Engellilere engel olmayalım

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürlüğü ile çeşitli engelli örgütünün temsil edildiği Diyarbakır Engelliler Platformu’nun hazırladığı program dah

Engellilere engel olmayalım

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürlüğü ile çeşitli engelli örgütünün temsil edildiği Diyarbakır Engelliler Platformu’nun hazırladığı program dahilinde etkinlikler düzenlenecek. Bir hafta sürecek programda sinemadan tiyatroya, yürüyüşten panele kadar bir dizi etkinlik yapılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Engelli Şube Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Diyarbakır Engelliler Platformu ile birlikte bir program hazırladı.

 

27 Kasım’da başlayıp 3 Aralık tarihine kadar devam edecek programın ilk gününde Uğur Yücel’in yönetmenliğini yaptığı Yazı-Tura filmi saat 18:30’da Burhan Karadeniz Cep Sineması’nda izlenebilecek. Film ayrıca görme engellilere yönelik sesli betimlemeli olacak. 28 Kasım’da yine Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda “Sanatla Engelleri Aşıyoruz” adlı serginin açılışı saat 12.00’de gerçekleşecek. 29 Kasım saat 18.00’de Sümerpark Resepsiyon Salonu’nda, Dicle Fırat Kültür Merkezi Müzik Grubu “Engelsiz bir dünyada özgürlüğün şarkıları”nı seslendirecek. 30 Kasım’da yine Sümerpark Resepsiyon Salonu’nda saat 14.00’te, “Günümüzde Engellilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri” içeren bir panel düzenlenecek. 1 Aralık tarihinde “Tiyatro ile Engelsiz Bir Dünyaya..” şiarıyla saat 18.00’de yine Büyükşehir Belediyesi Burhan Karadeniz Cep Sineması’nda “Ağa’nın Kızı” adlı tiyatro oyunu engelli yurttaşların beğenisine sunulacak. 2 Aralık saat 12.30’da Koşuyolu’ndaki İnsan Hakları Anıtı önünden Yaşam Hakkı Anıtına kadar yapılacak “Engellerden Arındırılmış bir Yaşam için Yürüyoruz” yürüyüşü ile son bulacak.

 

 Habere Ait Fotoğraflar


Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 25.05.2019 tarihinde yazdırılmıştır.