Akçaova'ya kestirme yol

Akçaova ile İzmit arası kısalıyor

Kandıra ve İzmit’in köy ve mahalle yollarını yenileme çalışmasına başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akçaova ile İzmit Yeşilova arasında bağlantıyı sağlayan Selametli-Çalca sapağından başlayan Kaynarca’ da sona eren yolda çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı ve üst yapı çalışmaları devam eden 7 metre genişliğindeki yol, Akçaova ve civarındaki köyleri kestirme yoldan İzmit’te taşıyacak. Sepetçi köyü üzerinden 34 Kilometre sonra Akçaova’ya gidilebilecek.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Kandıra Akçova’da devam eden Akçova Yolu için çalışmalarına hız verildi. Yolun Çalca sapağından itibaren yaklaşık 3 kilometrelik kısmında asfaltlama çalışması başladı. 7 Metre genişliğinde olan yolda alt yapı ve dolgu işlemlerinin yapılmasının ardından asfalt çalışmaları devam ediyor. İzmit merkeze uzanan yol boyunca Çalca, Bulduk, Çağırgan Horozum ve Kaynarca köyleri içerisinden geçecek. Böylece köyler hem yeni hem de modern asfalta kavuşmuş olacak.

ALTERNATİF YOL

Akçova’dan İzmit istikametine gidenler için Kandıra F Tipi Cezaevi’nden Kandıra Yolu kullanılarak gidenlere alternatif yol olma imkânı sunacak. Özellikle hafta sonu Kandıra sahillerinden dönenlerin büyük yoğunluk oluşturduğu Kandıra yolunda beklemek yerine, Ağva, Akçaova ve civarındaki köylerden başta İzmit olmak üzere İstanbul, Adapazarı ve Yalova istikametine gitmek isteyenler yeni Akçaova yolunu kullanarak kestirmeden gitmek istedikleri güzergâha ulaşabilecekler

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 24.03.2019 tarihinde yazdırılmıştır.