Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 10:38    

 

 
 
 
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)’nun gündeme getirdiği Erzurum’a Hipodrom kurulması yönündeki girişimler sürd

 Reklam
Hipodrom Umut Kapısı
22 Kasım 2008 Cumartesi 10:00
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)’nun gündeme getirdiği Erzurum’a Hipodrom kurulması yönündeki girişimler sürdürülüyor.
 

ETSO’nun gündeme taşıdığı, STK’lar ve Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’nün de destek verdiği hipodrom kurulması konusunda Başbakandan olumlu cevap alan Erzurum, şimdi Tarım Bakanlığı’nın konuyla ilgili tasarrufunu bekliyor

 

 

 

 

ETSO Başkanı Cindilli, hipodrom konusundaki girişimlerinin devam ettiğini belirterek, “"Bugün 40 derece sıcaklığın yaşandığı Adana, Şanlıurfa, Elazığ gibi birbirine yakın illerde hipodrom var. Biz istiyoruz ki Erzurum'u at sporlarında cazibe merkezi haline getirelim. Ata sporumuz cirit ve benzeri sporların Erzurum'da fevkalade güzel olanağı var. Bin kişinin istihdam edilebileceği bir hipodrom istiyoruz ilimize. ” dedi.

 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)’nun gündeme getirdiği Erzurum’a Hipodrom kurulması yönündeki girişimler sürdürülüyor.

BAŞBAKAN’DAN YEŞİL IŞIK

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünün de destek verdiği hipodrom kurulması konusunda Başbakandan olumlu yanıt alan Erzurum, şimdi Tarım Bakanlığı’nın konuyla ilgili talimat vermesini bekliyor. Hipodrom kurulması için gerekli fizibilite çalışmasının yapıldığı Erzurum’da gerekli arsa tahsislerinin hazır olduğunu kaydeden ETSO Başkanı Cindilli, hipodrom sayesinde Erzurumlu bin kişiye istihdam imkanı sağlanabileceğini söyledi.

HİPODROM YENİ İSTİHDAM ALANI OLUŞTURACAK

ETSO Başkanı Cindilli, hipodrom konusundaki girişimlerinin devam ettiğini belirterek, “"Bugün 40 derece sıcaklığın yaşandığı Adana, Şanlıurfa, Elazığ gibi birbirine yakın illerde hipodrom var. Biz istiyoruz ki Erzurum'u at sporlarında cazibe merkezi haline getirelim. Ata sporumuz cirit ve benzeri sporların Erzurum'da fevkalade güzel olanağı var. Bin kişinin istihdam edilebileceği bir hipodrom istiyoruz ilimize. Bunun için biz çalışmalarımızı yapıyoruz. Siyasiler ve bürokratların da bu il için üzerlerine düşeni yapmalarını bekliyoruz. Nimetlerle külfetler ortak bölünsün istiyoruz” dedi.

ÜLKENİN 8.HİPODROMU ERZURUM’DA KURULMALI

DOSİAD olarak tarım sektörüne yeni bir soluk kazandırmak, çeşitliliği artırmak amacıyla, sahada ve akademik düzeyde araştırmalar yaptığını aktaran Aydemir, ilk etapta sektörde alternatif yol olarak“Erzurum’da Hipodrom Kurulması” düşüncesini benimsediklerini, hipodrom kuruluşuyla beraber ilde yarış atı yetiştiriciliğinin başlayacağını, bunun sektördeki diğer alt guruplardaki kalkınma potansiyelini de tetikleyeceğini ifade etti.

ERZURUM UYGUN ŞARTLAR İÇERİYOR

Türkiye’de çim ve kum pistlerine sahip 7 hipodrom bulunduğunu, Antalya’da da hipodrom projesinin 2008 yılında devreye sokulacağını hatırlatan Aydemir, “Erzurum’un yaz aylarındaki iklim şartları, at yarışmaları için ili cazip hale getiriyor. Yılın 5 ayında hipodromun kullanılması mümkün. Bu proje ile Erzurum’da at yetiştiriciliği gelişecek, yem bitkileri üretimi çeşitlenecek, haralar kurularak istihdam alanları oluşturulacaktır”diye konuştu.

Erzurum’da Hipodrom kurulmasının ilde Kış Turizmine destek sağlayacağını anlatan Aydemir, projeyle turizm sektörünün de güç kazanacağını, ilin bölgedeki vizyonunun genişleyeceğini dile getirdi.

KARARI BAŞBAKAN VERECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Kasım’da Erzurum’a gerçekleştirdiği ziyarette kendisini 120 atlı ciritçi ile karşılayarak Hipodrom taleplerini ilettiklerini söyleyen Dadaşköy Belediye Başkanı Güven Gülüm, “Erzurum’da 120 atlı ciritçi ile Başbakanımızı kent girişinde karşılayarak hipodrom konusundaki talebimizi bildirdik. Bu konuda hatırladığımız dosyayı da sayın Başbakanımıza verdik. Erzurum olarak kendisinden müjde bekliyoruz. Erzurum’a kurulacak hipodrom ile bin kişiye istihdam imkanı sağlanacağı gibi üreticinin de elindeki ot ve samanı bu şekilde değerlendirilebilecektir. Hipodrom konusunda birlik ve beraberlik içerisinde talebimizi hayata geçirebilmek için yoğun gayret gösteriyoruz” diye konuştu.
Etiketler : Hipodrom, Umut, Kapısı,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2375 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.3159  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 387 Toplam: 1,806,211
Haberler artık Outlook'ta