Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 10:13    

 

 
 
 
ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cindilli tarafından yapılması için girişimlerde bulunulan hipodrom projesi,

 Reklam
ERZURUM HİPODROMU BEKLİYOR
15 Aralık 2008 Pazartesi 11:11
ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cindilli tarafından yapılması için girişimlerde bulunulan hipodrom projesi,
 

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cindilli tarafından yapılması için girişimlerde bulunulan hipodrom projesine, bölgedeki bazı ticaret ve sanayi odası başkanları da destek veriyor. Ardahan ve Iğdır Ticaret Sanayi Odaları ETSO Başkanı Cindilli’nin gündeme getirdiği Erzurum’da hipodrom kurulması düşüncesini desteklediklerini açıkladılar.

 

 

Doğu Anadolu Bölgesindeki iş adamları, yeni istihdam alanları açmak ve kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla bölgeye hipodrom kurulmasını istiyor. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Cindilli tarafından yapılması için girişimlerde bulunulan hipodrom projesine, bölgedeki bazı ticaret ve sanayi odası başkanları da destek veriyor.

    KAYNAKLAR ADİLCE DAĞITILMALI

 Cindilli, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kaynaklarının illere adaletli şekilde dağıtılması gerektiğini belirtti. Diyarbakır'da yapılan bir tesisin tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Cindilli, ''Adana'da hipodrom zaten var. Diyarbakır'a da aynı anlamda bir kompleks yapılıyor. Güneydoğu Anadolu'da bu tesisler varken Doğu Anadolu Bölgesinde de olması gerekir'' dedi.

ERZURUM HİPODROMU BEKLİYOR    

Doğu Anadolu Bölgesinde söz konusu tesisin yapılması için en uygun şehrin Erzurum olduğunu ifade eden Cindilli, şöyle konuştu: ''Erzurum'da binlerce dönüm arazi var. Bu arazilerin çoğu kamuya aittir. Türkiye'deki atlı cirit kulüplerinin yarısından fazlası Erzurum'da faaliyet gösteriyor. Kentin her köyünde at sevgisi var. Özellikle köylerde halkımız atlarla iç içe yaşıyor. İnsanlarımız ata sporumuz olan atlı ciridi yaşatmak için hem bedenen hem de madden büyük sıkıntılar çekiyor. İnsanlar atlara evlatları gibi değer veriyor. Atı bu kadar seven bir kentte, attan bir katma değer oluşsun istiyoruz. Erzurum'a kurulacak bir hipodrom, hem bölge ekonomisi için hem de istihdam için önemli olanaklar yaratır.''

    HİPODROM BÖLGE İÇİN YENİ UMUT

 Hipodrom projesinin bölge için çok gerekli olduğunu savunan Cindilli, ''At için en fazla türkü yazılan illerin başında Erzurum gelmektedir. Atın türküsü burada, varlığı burada ama hipodrom başka yerde'' diye konuştu. Bölgede hipodrom kurulması için bazı bakanlarla görüştüklerini bildiren Cindilli, söz konusu projeyi bölgeyi ve Erzurum'u seven herkesin desteklemesi gerektiğini kaydetti.

     ARDAHAN’DAN DESTEK

     Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Latif Tosunoğlu da Erzurum'da hipodrom kurulması fikrine sıcak baktıklarını belirtti. Yapılması istenen hipodromun bölge ekonomisine canlılık katacağını anlatan Tosunoğlu, ''Bölge olarak kalkınma adına yapılan her çalışmaya muhtacız'' dedi.

     YENİ İSTİHDAM KAPISI

Hipodromun birçok kişi için istihdam yaratabileceğini de ifade eden Tosunoğlu, şöyle konuştu:  ''Biz her türlü yatırıma destek veririz. Bölgemizin bu tür yatırımlara ihtiyacı vardır. Bir şeyler yapılsın ki, bölgeden göç dursun. Bir şeyler yapılsın ki, batıya huzur gelsin. Buradakiler batıya gitmesin. Batı kaldıramayacak nüfusu bünyesinde barındırmak zorunda kalmasın. Bölgeye yapılan her yatırım, hem bize hem de batı illerine yarar sağlar.''

     IĞDIR TSO DESTEK DEKLARASYONU YAYIMLADI

     Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan ise yapılmak istenen projeyi desteklediklerini bildirdi. Doğu Anadolu Bölgesi ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu dile getiren Arslan, ''Erzurum bölgenin merkezidir. Burada yapılacak bir hipodrom, yeni iş sahalarının açılmasını sağlar'' diye konuştu. Söz konusu projenin hayata geçirilmesinin Iğdır'a da katkı sağlayacağını bildiren Arslan, şu açıklamalarda bulundu: ''Hipodromla birlikte at çiftlikleri de gelişir. Iğdır coğrafi koşulları açısından söz konusu sahaların oluşturulması için uygundur. Bu proje ile Iğdır'da da birçok insan iş sahibi olur. Erzurum'da hipodrom kurulmasının faydalı olacağı inancındayım. Bu konuda ne yapılması gerekiyorsa yardımcı olmaya hazırız.''

 
Etiketler : ERZURUM, HİPODROMU, BEKLİYOR,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2528 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2205  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 14 Bugün: 363 Toplam: 1,806,187
Haberler artık Outlook'ta