GELECEK PARTİLİ ŞAHİN,'KANAL İSTANBUL HALKA SORULMALIDIR'

KISA MESAJLA GELEN TEHDİTLERE DİKKAT

ARDA HAN ÇILGINLIĞI

ALBAYRAKOĞLU,TAM BAĞIMSIZ MEDYA'YI SAVUNUYORUZ

BEYKOZ, GAZETECİLERİ UNUTMADI

BİZANS'IN GİZEMLİ SIRLARI

KADIN CİNAYETLERİNE ERKEKLER NE DİYOR? VİDEO HABER

ÜNLÜ İŞ ADAMINDAN DEV YATIRIM

SPOR'DA 2020 YILININ EN'LERİ

ÖZKAN, TUZLA'DA ÇOCUK PARKLARI YETERSİZ

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI DEĞİŞİYOR

İHRACATÇILARA ALTIN TAVSİYELERSİVASLI HAYIRSEVERDEN CAMİYE YARIM MİLYONLUK BAĞIŞ

68 yaşındaki Gülbeyaz Topgül biriktirdiği bir miktar parayı Sivas Kent Meydanı’nda yapımı devam eden Merkez Camii ve Külliyesine bağışlamak üzere Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teslim etti.


Mevlana Mahallesi Rüya Sokakta ikamet eden 68 yaşındaki Gülbeyaz Topgül Kent Meydanı’nda yapımına başlanan Merkez Camii ve Külliyesine yardımda bulunmak için yaklaşık bir yıl önce niyet etti. Ancak yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle tedaviye başlayan ve geçtiğimiz haftalarda ameliyat olan Topgül bağışını teslim edemedi. Hastalığı nedeniyle ayağa kalkamayan Topgül, bağışını Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teslim etmek istedi.  

Başkan Bilgin, Merkez Camii ve Külliyesi Yaptırma Yaşatma Dernek Başkanı Beşir Köksal ve muhasibi Ali Kılıç ile birlikte Gülbeyaz Topgül’ü evinde ziyaret etti. Topgül biriktirdiği para ile emekli maaşı ve dükkân kiralarını da birleştirerek 500 bin TL nakdi yardımı Bilgin’e teslim etti.

Hayırsever Gülbeyaz Topgül, “Allah hepinizden razı olsun. Yaklaşık bir yıl önce Sivas’ımızın merkezine bir cami yapılacağını duydum. Çorba da benimde tuzum olsun istedim, yardım yapabilmek için niyet ettim. Daha önce teslim edecektim ama araya rahatsızlığım girdi. Caminin de temelinin atılmasını bekledik. Çok şükür rabbim ömür verdikçe yardım da bulunmaya da devam etmek istiyorum. Rabbim hayrımızı kabul eylesin inşallah, bana dua edin.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, hayrı için Topgül’e teşekkür ederek, “Hadisi şerifte de buyrulduğu üzere ‘İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.’ Rabbim sadaka-i cariyenizi kabul eylesin.” dedi.

Nakdi yardımı alan Başkanımız Bilgin, “Yardımına biz şahit olduk, rabbimde kabul eylesin.” diyerek; parayı Merkez Camii ve Külliyesi Yaptırma Yaşatma Derneği Muhasibi Ali Kılıç’a makbuz karşılığında teslim etti.