Van'lı depremzedeler İzmir'de

Van'lı depremzedeler İzmir'e götürüldü.

Van’da meydana gelen deprem felaketinin ardından kenti terk etmek zorunda kalarak İzmir’e gelen depremzedelerin kamu kurumlarına ait kamp ve sosyal tesislere yerleştirilmesine başlandı. Van’dan gelen deprem mağdurlarının toplanma noktalarından alınarak belirlenen tesislere nakledilmesi görevini İzmir Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Aileler, ESHOT Genel Müdürlüğü’ne ait VİP otobüslerle Gümüldür bölgesindeki DSİ ve Merkez Bankası tesislerine götürüldü.

ESHOT’tan büyük kolaylık

Öte yandan ESHOT Genel Müdürlüğü, Van’dan İzmir’e gelen depremzedeler arasında bulunan öğrenci ve öğretmenlerin İzmir’de bulundukları süre içinde toplu ulaşımdan indirimli yararlanabilmesi için harekete geçti. Depremzedelere büyük kolaylık sağlayan ESHOT, Kart Ünitesi Müdürlüğü’ne başvuran öğrenci ve öğretmenlere, yanlarında hiç kayıt ve belge olmadığı halde, sahip oldukları bilgi sistemi sayesinde sadece T.C. kimlik numaraları ile kişisel toplu ulaşım kartı dağıtmaya başladı.

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 22.04.2019 tarihinde yazdırılmıştır.