Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 10:31    

 

 
 
 
Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi M.Ünal Azaklıoğulları, Edirne Belediyesinde akıllı belediyeci

 Reklam
Edirne Belediyesin akıllı belediyecilik
02 Mart 2013 Cumartesi 09:22
Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi M.Ünal Azaklıoğulları, Edirne Belediyesinde akıllı belediyecilik ile ilgili bilgiler verdi.
 

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi M.Ünal Azaklıoğulları, Edirne Belediyesinde akıllı belediyecilik ile ilgili bilgiler verdi. Türkiye Bilişim Derneği Çalışma Grubu, “Akıllı Şehirler” temalı 7-8 Kasım 2012 tarihlerinde gerçekleşen VI.İstanbul Bilişim Kongresi sonrasında, Akıllı Şehirler projesinin tüm Türkiye’de uygulanabilirliğini sağlamak amacıyla başlattıkları akıllı belediyecilik bilgilendirme toplantısını Edirne Belediyesi’nde devam ettirdiler. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu tarafından karşılanan heyet, Akıllı Şehirler projesi ile ilgili sunum yaparken, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi M.Ünal Azaklıoğulları tarafından akıllı belediyecilik konusunda detaylı bilgiler verildi. Azaklıoğulları, “TBD Bilişim Kentleri Çalışma Grubu son 4 yıldır Avrupa Birliğinin ve diğer gelişmiş ülkelerin gündeminde bulunan; vatandaşların bilgi toplumuna geçişi için bilişim uygulama alt yapısını sağlayan uygun kentleri oluşturmak olarak vurgulanabilecek Bilişim Kentleri konusu üzerinde çalışmaktadır. Bu kapsamda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde İzmir’ de, Gaziantep’te, Eskişehir’de, İstanbul ve Ankara’da Bilişim Kentleri kavramlarının ve uygulamalarının tartışıldığı bir çok sempozyum, çalıştay ve paneller düzenlenmiştir. TBD Bilişim Kentleri Çalışma Gurubu; akademisyenler, kamu çalışanları, sektör çalışanları, yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla, yerel yönetim iş süreçlerinin bilişim teknolojileri ile desteklenerek tüm yerel yönetimlere yol gösterecek bir kılavuzun çağdaş yerel yönetim hizmetlerinin her ölçekteki yerel yöneticiler rehber olması amaçlanmıştır. Bu oturumda Yerel Yönetimlere yönelik olarak hazırlanmış olan ‘Bilişim Kentleri Kılavuzu tanıtılacak, katılımcıların görüşleri tartışılacaktır.” diye konuştu. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu Türkiye Bilişim Derneği’nin ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, “Edirne Belediyesi olarak Akıllı Şehirler projesi konusunda gerekli desteği veririz. Başkanımız Hamdi Sedefçi, akıllı belediyecilik konusunda halka daha hızlı ve geniş bir yelpaze de hizmet verilebileceğinin önemini vurgulamaktadır. Edirne Belediyesi olarak zaten e-belediyecilik sistemimiz çalışmakta olup, e-belediyecilikten borç öğrenme-ödeme, günlük nikah programı, arsa ve bina rayiç değerleri, çevre vergisi yıllık tutarları gibi bir çok hizmeti akıllı belediyecilik kapsamında halkımızın hizmetine sunduk. Ayrıca yine akıllı belediyecilik çalışmalarımız kapsamında e-imar interaktif imar durumu bilgilerine de web sitemiz www.edirne.bel.tr adresi üzerinden halkımız faydalanmaktadır. Alo 153 hattımızla da 7-24 saat halkımıza hizmet vermeye de devam etmekteyiz. Bu anlamda, bizler de akıllı belediyecilik konusunda gerekli çalışmalarımız sonrasında önerilerimizi kendilerine sunacağız. Ve halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla da akıllı belediyecilik kapsamında çalışmalarımıza da devam edeceğiz.” dedi.
Etiketler : Edirne, Belediyesin, akıllı, belediyecilik,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2515 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2404  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 379 Toplam: 1,806,203
Haberler artık Outlook'ta