Canlı hayvan ticaret merkezi açılıyor

Canlı Hayvan ticaret merkezi son aşamasına geldi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Canlı Hayvan Ticaret Merkezi’nin 6 ay içinde hizmete gireceğini belirtti.

Canlı Hayvan Ticaret Merkezi inşaatını yerinde gezen ve incelemelerde bulunan Başkan Macit Özcan, “Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Canlı Hayvan Ticaret Merkezi’ni, 2012 yılının Ocak veya Şubat ayında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz” dedi.
Toplam 120 dönüm arazi üzerine inşa edilen tesiste irili ufaklı 26 adet bina, 12 dönümü kapalı olmak üzere 24 dönümlük canlı hayvan padoklarının yer alacağını ifade eden Başkan Macit Özcan, “Tesis bünyesinde 1 adet müşteri hizmetleri binası, 1 adet veterinerlik hizmetleri binası, 1 adet hayvan borsası binası, 1 adet kafeterya, 1 adet celep lokali, 5 adet kahya evi, 13 adet çoban evi ve 3 adet yem deposu inşa edilecektir” dedi.
Hayvanların barındırılacağı padokların zemininin tamamen betonarme olacağını ve demir korkuluklarla bölünmüş 12 dönümü çelik konstrüksiyon çatı ile kapatılacağını kaydeden Başkan Macit Özcan, “Hayvanların tamamen sıhhi bir ortamda barınmaları planlanmıştır. Tesis, alt yapısı ile gelişen Mersin’in ihtiyacına uygun şekilde tasarlanmıştır” dedi.
Söz konusu tesisin hayata geçmesiyle birlikte kentin girişinde yaşanan görüntü kirliliğinin ortadan kalkacağını ve bu konuda büyük bir boşluğun doldurulacağını da sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, “Tesise canlı hayvan getiren kamyonların rahatça hareket edebilecekleri yollar, park yerleri ve yüklerin kolayca boşaltabilecekleri platformlar ile dinlenecekleri güvenli sosyal alanlar, hayvan alıcıları ile satıcılarının sağlıklı bir ticaret yapabilmesi için her türlü kolaylık düşünüldü. Ayrıca tesis içerisinde bir bölüme mezbahane kurarak, Mersin’in mezbahane problemini de bu şekilde ortadan kaldırmayı planlıyoruz” dedi.

 

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 21.03.2019 tarihinde yazdırılmıştır.