan Kocaoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2004 yılından bu yana Amatör Spor Kulüplerine  ve ihtiyaçlı İlköğretim öğrencilerine  spor malzemesi yardımı yapıyor. Aynı yıllarda başlatılan okullarda sağlık taraması uygulaması ile her yıl yaklaşık 20.000 öğrenciye ulaşılıyor.
İmzalanan sağlık protokolünden; 6 kategoride 414 takım ve toplam 7395 sporcu faydalanacak. 2011-2012 sezonu boyunca yaklaşık 15 bin sporcuya ulaşılacak.
Etiketler : Büyükşehirden, amatörlere, tam, destek,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1883 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2233  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 340 Toplam: 1,840,148
Haberler artık Outlook'ta