PKK yandaşları belediye otobüsüne saldırdı

Mersin'de PKK yandaşları yine sivillere saldırdı

 

Saldırıda, otobüs sürücüsü, atılan molotoflar nedeniyle yaralanırken, yolcular kendilerini dışarı atarak canlarını kurtardı.

Demirtaş Mahallesi 201. Cadde üzerinde seyreden ve bir düğüne yolcu götürdüğü öğrenilen Sabri Güven'in kullandığı 33 TT 837 plakalı yolcu otobüsü, Yumuktepe mevkiinde bölücüterörörgütü yandaşlarının molotoflu ve taşlı saldırısına uğradı.

Saldırganlar, ara sokaklara kaçarken, alev alan otobüs, sürücünün ve çevrede bulunan vatandaşların müdahalesi ile söndürüldü. Saldırıda elleri yanan sürücü, kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kendilerini otobüsten dışarı atarak kurtulmayı başaran yolcular ise büyük korku yaşadı. Yolcular, başka bir araçla düğüne gönderildi.

Olay Yeri İnceleme ekiplerinin yaptığı çalışmaların ardından otobüs garaja çekildi. Polis, 3 kişi olduğu tespit edilen saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 24.05.2019 tarihinde yazdırılmıştır.