Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

26 Mayıs 2019 Pazar 03:06    

 

 
 
 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kadın istihdamına yönelik olarak hazırlanan iki ayrı proje,hibe yardımı il

 Reklam
Büyükşehirden örnek AB projeleri
31 Ağustos 2010 Salı 16:42
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kadın istihdamına yönelik olarak hazırlanan iki ayrı proje,hibe yardımı ile desteklenecek
 

Büyükşehir Belediyesi tarafından evde hasta bakımı alanında açılacak olan kurslarla işsiz bayanların meslek sahibi yapılmasına yönelik olarak hazırlanan 'Beyaz Melekler' projesi, AB hibe fonlarından 257 bin 351 Avro hibe yardımı ile desteklenecek.
 Proje kapsamında; Kayseri'de ikamet etmekte olan 20-40 yaş arası 150 bayana hasta ve yaşlı bakımı konusunda eğitim verilecek. Katılımcılar kurs süresi boyunca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde staj yaparak aldıkları eğitimi pekiştirme fırsatına da sahip olacaklar.
 Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kadın istihdamı ile ilgili hibe almaya hak kazanan diğer projesi de 'Erciyes Kadınları' ismini taşıyor.
 Kayseri'de gelişmekte olan turizm sektöründeki ara eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak hazırlanan proje kapsamında 180 işsiz bayana meslek öğretilerek iş sahibi yapılmaları amaçlanıyor. Üç ay sürecek kurs boyunca katılımcılara turizm alanın uzman eğitmenler tarafından teorik ve pratik olmak üzere temel turizmcilik eğitimi verilecek. Proje için AB Hibe Fonları'ndan 269 bin 629 Avro  yardım yapılacak.
 Projelerin eğitim süresi sonunda katılımcılara 'Kurs Katılım Belgesi' verilecek, ayrıca kursiyerlere kurslara devam ettikleri her gün için yol ve yemek masraflarını karşılayabilmeleri amacıyla nakit para yardımı yapılacak.
 Her iki proje hakkında ayrıntılı bilgi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı'nın 2071656 ve 2071608 numaralı telefonlarından edinilebiliyor.
 
    'EN İYİ UYGULAMA PROJESİ'
 Öte yandan geçtiğimiz yıl Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen 'Kayseri İtfaiyesi AB Yolunda Projesi' AB Genel Sekreterliği tarafından 'En iyi uygulama örneği' seçilerek ders müfredatına girdi.
 İngiltere Büyükelçiliği ve Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın birlikte yürüttüğü 'İçişleri Bakanlığı personelinin AB fonlarının etkin kullanımında desteklenmesi projesi' kapsamında verilecek eğitim programının içeriğinde en iyi proje uygulamalarından çeşitli örnekler sunulacak.
 Proje kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran 2008 - Eylül 2009 tarihleri arasında Kayseri Büyükşehir İtfaiyesi ile Almanya'nın Duisburg İtfaiye teşkilatları arasında uzmanlık ve bilgi transferi yoluyla, AB üye ülkeleri ve Türkiye'deki belediyeler arasındaki diyalogun arttırılarak uzun vadeli sürdürülebilir işbirliği kurulması amacıyla gerçekleştirilen 'Kayseri İtfaiyesi Ab Yolunda Projesi' örnek proje olarak seçildi.
Etiketler : Büyükşehirden, örnek, AB, projeleri,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 4723 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2308  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 9 Bugün: 286 Toplam: 1,823,778
Haberler artık Outlook'ta