Kocaoğlu,Baydemir'in izinde

İzmir'de neler oluyor?

Aziz Kocaoğlu'nu taciz etmeyin...!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yönetemeyen Aziz Kocaoğlu, ilginç çıkışlar deniyor. Önceki yıllarda İzmir Halkı'nı tahrik ederek sokağa dökmeye çalışmıştı,

Şimdi Kurban Bayramı öncesi sarfettiği sözleri tekrar ediyor. Bu söylemler biryerlere mesaj niteliği taşıyor. Aziz Kocaoğlu bu açıklamalarıyla suç işliyor.

Belediyeye polis operasyonu yapıldığı gün de CHP İzmir İl ve İlçe Teşkilatları'nı devletin görevlilerine gözdağı verecek şekilde Konak Meydanı'na SMS mesajlarıyla toplanmıştı.

SMS kayıtları, Konak Meydanı'ndaki konuşmalar ve fotoğraflar devletin resmi kurumlarında var. Tüm basın yayın organlarında da var. Cumhuriyet Savcılığı isterse o kayıtlara ulaşabilir.

Bu devlet aylık kazancı iki bin lirayı geçmeyen gariban esnafı denetlerken, trilyonları emrine verdiği bir devlet kurumunu denetlemeyecek mi?
Aziz Kocaoğlu'nun hareketleri BDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in tahriklerine benziyor. Osman Baydemir de devlete kafa tutuyordu. Şimdi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı aynı şeyi yapıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na operasyon yapıldı. Bir çok bürakratı aylardır tutuklu. Ama kendisine kimse bir şey sormuyor?

Bu nasıl iş anlamış değilim.

Aziz Kocaoğlu'na kimse bir şey sormayınca çıkıp devlete posta koyuyor. Yine kimseden çıt yok...

Bu sefer Kocaoğlu haklı...!

İşte hak verdiğim sözleri;

“Bugüne kadar adalet tecelli eder diye sustum, altı aydır iddianamemiz hazırlanmadı. Bütün hükümet yetkililerini ve Adalet Bakanı'nı göreve davet ediyorum; varsa suçumuz, başta benim kellemi alsınlar. Suçumuz yoksa bu işkence bitsin."

Adam bu kadar açık ve net söylüyor. Daha ne desin...!?

Büyükşehir Belediyesi'nin üst düzey büraokratları çete suçlamasıyla hapiste yatıyor, ona kimse bir şey sormuyor. O da çıkıp devlete meydan okuyor. İzmirlileri devlete karşı kışkırtıyor.

Hem müfettişler gelsin gitsin diyor, hem de devlet görevlilerini "taciz ediyorlar" diyerek suçluyor.

"Benim emrimde 20 bin kişi çalışıyor" diye gücünü büyük gösterirken, 20 bin kişinin çalıştığı kurumu denetleyenlere gözdağı veriyor.

Bu iş böyle olmaz.

Devletin görevlileri görevlerini tam yapmalı. Bir belediye başkanı kenti bir birine karşı kışkırtır da devletin savcısı sesini çıkarmazsa; o kentte çıkacak olaylardan da mesul olur.


Biz İzmir'de yaşıyoruz. İzmir'de ikilik çıkarılmasını istemiyoruz. Madem Aziz Kocaoğlu'na kimse bir şey demiyor, o zaman biz diyoruz.

Lütfen Kocaoğlu, İzmir'de insanları bir birine karşı cepheleştirme. Bu ülkeye ne gelmişse ikilikten geldi. İzmir'in sorunları dağ gibi. Bunu en iyi siz biliyorsunuz. Çözmeye gücünüz ve hayaliniz yetmediği için artık size çözün demiyorum. İzmir Halkı da demiyor...!


Sadece İzmir'i rahat bırakmanızı, İzmirlileri kin ve nefrete sevkedecek açıklamalar yapmamanızı özellikle istirham ediyorum.


Kendi bürokratlarınızla mahkemeliksiniz. Eski Genel Sekreter Ersu Hızır ve Genel Sekreter Yadımcısı Ferda Eser ile mahkameliksiniz.

İki bürokratınızı siz görevlerinden aldınız. Yıllardır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın adı yolsuzluklarla, personele ve vatandaşa yapılan mobbinglerle anılıyor.

YerelGundem.com'a da mobbing yapmıştınız. Yargıya gitmedik ama zabıta baskılarını da unutmadık.

Siz devlete kafa tutana kadar Genel Sekreter Ersu Hızır'ı neden görevden aldığınızın doğrusunu açıklayın. Genel Sekreter Yardımcısı Ferda Eser'i neden görevden aldığınızı açıklayın.

Ferda Eser şu an nerede, hangi görevde lütfen açılarmısınız? İzmirliler İzmir'de ne olup bittiğini öğrensinler.


Sayın Kocaoğlu siz sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz. Efelenip, efelenip devlete posta koyuyorsunuz...! Demek ki her şeyi kılıfına uydurmuşsunuz...!


Bir çok şeyin kılıfına uygun olduğunu ben de biliyorum... Ama yaptıklarınızın doğru şeyler olmadığını da çok iyi biliyorum.

Avukat yeğeninizi zabıta kadrosuna aldınız, bir kez bile zabıta üniforması giymeden görev yaptırdınız. Asaleti tastik olduktan sonra, kendisine özel bir sınav açarak zabıta kadrosundan avukat kadrosuna aldınız.

"Özel Kalem" kadrosundan sınavsız üst düzey devlet memuru yaptıklarınızı daha önce tek tek yazdım.

Bu işler kılıfına uygun olabilir ama elinde yolsuzluk dosyalarıyla dolaşan Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olduğu CHP'nin Sosyal Demokrat felsefesine aykırı.

Yaptığınız haksızlıkları saymaya kalkarsak, yasal olarak da, vicdani olarak da hesabını veremezsiniz. Sadece “tabela dosyası” bile sizi görevi kötüye kullanmaktan mahkum eder.

Elinize yüzünüze bulaştırdığınız ihaleleri, metronun planlanan maliyetin bir kaç katı ettiği zararı, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nının planlama hatalarından dolayı maliyetinin 4-5 kat artmasının hesabını ve daha niceleri sizi kamu vicdanında ve yasalar nezdinde mahkum eder.


Benim size tavsiyem devletin sabrını daha fazla zorlamayın.


Türk Halkı bu vatan için çok bedel ödedi. Siz koltuğunuzda oturacaksınız diye kardeşi kardeşe düşman edemezsiniz.

Ederseniz bedelini hem İzmir, hem de kendiniz ödersiniz. Sizi ne tarih affeder, ne de gelecek nesiller...

Ne de İzmirliler...

Ya görevinizi hakkıyla yapın, ya da o koltuğu ehline bırakarak istifa edin.

Aziz Kocaoğlu'na uzun zamandır sorulan ama açıklayamadığı konu hakkında küçük bir hatırlatma...

Sayın Kocaoğlu Belediye şirketleri üzerinden kimlere ne kadar maaş ödetiyorsunuz? Lütfen açıklarmısınız?
Sırasıyla açıklayın da Türkiye Sosyal Demokrat Belediye Başkanı görsün...!
Bu şirketlerden teker teker akrabalarınız, partililer ve dostlarınız ne kadar maaş alıyor?

Kimlere telefon ve makam araçları tahsis ettinizi de merak ediyoruz...
İzmirlilerin parası kimlere ekmek aş oluyor bilmek hakları.

İşte Belediye Şirketleri...

İZBETON A.Ş
İZFAŞ A.Ş.
ÜNİBEL A.Ş.
İZELMAN A.Ş
EGE ŞEHİR PLANLAMA A.Ş
İZDENİZ A.Ş.
İZULAŞ A.Ş
METRO A.Ş
GRAND PLAZA GIDA TURİZM A.Ş
İZBELCOM A.Ş
İZENERJİ A.Ş.

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 21.04.2019 tarihinde yazdırılmıştır.