CHP’den İki Önemli Kampanya

CHP iki önemli kampanya başlattı

Van’da meydana gelen ve bölgede büyük hasar ve can kaybına neden olan depremin ardından, ülkemizdeki duyarlı pek çok sivil toplum örgütü gibi CHP Gaziantep İl Teşkilatı’da yardım için harekete geçti. CHP yaptığı duyurularla, üyelerini ve tüm vatandaşları malzeme ve yiyecek yardımında bulunmanın yanı sıra kan bağışında da bulunmaya davet eden iki kampanya başlattı.

CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri Türkiye’nin yaşananlardan ders almayı ve yetkin insanları dinlemeyi bir türlü öğrenemediğini vurgulayarak, “Biz teknik elemanlar olarak sürekli uyarılarda bulunduk. Binaların inşaat aşamasında yeterince denetlenmediğini söyledik.Yetkili kurumların ve özellikle de belediyelerin inşaatları layıkıyla denetlemesinin günü geldiğinde hayat kurtaracağını sürekli vurguladık. Ancak geldiğimiz nokta ortada. Yine yüreğimiz yanıyor. Giden canlara, yaralanan vatandaşlarımıza, helak olan değerlerimize ağlıyoruz. Bari bundan sonra yetkililer üzerlerine düşen görevi layıkıyla yapsınlar.” şeklinde konuştu.
CHP Gaziantep Teşkilatı olarak zor günler geçiren Van, Erciş ve civarında yaşayan vatandaşlara yardım için organize olduklarının altını çizen Peri, CHPli olsun olmasın tüm vatandaşları yardım kampanyalarına katılmaya davet etti. “Ben herkesi yardıma çağırıyorum. Orada insanlarımızın her şeye ihtiyacı var. Battaniye, soba, giysi, yiyecek ve aklınıza ne gelirse ihtiyaç var. Vatandaşlarımızdan işe yarayacağını düşündükleri her şeyi bölgeye gönderilmek üzere İl Başkanlığı Binamıza teslim etmelerini rica ediyorum. Maddi yardım yapacak gücü olmayanlara da sesleniyorum. İnsanlarımızın sadece maddi ihtiyaçları yok. Şu an Kızılayımız yaralılara kan yetiştirmeye uğraşıyor. Biz de bu Perşembe günü saat 15.00’de Kızılay Kan Merkezinde toplu olarak kan bağışında bulunacağız. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya ve zor günler yaşayan kardeşlerimize hiç değilse kan bağışlayarak hayat vermeye davet ediyorum” şeklinde konuşan Peri, toplanan yardım malzemelerinin bu hafta içerisinde Van’a gönderileceğini belirtti

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 25.05.2019 tarihinde yazdırılmıştır.