Klavye Kahramanları İşbaşında

Gaziosmanpaşa Gençlik Meclisi "Klavyenin kahramanları" projesiyle küçük yaştaki çocuklara kodlama becerisini kazandırmayı hedefliyor


Gaziosmanpaşa Gençlik Meclisi tarafından 7-12 yaş arası çocuklar için ücretsiz olarak kodlama "scratch" eğitimi veriliyor.
7-12 yaş arası çocuklara küçük yaşta kodlama becerisini kazandırmak, matematiksel-mantıksal zeka gelişimini sağlamak ve farklı çözüm yolları üretebilen bireyler olarak yetiştirmek için gerçekleştirilen eğitimler çocuklardan da tam not aldı.
Renkli görüntülerin sahne aldığı eğitim de çocukların ilgisi ve heyecanı gözlerden kaçmadı. 
Analitik gelişimi hedeflenen çocuklar eğitim sonunda resim, ses, müzik, fotoğraf gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirerek bilgisayar oyunları, grafik tasarımlar, simülasyonlar ve etkileşimli sunumlar, hikâyeler oluşturabilecek.
Scratch kodlama eğitim içeriğinde ise kurulum, karakter, kod blokları, menüler, ekran, simgeler, blok paleti, liste işlemleri, kontrol, koşullu işlemler, tekrarlı işlemler gibi konular bulunuyor.

/resimler/2016-3/25/2155137502180.jpg

Belediye Haberleri :: Belediye, Belediye İş İlanları, İhaleler, İhale, Haber, Haberler sitesinden 27.05.2019 tarihinde yazdırılmıştır.