Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

17 Ağustos 2019 Cumartesi 18:57    

 

 
 
 
Eyüp Spor Kulübü 30.05.2010 tarihinde 2 nci Lig Play Off Final müsabakasında TKİ Tavşanlı Linyitspor ile karşılaşmı

 Reklam
EyüpSpor Basın Açıklaması
03 Haziran 2010 Perşembe 22:58
Eyüp Spor Kulübü 30.05.2010 tarihinde 2 nci Lig Play Off Final müsabakasında TKİ Tavşanlı Linyitspor ile karşılaşmıştır. Müsabaka sonucunda takımımız söz konusu maçı 2-1 kaybetmiştir.
 

Ne var ki, bu maçta TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararıyla 6 ay süreyle resmi futbol müsabakalarından men edilen Tavşanlı Linyitspor futbolcularından KEMAL ÖZYURT oynatılmıştır. TFF Futbol Müsabakaları Talimatının “Hükmen Yenik Sayılmalar” başlıklı 22 nci maddesinin (g) bendi “Herhangi bir sebeple cezalı veya idari tedbirli olan futbolcu veya futbolcuların müsabaka isim listesine yazılması, hükmen yenik sayılmasını gerektirir” şeklindedir. Dolayısıyla Tavşanlı Linyitspor’un 6 ay resmi müsabakalardan men cezalı olan futbolcu Kemal ÖZYURT’u oynatması TFF Talimatlarına aykırı olduğundan, ilgili maddeler uyarınca maç sonucunun Eyüp Spor lehine 3–0 olarak belirlenip Bank Asya 1. Lig’e çıkan takım olarak takımımızın tescili gerekmektedir. Bu hususun tespiti ile ilgili Eyüp Spor olarak 2 Haziran Çarşamba itibarıyla Avukatımız M. Emin ÖZKURT aracılığı ile TFF Yönetim Kurulu’na başvuruda bulunmuş durumdayız.

Konu ile ilgili olarak asıl dikkat çekmek istediğimiz husus ise, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından verilen çelişik kararlarla Tavşanlı Linyitspor’un yasaklı oyuncu oynatmasının üzerinin örtülmeye çalışılmasıdır. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Tavşanlı Linyitspor oyuncusu KEMAL ÖZYURT ile ilgili vermiş olduğu 30.04.2010 tarihli kararında oyuncuya 6 ay süre ile resmi müsabakalardan men cezası vermiştir. Daha sonra cezalı oyuncu, 2 nci Lig Play Off Çeyrek Final müsabakasında Adana Demirspor’a karşı 25.05.2010 tarihinde oynatılmıştır ve Adana Demirspor bu duruma maçın oynandığı ertesi gün itiraz etmiştir. Bu itiraz üzerine, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, maçtan iki gün sonra 27.05.2010 tarihinde toplanıp, hukuka ve TFF Talimatlarına aykırı bir şekilde geriye dönük olarak “Biz Uyuşmazlık Çözüm Kurulu olarak KEMAL ÖZYURT ile ilgili vermiş olduğumuz 6 ay süre ile resmi müsabakalardan men cezasını aslında 2010- 2011 sezonu için vermiştik, bunu kararda belirtmeyi unutmuşuz, dolayısıyla oyuncunun cezası henüz başlamamıştır” gibi bir açıklama yapma ve yeni ve zorlama bir karar çıkarma yoluna gitmiştir. İlk kararda oyuncu ile ilgili 6 ay süre ile resmi müsabakalardan men cezasının uygulama dönemine ilişkin herhangi bir açıklama yokken, Adana Demirspor maçının oynanmasından ve Adana Demirspor’un itirazından sonra çıkarılan ikinci kararda geriye dönük olarak hüküm tesis edilmeye çalışılması hukuken ve TFF Talimatları uyarınca mümkün olmayıp, yine aynı Kurul’un önceki emsal kararlarına da aykırılık arz eden bir durumdur.

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun daha önce vermiş olduğu kararı yok sayıp aynı konu ile ilgili ve futbolcu tarafından süresi içerisinde yapılmış bir başvuru olmamasına karşılık, üstelik 2 nci Lig Play Off Final müsabakaları başladıktan ve cezalı futbolcu Adana Demirspor karşısında oynatıldıktan iki gün sonra toplanıp, hukukun temel ilkelerine aykırı bir şekilde geriye dönük karar uygulaması yapmaya çalışmıştır ki bu durum TFF mevzuatı ve önceki kararları göz önüne alındığında kabul edilemezdir. Federasyon düzenlemelerine açık aykırılık arz eden söz konusu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararının kaldırılması için de Avukatımız M. Emin ÖZKURT aracılığı ile Tahkim Kurulu’na başvurulmuştur.

Sonuç olarak, 6 ay süreyle resmi futbol müsabakalarından men edilen futbolcularından KEMAL ÖZYURT’un oynatılması nedeniyle 30.05.2010 tarihinde TKİ Tavşanlı Linyitspor ile oynamış olduğumuz 2 nci lig Play Off Final maçı sonucunun lehimize 3–0 olarak tespiti ve Bank Asya 1. Lig’e çıkan takım olarak Eyüpspor’un tescili gerektiğinden hareketle Kulübümüzün haklarını yasal zemininde sonuna kadar arayacağımızın bilinmesini ister, kamuoyuna duyururuz. Saygılarımızla,

  Eyüp Spor Kulübü

Genel Sekreter

                                                                                                                                  Suat Yıldırım

Toplantı Saati.: 15.00      04/06/2010 CUMA                                                      0532 573 11 48

          Toplantı Yeri.: Point Otel  Yıldız posta cad. Dedeman otel karşısı

                           Gayrettepe / Mecidiyeköy / İstanbul 
Etiketler : EyüpSpor, Basın, Açıklaması,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1773 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2225  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 18 Bugün: 708 Toplam: 1,886,266
Haberler artık Outlook'ta