Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

30 Mart 2020 Pazartesi 22:23    

 

 
 
 
Ak Parti Rize İyidere İlçe Kongresinde mevcut Başkan Telat Tüfekçi, yeniden başkanlığa seçildi.

 Reklam
Talat Tüfekçi yeniden Başkan
16 Kasım 2014 Pazar 18:52
Ak Parti Rize İyidere İlçe Kongresinde mevcut Başkan Telat Tüfekçi, yeniden başkanlığa seçildi.
 

AK Parti İyidere İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Hüseyin Samani'nin katılımıyla gerçekleşti. Kongrede mevcut ilçe başkanı Telat Tüfekçi tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi.

İyidere Belediyesi düğün salonunda yapılan kongre’ye, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Başkanı Hikmet Ayar, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe belediye başkanları, İlçe teşkilat başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Nuran Alim ve yönetimi,  köy ve mahalle başkanların yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Kongre ilçe başkanı Telat Tüfekçi'nin konuşmasıyla başladı. Tüfekçi konuşmasında, " AK Parti İyidere Teşkilatı olarak şeffaflık, çalışkanlık ve uyumlu olma ilkelerini bugüne değin tavizsiz olarak uyguladık. Bundan sonrada uygulamaya devam edeceğiz. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar girmiş olduğu üç genel, 3 yerel, 2 referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti İyidere ilçe teşkilatımızın sürekli yükselen başarısı ortadadır. Bu başarıların arkasında ki en önemli faktörün teşkilatlarımız arasındaki uyumun olduğunu düşünüyorum. 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimler için bugün burada yeni seçilecek olan yeni yönetimin aynı şevkle ve aynı heyecanla köy köy mahalle mahalle, ev ev çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan çalışacağına inancım tamdır.” İfadelerini kullandı.

telat-tufekci.jpg

İlçe başkanı Telat Tüfekçi’nin konuşmasından sonra kongre başkanlık divanı oluşturuldu. İl teşkilat başkanı Avukat Harun Mertoğlu’nun divan başkanlığını yaptığı kongrede saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.

ak-parti-iyidere-kongresi-1.jpg

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, kongrede yaptığı konuşmada, " 3 yıl önce yine bu salon da İyidere ilçe teşkilatımızın 4. Olağan kongresini yapmıştık. Geçmişe dönüp baktığımızda Türkiye olarak Rize olarak ve İyidere olarak bu 3 yılı verimli değerlendirdiğimizi, bu süre zarfında gururla bahsedebileceğimiz başarılara imza attığımızı hep beraber görüyoruz. İyidere ilçemiz hem genel seçimlerde hem belediye seçimlerinde hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde üzerine düşeni yapmıştır. Onun için tüm İyiderelilere ve teşkilat görevlilerine buradan teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. İyidere'de, belediye seçimlerinde Rize'de 2. Türkiye'de de 3. Olan bir belediye seçimi yaşadık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yüzde 88 oy oranı ile gerçekten çok büyük bir başarıya imza attınız. Daha önümüzde yapacak çok işimiz var. Çıtamız yükselmiştir. Bundan sonra ki süreçte de İyidere'nin bu çıtayı daha da yukarılara çıkaracağını düşünüyorum." dedi.

hikmet-ayar.20141116182610.jpg

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Antalya Mmilletvekili Hüseyin Samani ise konuşmasında son iki seçimdeki Rize'nin birinciliklerine değinerek, "Bugün hangi kritere göre değerlendirirsek değerlendirelim, hangi açıdan bakarsak bakalım, şampiyon olan bir ildeyiz ve bunun ağırlığını hissediyorum. Ben daha önce Antalya il başkanlı yaptım. İl başkanlığı yaptığım dönemden itibaren de milletvekilliği yaptığım dönemde de, gerek teşkilat çalışmalarında gerek seçimler ve referandumlarda almış olduğu sonuçlarla tartışmasız şampiyon olan bir ildeyiz. İnşallah cenabı Allah bu başarınızı arttırarak devam ettirir. Burada gördüğüm tablo bunun devam edeceğini gösteriyor. Genel merkez nezdinde de kendi fikrim olarak da buradaki başarıların devam edeceğine canı gönülden inanıyorum." şeklinde konuştu.

huseyin-samani.jpg

Son olarak konuşan AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ise ilçe kongrelerinin önemine değinerek, "Biz şuanda teşkilat çalışmalarımızın en önemlisi olan ilçe kongrelerimizi yapıyoruz. Siyasi partilerin ve teşkilatların ayakta durması, sürdürülebilir başarısının devam etmesi ve siyasi iktidarlarında başarısı kongrelerdeki birlik ve beraberliğe, ilticama ve bayram havasında yapılan teşkilat çalışmalarına bağlıdır. İşte İyidere de biz bunu görüyoruz.  Bu çalışmaların ürünü seçimlere yansıyor. Seçimlerdeki başarımız ve çalışmalarımız Türkiye'ye yansıyor,  istikrara yansıyor. Ekonomiye yansıyor." dedi.

nusret-bayraktar.20141116182634.jpg

Protokol konuşmalarının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider hesap raporu ile tahmini bütçe okundu. Müzakereler sonrasında raporlar ayır ayrı onaylandıktan sonra oy birliği ile yönetim kurulu ibra edildi. İlçe seçim kurulu başkanlığı gözetiminde yapılan seçimler ile yönetim kurulu asıl yedek üyeleri ile il delege asıl ve yedek üyelerinin seçimleri yapıldı.

Dilek ve temennilerin ardında seçimlere geçildi. Seçimlerde İyidere‘de 416 Delegeden 386 Delegenin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan mevcut başkan Telat Tüfekçi, yeniden İyidere ilçe başkanlığı görevine seçildi.

AK Parti İyidere ilçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan Telat Tüfekçi, Bayram Kurt, Sadık Kara, Fatih Özdemir, Mustafa Kavalcı, Ömer Ömeroğlu, Muharrem Kalkavan, Veysel Karaduman, Arzu Mengen, Sabahattin Mete, Büşra Tepe, Celal Tüfekçi, Azize Kavalcı, Ali Temiz, Feyza Çakır.

ak-parti-iyidere-kongresi.jpg
Etiketler : Talat, Tüfekçi, yeniden, Başkan,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 11409 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2464  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 15 Bugün: 682 Toplam: 2,071,106
Haberler artık Outlook'ta