Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

27 Mayıs 2019 Pazartesi 11:08    

 

 
 
 
Gaziantep Üniversitesi bölümlerini tanıtmak için toplantılar düzenliyor.

 Reklam
Gaziantep üniversitesi bölümlerini tanıtıyor
07 Eylül 2011 Çarşamba 17:50
Gaziantep Üniversitesi bölümlerini tanıtmak için toplantılar düzenliyor.
 

GAÜN’DE TANITIM TOPLANTILARI DÜZENLENİYOR

 

 

Gaziantep Üniversitesini 2011 – 2012 yılı eğitim öğretim yılında kazanarak kayıt yaptırmaya hak kazanan 7 bin 560 öğrenci için kazandıkları fakülte ve yüksek okullarda öğrencilere kayıt sonrası bölümleriyle ilgili tanıtım toplantıları düzenleniyor.

 

Öğrencilere fakülte hakkında bilgi veren Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kaan Susuz, hukuk fakültesinde eğitim gören öğrencilerin yabancı dili iyi bilmeleri gerektiğini ifade etti.

 

Yrd. Doç. Susuz, “Biz Türkçe eğitim alacağız yabancı dil eğitimine ne gerek var diye düşünebilirsiniz fakat Avrupa Birliği ile ilgili bir mevzuat hukukçuları bağlayıcıdır. Hakim olduğunuzda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararlarını görüp okumanız ve bunları değerlendirmeniz gerekecektir. Bu nedenle de sizin için yabancı dilin yeri önemlidir. Yabancı dil her ne kadar zorunlu değilse de sanki zorunluymuş gibi düşünmelisiniz. Eğer varsa Fransızca, Almanca gibi diğer Avrupa dillerini de bilmeniz sizin için avantajdır” şeklinde konuştu.

 

“Hukuk derslerinde belirli bir seviyenin üzerinde temel kültür bilgisine sahip olmanız sizin için iyi olacaktır” diye konuşan Yrd. Doç. Dr. Susuz, “Derslerde siyasi bazı konuları anlamak sizin için zor olabilir. Avrupa siyasi tarihini öğrenirken Avrupa’da yaşanan siyasi olayları da bilmeniz gerekir” ifadesinde bulundu.

 

Sanatçının diğer insanlardan farklı şeyler yapması gerektiğini söyleyen Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Sait Liman, “Sizin klasik üniversite öğrencisinden farkınız var. Çünkü siz aynı zamanda sanatçısınız. Sizin kafanızda bir şeyler olacak ki onu yaptığınız işe yansıtmalısınız. Herkesin elinde artık bir kamera var ama her kamerası olan güzel filmler ortaya çıkarmıyor. Bu anlamda sizin gayret ve çabalarınız çok önemli” şeklinde konuştu.

 

“Sanatçılar ulaşılmaz değillerdir” diye konuşan Yrd. Doç. Dr. Liman, “Sizin içinizde bir cevher varsa onu ortaya çıkarmak adına çaba içersinde olmanız gerekiyor. Ünlü sanatçıların hayat hikayelerini okursanız, ömürleri boyunca ünleri ortaya çıkmamıştır fakat sonrasında bir tablosu milyarlara satılmıştır. Böyle insanlar gerçekten kalıcı, sanat tarihine adını yazdıran kişilerdir” ifadesinde bulundu.

 

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan öğrencilere ve velilerine, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonunda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ercan Sivaslı, Temel Bilimler Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Öztuzcu’nun katılımlarıyla “Tıp Fakültesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı, açılış konuşmasının sonrasında Tıp Fakültesini kazanan öğrencilere ve velilere Tıp Fakültesi öğrencisi olmanın getirdiği sorumluluk ve iyi hekimlik anlayışı, Tıp Fakültesi eğitim - öğretim programı ve eğitim programında yapılan yeni düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulunarak katılımcılara bilgi verdi.

 

Toplantı bitiminde öğrenciler ve velileri ile soru-cevap şeklinde bilgi alış verişinde bulunulduktan sonra, oditoryum fuaye alanında kokteyl düzenlendi.

 

Fen - Edebiyat Fakültesine yeni kayıt olan öğrencilerimize yönelik tanıtım toplantısı ve kokteyl düzenlendi.

 

Fen – Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, gelişen dünya ve Türkiye ortamında her öğrencinin üniversiteli olmak zorunda olduğunu söyledi.

 

Doç. Dr. Ersoy, “Bölümlerimizi bazen kendimiz isteyerek bazen de istemeyerek puanımıza istinaden okuyabiliriz. Ancak her ne şekilde olursa olsun artık üniversiteli olmanın bilinci ile başarılı olmak yolu istek ve çok çalışmadan geçer. Karamsarlığa ve ümitsizliğe yer olmayan bir çağda yaşıyoruz. Her öğrenci üniversite sonrasında mezun olduğu bölüm ile ilgili olarak iş yapacak diye bir kaide yoktur. Ancak her yapılan işe bir üniversiteli gözü ile bakarak yenilikçi ve değişim odaklı bir yaşamı geliştirecektir” şeklinde konuştu.Etiketler : Gaziantep, üniversitesi, bölümlerini, tanıtıyor,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2543 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2409  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 463 Toplam: 1,824,527
Haberler artık Outlook'ta