Sarten çalışanları 50. yıl şenliğinde buluştular

Bursa'da 'Simge'li 'Erdem'li konser

Bursa'da gıda ve tarım alanında nitelikli istihdama akademik protokol

Diyarbakır'da 'yaz spor' açılışı

Diyarbakır Kayapınar'da korkutan yangın

Diyarbakır'da gazeteci Gök'e verilen cezaya DEVA'dan tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırmızı çizgilerimizi belirttik... Yerine getirilmezse Meclis'ten geçirmeyiz!

Atıklardan yapılan 'balık heykel' göle bırakıldı!

NATO liderlerine terörün gerçek yüzü gösterildi!

'Kara Murat' son yolculuğuna uğurlandı

Koruyucu ailesi oldukları minik Muhammed hayatlarını değiştirdi

Kahramanmaraş’ta yollara sihirli dokunuşCobot’lar ile iş güvenliği ön planda tutuluyor

Cobot’lar ile iş güvenliği ön planda tutuluyor

Endüstriyel robotiğin gelişimine öncülük eden Universal Robots, 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü kapsamında çalışma ortamlarındaki iş güvenliğine karşı dikkat çekiyor. Universal Robots, riskli çalışma ortamlarında oluşabilecek sorunların önüne geçerek; başarılı bir insan-cobot iş birliği ile iş kazalarının önlenmesine destek oluyor.

İSTANBUL İGFA- İş kazalarında her yıl artarak devam eden iş kazaları işletmelerde güvenli üretim ortamını sağlamayı zorunlu kılıyor. Dünyanın lider kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, cobot güvenlik tedbirlerine ilişkin rehber konumunda dijital kaynaklarıyla, Türkiye’de her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasına dikkat çekiyor. Üretimde monoton ve riskli işlerde yer alarak insan hatasını sıfıra indiren cobot’lar sayesinde iş ve iş yeri güvenliğini artıyor.

İş kazalarında Türkiye verilerine dikkat edilmesinin zorunlu olduğunu ve her kurumun bu tabloyu düzeltme yönünde adımlar atması gerektiğini vurgulayan Universal Robots Türkiye ve MEA Genel Müdürü Kandan Özgür Gök, “Endüstriyel üretimlerde, dikkat gerektiren ve sık tekrarlanan iş yapış biçimleri, insanlar için hata yapma ihtimalini ve iş kazalarını artırabiliyor. Robotik otomasyonun gelişimine öncülük eden bir teknoloji markası olarak, güvenlik konusunun hem cobot’ların dünyada yaygın şekilde üretimde kullanılmasının, hem de başarılı bir insan-cobot iş birliğinin önünü açacağını biliyorduk. Bu nedenle, UR kullanıcı kılavuzunun risk değerlendirme bölümlerinden, UR Akademi aracılığıyla sağlanan güvenlik rehberliğine ve UR ​​Destek aracılığıyla sunulan çok sayıda güvenlik bilgi kaynağına kadar, güvenlik konusuna her zaman çok büyük bir önem verdik. Universal Robots’un işbirlikçi robotlarının tasarımında da ön planda tuttuğumuz birincil etmen her zaman güvenlik olmuştur” dedi.


Haber Kaynak : İGFA