Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Mart 2019 Pazar 14:13    

 

 
 
 
Açık ameliyatlarda, estetik yara iyileşmesini sağlayan son teknoloji Plasma Blade de artık Bilge'de

 Reklam
Cerrahi teknoloji Bilge'de
05 Mayıs 2011 Perşembe 16:40
Açık ameliyatlarda, estetik yara iyileşmesini sağlayan son teknoloji Plasma Blade de artık Bilge'de
 

“Dürüst hizmet ve uygun fiyat” sloganı ile, sağlık sektöründe toplumun tıbbi bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Özel Bilge Hastanesi, sağlık sektörüne ilk adımını 2000 yılında İstanbul Küçükköy’de attı.
Özel Bilge Hastanesi, son teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek bölge halkının hizmetine sunmaya devam ediyor. Açık ameliyatlarda, estetik yara iyileşmesini sağlayan son teknoloji Plasma Blade de artık Özel Bilge Hastanesi’nde…
Plasma Blade; bistürinin keskinliği ile sıradan elektro-cerrahi yöntemin koagulasyon avantajını bünyesinde barındırıyor.
Plasma Blade; cerrahide üstün keskinlik, minimum kanama, minimum doku hasarı ile minimum şişlik ve minimum yara izinin yanı sıra hızlı yara iyileşmesi sağlayan son teknolojidir.

Plasma Blade ile Üstün Keskinlik, Minimum Doku Hasarı
Geleneksel elektro-cerrahi uygulamalarında kesme işlemi sırasında sürekli elektriksel yük uygulaması yapılır. Peak Surgical Teknolojisi ürünü olan Pulsar jeneratör sayesinde Plasma Blade, klasik yöntemlerde doku üzerinde oluşturulan ısının yarısı kadar ısı oluşturur. Ortamda bulunan yük parçacıkları (iyonlar) ve su buharının etkileşimi ile oluşan plasma topu sayesinde, dokuya çok düşük seviyede enerji verilerek istenilen sonucun alınmasını sağlar. Plasma topu, hedef doku üzerinde iletken gibi davranır, çok düşük seviyede enerji kullanılarak kesme işlemini gerçekleştirmeyi sağlar. Dolayısıyla, plasma blade ile cerrahi uygulamalarda istenmeyen doku yanıkları oluşmaz.
Plasma Blade teknolojisi keserken kanamayı minimum seviyeye indirir. Bistüriye göre %60 daha az kanama ve geleneksel yöntemlere göre %75 daha az termal yanal etki yaratır. Plasma Blade, obez veya ödem oluşmuş hastalarda da rahatlıkla kullanılır. Az enerjiyle, düşük ısıda kesme işlemi uygulayarak enfeksiyon riskini azaltır. Doku üzerinde hızlı ve kolay iyileşme sağlar. Maliyeti düşüktür. Maksimum hasta konforu için cerrahide kullanılan en son teknolojidir. Plasma Blade kullanılan cerrahi operasyonlarda bistüriye oranla daha az kanama olur. Bu da yaranın hızlı iyileşmesinde etkili bir faktördür.
Plasma Blade’in Uygulandığı Cerrahi Ameliyatları
Abdominoplasti, brakiplasti, blefaroplasti, mamoplasti, meme rekonstrüksiyonu,  jinekomasti, kraniofasyal, maksillofasiyal rekonstrüksiyon, ritidektomi, hipospadias,  browplasti, rinoplasti, otoplasti, total body lift, face lift, deri tümörleri alımı, akut yanık ve yanık sonrası oluşmuş deformitelerin onarımı, skar ameliyatları ve baş-boyun tümörleri, bunların defektlerinin onarımı, yüz şekil bozuklukları onarımı-asimetriler, doğumsal kitleler, genital organların onarımları, kopan organların replantasyonu, el cerrahisi (travmalar tümörler), periferik Sinir Cerrahisi (travmalar, nöropatiler, defektler, kitleler)
Plasma Blade’in Plastik ve Rekonstruktif Cerrahideki Üstünlükleri
Sağlıklı doku transferlerinde ve flap kaldırmada, yüz germe operasyonlarında, sinirler gibi hassas yapılarda, el cerrahisindeki damar yapılarında;
·         Doku üzerinde hızlı ve kolay ilerleme sağlar.
·         Doku nekrozu oluşturmadığı için hem enfeksiyon riskini azaltır, hem de operasyon sonrası işlem yapılmış bölgenin beslenmesine engel olmadığı için hızlı iyileşme sağlar.
·         Geleneksel elektro-cerrahi yöntemlerde oluşan komplikasyonlara rastlanmaz.
·         Operasyon saç kesimine gerek kalmadan gerçekleştirilir.
İnsan sağlığının öneminin bilincinde, etik değerlerden ödün vermeden, tıbbın en üst düzeyindeki bilgi ve teknolojisinden faydalanarak uygun fiyatlarla, kaliteli, güvenilir ve dürüst sağlık hizmeti sunmayı kendine amaç edinmiş Özel Bilge Hastanesi açık ameliyatlarda, estetik yara iyileşmesini sağlayan Plasma Blade teknolojisini tercih etmektedir. 
Daha Çok Bilgi İçin:www.bilgehastanesi.com
Gaziosmanpaşa cad. No:1 Gaziosmanpaşa/IST
0212 617 95 75
 Etiketler : Cerrahi, teknoloji, Bilge'de,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1894 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2178  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 18 Bugün: 662 Toplam: 1,787,496
Haberler artık Outlook'ta