Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 10:29    

 

 
 
 
Erzurum’da 2011 yılında yapılacak olan Üniversiteler arası Kış Oyunları’yla (ÜNİVERSİADE) ilgili hazırlıklar devam

 Reklam
Dünya Kış Oyunları Federasyonu (FISU)
19 Kasım 2008 Çarşamba 08:54
Erzurum’da 2011 yılında yapılacak olan Üniversiteler arası Kış Oyunları’yla (ÜNİVERSİADE) ilgili hazırlıklar devam ediyor.
 

Dünya Kış Oyunları Federasyonu (FISU), Erzurum’da inşa edilecek tesislerin zamanında bitirilmesini istedi. Erzurum’daki çalışmalar hakkında brifing alan FISU heyeti, 4-7 Mayıs 2009 tarihleri arasında çalışmaları denetleme kararı aldı.

 

 

 

Erzurum’da 2011 yılında yapılacak olan Üniversiteler arası Kış Oyunları’yla (ÜNİVERSİADE) ilgili hazırlıklar devam ediyor. Erzurum’da sürdürülen tesis inşaatları ve hazırlanan projelerle ilgili belirli zaman aralıklarında FISU heyetine bilgiler veren ÜNİVERSİADE organizasyon komitesi temsilcileri, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir toplantı düzenledi.

EDER, TOPLANTIYA BAŞKANLIK ETTİ

FISU Başkanı Kairis Ulp, Kış Oyunları (SCU) Başkan Yardımcısı Leonz Eder, Teknik Komisyon (CTI) Başkanı Roger Roth ve FISU Universiade Müdürü Milan Augustin’in katıldığı toplantıda 27 Ocak–6 Şubat 2011 tarihleri arasında Erzurum’da yapılacak olan 25. Üniversitelerarası Kış oyunlarının hazırlık çalışmaları anlatıldı. Oyunlar Oyunları Organizasyon Komitesi Temsilcileri ile İstanbul’da toplantı yapıldı.

AKGÜL FİSU’YA BİL VERDİ

Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı ve 2011 ÜNİVERSİADE Genel Koordinatörü Yunus Akgül başkanlığındaki heyet, Erzurum’daki çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Tamer, Vali Yardımcısı Gök, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Altınok, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tüzemen, Türkiye Kayak Federasyonu Üyesi ve Organizasyon Komitesi Teknik Komite Başkanı Kurt’un  katıldığı toplantıda koordinatör Yunus Akgül tarafından, 2011 Erzurum ÜNİVERSİAD görevleri ve mevcut durumun analizini içeren raporu sundu.

FİSU RAPORU İNCELEDİ

Belgrad’da da yapılan sunumda dile getirilen ilerleme raporu spor sahalarının inşa planı spor dışı alanların durumunu ele alan FISU üyeleri, hazırlanan raporu detayıyla inceledi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi binasında yapılan toplantı sonrasında yapılan açıklamada “Sunulan tüm plan ve stratejiler spor tesislerinin zamanında yetişeceğini ve gereken uluslar arası standartlarda ve FISU standartlarında inşa edileceğini Türkiye garanti etmektedir.” denildi.

SCU DEĞERLENDİRMESİ

Öte yandan Dünya Kış Oyunları (SCU) temsilcileri, spor tesislerindeki işlerin tamamlanması konusunda Uluslararası spor federasyonundan homologasyon sertifikası onayının alınmasının gerekli olduğunu belirttiler.SCU açıklamasında, onay ve denetimlerin zamanında yapılması gerektiği kaydedilerek, “2011 Kış oyunları düzenlenmeden önce test müsabakaları yapılmalıdır.Bu sebeple 2011 Organizasyon Komitesi ile ulusal federasyonlar arasında sıkı bir işbirliğinin olması zorunludur.”denildi.

MAYIS’TA DENETMLEME VAR

İstanbul’da düzenlenen toplantıda çalışma raporlarını bütün detayıyla inceleyen FISU heyeti, 4-7 Mayıs tarihleri arasında Erzurum’a gelerek denetleme yapma kararı aldı. FISU delegeleri ziyaret sırasında, çalışmaları detayıyla görme imkanı bulacaklar

 
Etiketler : Dünya, Kış, Oyunları, Federasyonu, (FISU),Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2147 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2203  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 20 Bugün: 379 Toplam: 1,806,203
Haberler artık Outlook'ta