Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

17 Haziran 2019 Pazartesi 05:46    

 

 
 
 
İZSU,Urla'ya yeni içme suyu şebekesi yapıyor

 Reklam
İZSU'dan Urlaya dev yatırım
10 Ekim 2011 Pazartesi 16:39
İZSU,Urla'ya yeni içme suyu şebekesi yapıyor
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi kurduğu ve kanal altyapısı götürdüğü Urla’da, şimdi de 20.5 milyon liralık yatırımla içme suyu şebekesini yeniliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin su kayıplarını azaltmak, vatandaşları bol ve sağlıklı suya kavuşturmak için başlattığı yatırım hamlesi sürüyor. Bu çalışmaların en önemlilerinden birisi de, turizm alanında büyük potansiyele sahip olan Urla’da gerçekleştiriliyor. Eskiyen içme suyu şebekesi nedeniyle sık sık arızaların ve su kesintilerinin yaşandığı ilçede, İZSU adeta “alt yapı devrimi” yapıyor.

Urla’nın atıksularını arıtmak için ileri biyolojik atıksu arıtma tesisini 2009 yılında hizmete alan ve kanal altyapısı götüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçedeki tüm içme suyu şebekesini de yenileyerek 20.5 milyon liralık yatırıma daha imza atıyor.

Toplam 392 kilometrelik içme suyu şebeke yenileme çalışmaları için İZSU iki ayrı ihale düzenledi. Urla Zeytinalanı, İçmeler ve Torasan mahalleleri içmesuyu şebeke ve iletim hattı inşaatı kapsamında 186 kilometre uzunluğunda yeni şebeke döşeniyor.  7 milyon 315 bin TL’lik yatırımla gerçekleştirilecek imalat çalışmaları ilçede üç noktadan sürüyor. Çalışmalar 17 ayda tamamlanacak.  İmalatlar kapsamında 10 kilometrelik iletim hattı ve 52 kilometrelik branşman hattı da döşenecek. Bir bölgede çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz, yeni hattan su verilmeye başlanacak.

Urla merkez, Çeşmealtı ve İskele mahalleleri içme suyu şebeke ve iletim hattı inşaatı kapsamındaki ilçede imalatlara başlayan ekipler ise çalışmalarını 22 ayda tamamlayacak. Bu iş kapsamında da 206 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi, 54 kilometre uzunluğunda da içme suyu branşmanı döşenecek. Bu çalışmaların yatırım tutarı 13 milyon 241 bin TL. olacak.  Uzun yıllardır yenilenmeyen asbest, PVC ve galvaniz borular nedeniyle su arızaları ve kesintilerinin yaşandığı Urla’da vatandaşlar, böylece yeni şebekeyle birlikte sağlıklı ve kesintisiz suya da kavuşmuş olacak. Bu sağlıklı alt yapı ile Urla’daki su kaçakları da önlenmiş olacak. Basınç yetersizliği nedeniyle su alamayan bazı bölgeler de rahatlıkla su alabilecek.

Büyükşehir Urla’da neler yaptıı?

Urla ilçesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edilmesiyle birlikte ilçede yıllardır çözülemeyen sorunlar çözüme kavuştu. Urla İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi kurularak, evsel atıkların arıtıldıktan sonra denize verilmesi sağlandı. Urla’nın sahilleri korundu. İlçede su sıkıntısını önlemek  amacıyla yeni kuyular açıldı. Su depolarının bakımı ve onarımı yapıldı. Özbek-Eğrilaman, Karapınar bölgesine şebeke döşendi. İlçenin eksik kanalları tamamlandı. Demircili Köyü’ne kanal döşendi. Tabaklar Deresi ıslah edildi. İlçede kaçaklara neden olan iletim hattı yenilendi. Urla’nın tüm şebekesini yenilemek için çalışmalara başlayan İZSU, Zeytinalan ve Kalabak mahallelerine yağmur suyu kanalı döşüyor. 2007 – 2011 yılları arasında ilçeye yapılan tutarı ise yaklaşık 32 milyon lira.
Etiketler : İZSU'dan, Urlaya, dev, yatırım,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1918 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2406  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 15 Bugün: 348 Toplam: 1,840,156
Haberler artık Outlook'ta