Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 12:57    

 

 
 
 
Kadir Topbaş ,İstanbul'un tüm ilçe belediye başkanları ile depremi görüşüyor.

 Reklam
İstanbul için tüm başkanlar toplandı
17 Kasım 2011 Perşembe 12:58
Kadir Topbaş ,İstanbul'un tüm ilçe belediye başkanları ile depremi görüşüyor.
 

İstanbul’daki bütün belediye başkanları ve meclis üyelerinin temsilcileri Başkan Kadir Topbaş’ın davetiyle şehrin geleceğini kurtaracak depreme hazırlık toplantısında bir araya geldi. Toplantıyı İstanbul için bir milat olarak nitelendiren Kadir Topbaş, “Hep birlikte hareket ederek İstanbul’un makus kaderini değiştirmek için buradayız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde temsil edilen AK Parti ve CHP’nin grup başkan vekilleri, 39 ilçenin belediye başkanları ile teknik başkan yardımcıları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın davetiyle şehrin geleceğini kurtaracak depreme hazırlık çalışmalarının konuşulacağı toplantıda bir araya geldi.

Başkan Kadir Topbaş’ın başkanlığında Saraçhane Belediye Sarayı’nda başlayan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan, CHP Gurup Başkan Vekili Fahrettin Kayhan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk ile 39 ilçe belediyesinin başkanları ve teknik başkan yardımcıları katıldı. Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ahmet Erhan Gökal, Deprem Risk Yönetim ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Semih Turhan, Boğaziçi İmar Müdürü Yakup Demirhan da hazır bulundu.

Partiler üstü tarihi bir toplantı

Toplantının açılışında konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul için önemli sonuçları olacak deprem riskine hazırlık çalışmalarını değerlendireceklerini belirterek, “İstanbul açısından milat olacak bu toplantıda deprem ile ilgili bu güne kadar neler yapıldığını değerlendireceğiz ve bundan sonra ne tür somut adımlar atacağımızı konuşacağız. İlçelerimizin bugüne kadar yaptığı çalışmaları koordine ederek milletimizin makus kaderini değiştirmek için buradayız. Bugün burada bir tarihe tanıklık ediyoruz” diye konuştu.

Van ve öncesinde yaşanan depremlerin ülkemizde depremin acısını sürekli gündemde tuttuğunu ifade eden Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “Bu acıların bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Van depreminin İstanbul’da beklenen depremden çok daha az olmasına rağmen millet olarak hep birlikte hareket etmemize rağmen yaraları sarmakta ne kadar zorlandığımızı gördük bu nedenle İstanbul’da meydana gelebilecek depremin sıkıntısını bertaraf etmek zorundayız.”

Türkiye İstanbul depreminin altından kalkamayabilir
 

Daha önce Marmara depreminin acı sonuçlarını gördüğümüze dikkat çeken Başkan Topbaş, “Bu nedenle şehrimizi hazır hale getirmek zorundayız. Her 10 dakikada bir sallanan adalar üzerinde kurulu Japonya bu konuşu büyük ölçüde çözebildi. İstanbul’da beklenen bir depremin altından kalkamayabiliriz. Büyük sıkıntı doğurur. Ülkemiz 10 yıllarca geriye gidebilir. Bu nedenle meclisimizde temsil edilen partilerin grup başkan vekilleri ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte bu güne kadar depreme yönelik hazırlıkları değerlendireceğiz ve somut olarak neler yapabileceğimizi konuşacağız. Hükümetimizin depremle ilgili kararlı tutumu ve kanun tasarısına da TBMM’deki diğer siyasi partilerin de gerekli desteği vereceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

1 milyon 600 bin yapı gözden geçirilecek

Bir ülke özelliği gösteren ve 1 milyon 600 bin yapı stoku barından İstanbul’un deprem sıkıntısını bertaraf etmek zorunda olduğunun altını çizen Topbaş, şunları kaydetti; “Sayın Belediye başkanlarımın döneminde yapılan yapıların imara uygun yapıldığını ve kaçak yapılara izin vermediklerini biliyorum. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak, genel anlamda baktığmızda İstanbul için çok rahat konuşamıyoruz. Bu toplantının İstanbul’un geleceğinin kurtarılması adına çok önemli buluyoruz. Hep birlikte bir mutabakata vararak sorunu çözmek için gerekli adımları atacağız. Bu toplantı İstanbul ve milletimiz için hayırlı olsun.”
 
Belediye Meclisi’nden toplantıya tam destek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan da Başkan Kadir Topbaş’ın davetiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisimizin yüzde 95’ini temsil eden partilerin grup başkan vekilleri ve ilçe belediye başkanları olarak bu toplantıya katıldıklarını belirterek, “İstanbul halkının hayati endişelerini giderecek böyle önemli bir konuyu siyaset üstü tutuyoruz. Van depreminde yaraları sarılması zor kayıplar ortaya çıktı. Bu toplantının İstanbul’u depreme hazırlamak açısından bir milat olacağını ümit ediyoruz” dedi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Fahrettin Kayhan ise, “CHP Grubu olarak böyle önemli bir toplantıyı düzenlediği için Başkan Kadir Topbaş’a çok teşekkür ediyoruz ve bu toplantıyı çok önemli buluyoruz. İnsan hayatı söz konusu olduğunda partiler üstü düşünerek her türlü desteği vermeye hazırız. Bizim de CHP Gurubu olarak bu toplantıya katkılarımız olacak” diye konuştu. Toplantının sonuçlanmasının ardından Başkan Kadir Topbaş katılımcılarla birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek alınan kararları açıklayacak.
Etiketler : İstanbul, için, tüm, başkanlar, toplandı,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1793 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2786  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 510 Toplam: 1,806,334
Haberler artık Outlook'ta