Karamürsel'de deniz-kum-güneş keyfi

Karamürsel sahili herkesin eğlence mekanı oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Kocaeli’nin her köşesinden gelen sporseverler, Karamürsel sahilindeki yürüyüşün ardından Altın Kemer Plajı’nda denize girdi. Sabah yürüyüşü sonrasında kendilerini güneşin sıcaklığına, plajın tertemiz kumlarına ve düzenlenen eğlenceli oyunlara bırakan Kocaelililer, çok güzel ve hareketli bir gün geçirdi.

ÖNCE SAHİLDE SABAH YÜRÜYÜŞÜ

Karamürsel, hafta sonunda yine renkli günlerinden birini geçirdi. Altın Kemer Plajı’yla her gün Kocaeli’nin her köşesinden gelen yüzlerce tatilciyi ağırlayan Karamürsel sahilinin bu hafta sonunda konukları Başkanlar Karaosmanoğlu ve Yıldırım’ın yanı sıra yürüyüş tutkunları oldu.

SONRA KÖRFEZİN SERİN SULARI

Kocaeli’nin her köşesinden gelen yüzlerce yürüyüş tutkunun yanı sıra Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel ve Kırkpınar’ın altın kemerli başpehlivanlarından Ahmet Taşçı’nın eşlik ettiği Başkanlar Karaosmanoğlu ile Yıldırım, ısınma hareketleriyle başlayan programın ardından sahildeki yürüyüşle ter attı. Altın Kemer Plajı’nda sona eren yürüyüş güneşin sıcak yüzünü göstermeye başlamasıyla birlikte denizle kumsalın buluştuğu ve onlara eğlenceli oyunların eşlik ettiği bir şölene dönüştü.

SAHİLDE KIRKAYAK OYUNU

Başkanlar Karaosmanoğlu ile Yıldırım ve beraberindekiler, kendilerini İzmit Körfezi’nin serin sularına bıraktıktan sonra sahilde vatandaşlarla bir araya geldi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Gebze’den deniz yoluyla gelen yüzlerce kişinin de katılımıyla daha da renklenen sabahta ilçelerin yarıştığı ‘’kırkayak’’ oyunuyla eğlence doruğa ulaştı. Yarışmacıların ayaklarını koydukları tahtayı ellerindeki iplerle kontrol etmelerini gerektiren ve tam bir takım oyunu olan ‘’kırkayak’’ oyununda ilk olarak Karamürsel ile Gölcük yarıştı.

İLK YARIŞI KARAMÜRSEL KAZANDI

Kaymakam Ateşoğlu ile Başkan Yıldırım’ın Karamürsel takımında yer aldığı, hakemliğini de Başkan Karaosmanoğlu’nun üstlendiği yarış, büyük bir heyecana sahne oldu. Plajı dolduranların alkış ve tezahüratları arasında, takım oyunun en iyi şekilde sergileyen Kaymakam Ateşoğlu ile Başkan Yıldırım’ın yer aldığı Karamürsel takımı kazanan taraf oldu. İlçeler arasında erkekler ve bayanlar kategorileriyle devam eden oyunlar boyunca sahilde çekişme, tezahürat ve eğlence eksik olmadı.

YILDIRIM’DAN ÖRNEK EV SAHİPLİĞİ

Etkinlikte ev sahipliğini üstlenen ve kendileriyle Kocaeli’nin dört bir köşesinden gelen yüzlerce kişiyi örnek bir ev sahipliğiyle ağırlayan Karamürsel Belediye Başkanı Yıldırım’a teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Yürüyüş sporu sağlıklı kalmanın en önemli yollarından biridir. Bizde bu konuda halkımıza örnek ve öncü olmaya çalışıyoruz. Yürüyüşün ardından Karamürsel sahilinde halkımızla birlikte denize girmek ise ayrı bir mutluluk’’ dedi. Başkan Karaosmanoğlu ile yürüyüş severleri Karamürsel’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Yıldırım da, ‘’İzmit Körfezi’nde son yıllarda yapılan çalışmalarla gözle görülür şekilde bir değişim yaşanıyor. Hedefimiz Karamürsel’i su sporlarını merkezi yapmak’’ ifadesini kullandı.

KOCAELİ’NDE HAYALLER GERÇEK OLDU

Sabahın erken saatlerinde Karamürsel sahilinde eşsiz bir yürüyüş yapan, ardından son dönemin en gözde tatil mekanı haline gelen Altın Kemer Plajı’nda denize giren ve düzenlenen oyunlarla çok güzel bir gün geçiren yürüyüş tutkunları da, Karamürsel’den mutlu bir şekilde ayrıldı. Karamürsel Belediye Başkanı Yıldırım’ın kendilerini en güzel şekilde misafir ettiğini, Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte denize girmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen yürüyüş severler, ‘’Kocaeli’nde yürüyüş yapmak, denize girmek, deniz kenarında piknik yapmak bizim geçmişte en büyük hayalimizdi. Bu hayalimizi gerçeğe dönüştüren Başkanlarımız Karaosmanoğlu ile Yıldırım’a teşekkür ediyoruz’’ şeklinde konuştu.

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 26.06.2019 tarihinde yazdırılmıştır.