50.Yıl Kültür Merkezi Hizmete Açıldı

Sultangazi Belediyesi hayata geçirdiği projelerini, “50.Yıl Kültür Sanat, Eğitim ve Spor Merkezi” ile taçlandırdı

Sultangazi Belediyesi hayata geçirdiği projelerini, “50.Yıl Kültür Sanat, Eğitim ve Spor Merkezi” ile taçlandırdı.

Kültür Merkezinin açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Türkan Dağoğlu ve Hüseyin Bürge, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya  Çelikkaya, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

50. yıl mahallesinde yükselen “50.Yıl Kültür Sanat, Eğitim ve Spor Merkezi” Sultangazi’ye  ve İstanbul’a merhaba dedi.

 

50. Yıl Mahallesi’nde 5 bin 500 metrekare alana inşa edilen Kültür Merkezi,  gençlere yönelik çalışmalarıyla ev ve okul arasında köprü olurken; Sultangazi’de kültür,  sanat, eğitim ve sporun da yeni adresi oldu.
 

50.Yıl Kültür Sanat, Eğitim ve Spor Merkezi’nin açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Türkan Dağoğlu ve Hüseyin Bürge, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya  Çelikkaya, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım, Yönetmen Ülkü Erakalın, Perihan Savaş, tiyatrocu Metin Karaman ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Başkan Altunay, Sultangazi Belediyesi olarak kültür, sanat ve spor öncelikleri arasında olduğunu söyledi. Bu noktadan hareketle bir çok kültürel projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Altunay, “50. Yıl Mahallesi’nde yükselen kültür merkezi bu projeden biriydi. Bu merkez Sultangazi’nin kültür, sanat ve spor hayatına zenginlik katacaktır” dedi.

Sultangazi Belediyesi’nin diğer yatırımları hakkında da bilgi veren Başkan Altunay, Gazi Mahallesi’nde Huzur Evi ve Esentepe Mahallesi Kültür Merkezi’nin yakın bir zamanda temellerinin atılacağını söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı ise yaptığı konuşmada  eğitime yönelik yatırımlarının önemine dikkat çekti.

“Milletleri var eden kültür ve sanattır” diyen Bakan Yazıcı, “Türk milletinin tarihi ve kültürel derinliği paha biçilemez. Bu değerleri gençlerle geleceğe aktarmak için kültür ve sosyal tesislerin hayata geçirilmesi gerekir” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından 50.Yıl Kültür Sanat, Eğitim ve Spor Merkezi’nin açılış kurdelesini Bakan Yazıcı, milletvekilleri Dağoğlu ve Bürge, Sultangazi Kaymakamı Çelikkaya, Sultangazi Belediye Altunay ile AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım birlikte kestiler.

Daha sonra Kültür Merkezi’nde  yer alan “Çanakkale 1915 Savaş Müzesi’ni gezen protokol üyeleri, Konferans Salonu’nda Sultangazi Belediyesi’nin kültür, sanat ve spor alanlarında yaptığı çalışmaları anlatan sinevizyon gösterisini izledi.

Tören sonunda ise Başkan Altunay Bakan Yazıcı, milletvekilleri  Dadoğlu ve Bürge ile yönetmen Ülkü Erakalın’a günün anısına çeşitli hediyeler sundu.50.Yıl Kültür Sanat ve Spor Merkezi’nde Yer alan bölümler

• Konferans Salonu

• Spor Salonu

• Sergi salonu

• Kütüphane

• Çalışma Ofisleri

Kültür Merkezi’nde yer alan birimler:

• Meslek Edindirme Kursları

• Etüt Sınıfları

• Engelliler Koordinasyon Merkezi

• Kadınlar Meclisi

• Kadınca Yaşam Merkezi

• Gençlik Meclisi

• Sultangazi Belediyesi Spor Kulübü

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 22.01.2019 tarihinde yazdırılmıştır.