Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

17 Haziran 2019 Pazartesi 04:45    

 

 
 
 
Büyükşehir'in inceleme sonucunda verdiği kartla ihtiyaç sahiplerine indirim uygulanıyor.

 Reklam
Gıda yardımında kartlı sistem
30 Temmuz 2011 Cumartesi 09:06
Büyükşehir'in inceleme sonucunda verdiği kartla ihtiyaç sahiplerine indirim uygulanıyor.
 

Çalışınca Oluyor’ sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ürettiği projelerle Kocaelililerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından üzerinde 2 yıldır çalışılan ve seçim döneminde birçok partinin uygulama vaadiyle oy istediği ‘kartlı sistem’ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı “41 Kart” ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi

KİMSE YARDIM ALDIĞINI FARKETMEYECEK

Sekapark Palmiye Kafe de düzenlenen basın toplantısına Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Osman Poyraz, Başkan Danışmanı Ömer Polat, Vakıfbank Kredi Kartları Pazarlama Müdürü Meriç Kaytancı ve basın mensupları katıldı. Ersin Yazıcı sistem hakkında geniş bilgi verirken Türkiye de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek “41 Kart” adı verilen gıda kartı ile vatandaşların mahcubiyet yaşamasının önüne geçildi” dedi.

DAHA HIZLI VE KALİTELİ HİZMET

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Gıdada Kartlı Sistem” projesi kapsamında kent genelindeki yoksul vatandaşlara daha hızlı daha kaliteli hizmet verilecek ve gıda yardımının daha kolay ulaştırılması sağlanacak. 78 eğitimli ve uzman personeliyle hizmet veren Sosyal Hizmetler Müdürlüğü böylelikle, teknolojiden maksimum düzeyde faydalanarak yardımları vatandaşlara daha hızlı ulaştıracak.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

VakıfBank işbirliğiyle hayata geçirilen ve gıda yardımına çok farklı bir boyut kazandıran gıdada kartlı istem, tüm yönleriyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor, “41 Kart” adı verilen gıda kartı, vatandaşların mahcubiyet yaşamasının önüne geçerken, gıda yardımı devam eden vatandaşların kalan yardımları ücrete çevrilerek, gıda yardımlarını “41 Kart”la almaları sağlanacak.

KRİTERLERE UYAN HER MARKETLE ANLAŞILACAK

VakıfBank, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından isim listesi gönderilen vatandaşlara ait “41 Kart”ını 7 iş günü içerisinde belediyeye teslim edecek. Vatandaşlara, kartlarına ücretin yüklendiğine dair bilgi verilecek. Kart alma hakkı kazanan vatandaşlar Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne gelerek “41 Kart”larını teslim alacak. Vatandaşların alışveriş yapacağı marketlerle anlaşma VakıfBank tarafından yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin belirttiği kriterler doğrultusunda, her ilçede şubesi bulunan marketlerle anlaşılabileceği gibi her ilçeden farklı marketlerle de anlaşma yapılabilecek.

GIDA DIŞINDA ÜRÜN ALINAMAYACAK

VakıfBank, barkod ve stok sistemi olan, POS cihazı ve yazarkasa arasında senkronize yazılımı bulunan, muhasebe sistemi yazılımındaki eklemeleri tamamlamış, kurumsal yapısı yerleşmiş olan her market ile anlaşma yapabilecek. Kartlı sistemle sadece gıda alışverişi yapılabilecek. Gıda dışında herhangi bir ürün alınamayacak. Gıda dışı alışverişin engellenmesi ise, yüzde 8 ve altındaki KDV değerleri üzerinden VakıfBank’ın çözüm ortağı olan IBM tarafından yazarkasa sistemine yapılan yazılım ile sağlanacak.

HER TÜRLÜ İNDİRİM VATANDAŞ LEHİNE YANSITILACAK

Şifre unutulması, kayıp, çalıntı gibi durumlarda vatandaşlar VakıfBank şubesine giderek durumu bildirecek. VakıfBank, “41 Kart”ını, kalan bakiyeyle birlikte tekrar basacak ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne gönderecek. “41 Kart”, vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim edilecek. VakıfBank, gün sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne veri akışı sağlayacak. Gün içerisinde kaç kişinin “41 Kart”ını kullandığı, ne kadar kullanım olduğu, hangi ilçelerde kullanıldığı v.b. gibi istatistiki veriler günlük olarak aktarılacak. “41 Kart”ıyla marketlerin sağlayacağı her türlü indirim, komisyon vatandaş lehine yansıtılacak. Gıdada kartlı sistem, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne herhangi bir maliyet çıkarmayacak.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Gıda yardımı için; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na fakirlik belgesi ve nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte başvuru alınıyor. ‘Sosyal Doku’ programına kayıt edilen bilgiler müdürlükçe takip ediliyor. Sosyal İnceleme Servisi’nde görev yapan uzman personeller inceleme yapıyor. Daha sonra dosyalar ‘Sosyal Yardımlar Değerlendirme Kurulu’na sunuluyor. Değerlendirme kurulunda, kurul üyeleri dosyayı görüşerek vatandaşın yardıma ihtiyacı olup olmadığına, ihtiyacı varsa yardımın çeşidine ve miktarına karar veriyor. Sosyal Yardımlar Değerlendirme Kurulu’nda gıda yardımı almaya hak kazanan vatandaşların isimleri, T.C. kimlik numaraları ve telefon numaraları günlük olarak bankaya tebliğ ediliyor.

SİSTEMİN FAYDALARI

  • Gıdada kartlı sistem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve vatandaşlar lehine birçok kolaylık sağlıyor
  • Vatandaşlar gıda yardımı olarak sadece kuru gıda almayacak. Ekmek, peynir, yumurta, balık, tavuk gibi günlük tüketilecek ihtiyaçlarını da karşılayacak, ihtiyaç duyduğu tüm gıda ürünlerini alabilme imkânına kavuşacak.
  • Vatandaşlar mesai saatine bağlı kalmaksızın istediği saatte gıda ihtiyacını marketten alabilecek.
  • Poşetlerle gıda yardımını taşıma zorunluluğu ortadan kalkacak.
  • Soğuk hava deposundan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ve Gebze Sevgi Mağazası’na gıda kolisi nakliyesi ortadan kalkacak.
  • İhale, depolama, yardım teslimi gibi süreçler olmayacak, işgücü kullanılmayacak.
  • Vatandaşlar gıda yardımını almak için Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne kadar gelmek zorunda kalmayacak. İkamet ettiği yere en yakın marketten gıda yardımını temin edebilecek, yol masrafı yapmayacak.Etiketler : Gıda, yardımında, kartlı, sistem,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2986 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2237  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 13 Bugün: 293 Toplam: 1,840,101
Haberler artık Outlook'ta