Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Mart 2019 Pazar 14:08    

 

 
 
 
İspanya Büyükelçisi Joan Clos, ODTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Çetin Göksu ve Ticaret Müsteşarlığı Asistanı Ayben

 Reklam
İspanya büyükelçisinden ziyaret
11 Aralık 2009 Cuma 10:09
İspanya Büyükelçisi Joan Clos, ODTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Çetin Göksu ve Ticaret Müsteşarlığı Asistanı Ayben Çınaroğlu Gözütok, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı ziyaret
 

Konukların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Macit Özcan, öncelikle Mersin’in genel yapısı hakkında bilgi verdi. Mersin’in merkez nüfusunun 850 bin, il nüfusunun ise 1.5 milyon civarında olduğunu ifade eden Başkan Macit Özcan, “Mersin 321 km. sahil şeridine sahip bir şehirdir. Turizm alanında Mersin Valisi Hüseyin Aksoy’un da katkılarıyla, birçok otel sahibini kentimize çekmeye ve yatırım yapmaya çalışıyoruz” dedi. Kentte yaşam şartlarının diğer şehirlere göre ucuz olduğunu kaydeden Başkan Macit Özcan, “Mersin yoğun göç alan bir şehir konumundayken, özellikle son 5 yıldır bu hızda bir azalma oldu. Şu an kentimizde 40 bin konut fazlası var” dedi. Kentin en önemli sorunlarının başında işsizlik probleminin geldiğini vurgulayan Başkan Macit Özcan, “Ne yazık ki yerel yönetimlerin kısıtlı imkanları ile, işsizlik sorununa çözüm üretemiyoruz. Kentte istihdam alanlarının yaratılması konusunda hükümete büyük görev düşmektedir” dedi. Belediyecilik anlamında da 11 senede kente büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Macit Özcan, “Bunların başında Atıksu Arıtma Tesisi, Katı Atık Düzenli Depolama Alanı, Alt Yapı Çalışmaları, Kültür Park Çalışması ve Kuzey Mersin gelmektedir. Söz konusu bu projeler büyük maliyetli işlerdir. Bu çalışmaların bir kısmını kendi bütçemizden karşılarken, bir kısmı için iç ve dış kaynaklı borçlanmaya girdik” dedi.

Konuşmasının sonunda Mersin’in 3 kardeş kenti bulunduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, İspanya’dan bir şehirle de kardeş kent ilişkisi kurmak istediklerini ifade etti.

Başkan Macit Özcan’a verdiği bilgiler için teşekkür eden İspanya Büyükelçisi Joan Clos, “Daha önce benim de İspanya’da Belediye Başkanlığı yaptığım bir dönem oldu. O yüzden Mersin’de yapılan çalışmalara bir belediyeci gözüyle baktım ve çok etkilendim. Kentinizi gerçekten çok beğendim. Sizin de yaptığınız çalışmalar kendisini gösteriyor” dedi.

İki ülke arasındaki ikili ilişkileri daha da ileri seviyelere çıkarma gayreti içinde olduklarını sözlerine ekleyen Büyükelçi Joan Clos’a, Başkan Macit Özcan tarafından günün anısına bir plaket takdim edildi.Kaynak: MERSİN BELEDİYESİ
Etiketler : İspanya, büyükelçisinden, ziyaret,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1662 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2194  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 23 Bugün: 661 Toplam: 1,787,495
Haberler artık Outlook'ta