Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 10:12    

 

 
 
 
Erzurum’daki ticari hayatı çok yakından ilgilendiren Teşvik Yasası, Erzurum’un gündemi olmaya devam ediyor.

 Reklam
Erzurum’daki ticari hayatı çok yakından ilgilendir
08 Ocak 2009 Perşembe 10:08
Erzurum’daki ticari hayatı çok yakından ilgilendiren Teşvik Yasası, Erzurum’un gündemi olmaya devam ediyor.
 

Hükümetin, yeni yıl itibariyle yürürlüğe sokulacağını açıkladığı yeni teşvik yasasıyla ilgili olarak TBMM’ye soru önergesi sunmaya hazırlanan Ertugay, yeni yasanın kapsamı ve yürürlüğe ne zaman sokulacağına dair Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’dan bilgi talebinde bulunacak.

 

 

 

Erzurum’daki ticari hayatı çok yakından ilgilendiren Teşvik Yasası, Erzurum’un gündemi olmaya devam ediyor. Yasanın yürürlük süresinin dolması ve 2012 yılına kadar geçerli olan 5615 Sayılı Yasa’nın da, indirim için “en az 10 kişi çalıştırma” şartı getirmesi, Erzurum’daki işverenleri tedirgin etmeye devam ederken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Zeki Ertugay, konuyu TBMM gündemine taşıyor.

ERTUGAY’DAN ÖNERGE HAZIRLIĞI

Hükümetin, yeni yıl itibariyle yürürlüğe sokulacağını açıkladığı yeni teşvik yasasıyla ilgili olarak TBMM’ye soru önergesi sunmaya hazırlanan Ertugay, yeni yasanın kapsamı ve yürürlüğe ne zaman sokulacağına dair Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’dan bilgi talebinde bulunacak.

TEŞVİK HAYATİ İHTİYAÇ

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan MHP Erzurum Milletvekili Ertugay, 2008 yılı sonu itibariyle yürürlükten kalkan Teşvik Yasası’nın, Erzurum için hayati bir ihtiyaç olduğunu belirterek, “Yürürlükten kalkan 5350 Sayılı Teşvik Yasası’nın öngördüğü bir takım indirimler, bir takım şartlar 5615 Sayılı Yasa ile devam ediyor. Ancak bu yasada aranan ’10 kişi çalıştırma’ şartı, iller ve bölgeler arasında haksız rekabete sebep oluyor” dedi.

ERTUGAY: YENİ YASADA İSTİHDAM ŞARTI ARANMAMALI 

Konuyu, hazırlayacağı bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyacağını anlatan Zeki Ertugay, “Bir kere, Erzurum gibi az gelişmiş yörelerdeki işverenlerin en az 10 kişi istihdam etme gibi imkanlarının bulunmadığını anlatacağız. Bir Gaziantep’te, Düzce’de ekonomik krize rağmen en az 10 kişi istihdam edebilecek sayısız işletmeler olabilir, ancak bu durum Erzurum için söz konusu bile değildir. Bu yanlış bir genellemedir ve haksız rekabete yol açmaktır” diye konuştu.

İSTİHDAM VURGUSU AÇMAZI

Bu hususu TBMM gündemine taşıyarak, yeni çıkarılması planlanan yasada, istihdam şartı aranmaması çağrısında bulunacağını dile getiren Prof. Dr. Ertugay, “Talebimiz, Erzurum’da bir kişiyi dahi istihdam etmeye karşılık indirim ve muafiyettir. Yeni yasada buna dikkat edilmesini ve ayrıca yasanın bölgeler arasındaki gelişmişlik farkı göz önünde tutularak, bölgesel ve sektörel bazlı olmasını isteyeceğiz” dedi.

Ertugay, soru önergesinde ayrıca yürürlüğe sokulacağı belirtilen yeni teşvik yasasının ne zaman yürürlükte olacağı hususuna da yer vereceğini kaydederek, tasarının yasalaşmasının iş çevreleri açısından aciliyet taşıdığını da sözlerine ekledi.

 

 

 Kaynak: Erzurum Gazetesi
Etiketler : Erzurum’daki, ticari, hayatı, çok, yakından, ilgilendir,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 3070 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2193  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 11 Bugün: 362 Toplam: 1,806,186
Haberler artık Outlook'ta