Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

27 Mayıs 2019 Pazartesi 11:35    

 

 
 
 
Kültür karıncaları buluştu.

 Reklam
Karıncaların buluşması gerçekleşti
26 Haziran 2010 Cumartesi 05:58
Kültür karıncaları buluştu.
 

Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda, Devlet Planlama Teşkilatı tarafından SODES kapsamında finanse edilen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte olan Gaziantepli Kültür Karıncaları Projesinde “Karıncaların Büyük Buluşması” gerçekleşti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından son yıllarda özenle yapılan tarih ve kültür mirasını korumaya ve tanıtmaya yönelik çalışmaların yanı sıra koruma ve yaşatmaya yönelik bilinç oluşturma çalışmaları da projelerle devam etmektedir.

Gaziantepli Kültür Karıncaları Projesi ile de doğal ve kültürel değerlerimizi ana tema olarak kullanıp, interaktif eğitim yöntemi ile çocuklarımızın ve gençlerimizin, çeşitli eğitimlerle kişisel gelişimlerine katkıda bulunurken, yaşadıkları çevrenin farkına varmaları, tarih ve kültür değerlerini öğrenip benimsemeleri hedeflenmiştir.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi, Çekül Vakfı Gaziantep Temsilciliği, Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ortaklığı ile başlayan Projenin, Gönüllü Eğitimleri aşaması da Gaziantep Üniversitesi TDP Koordinatörlüğü ile işbirliği yapılmıştır.

‘GALA BÜYÜK BULUŞMA ETKİNLİĞİ’ BURÇ ORMANLARINDA GERÇEKLEŞTİ

Gönüllü eğitmenlerin eğitimi, karınca eğitimleri, salon eğitimleri, tarih ve kültürel mirası tanıma ve tanıtma etkinlikleri, doğa ve çevre etkinliklerinin ardından projede sona yaklaşırken “Gala Büyük Buluşma Etkinliği”’de Burç Ormanlarında gerçekleşti.
Kültür Karıncalarının büyük buluşması olarak adlandırılan etkinlikte çocuklar, bir taraftan doğa ve çevre etkinlikleri, kampçılık eğitimleri alırken, diğer taraftan tarih ve kültür mirasını tanımaya yönelik gezilere katıldılar.

Kentimizin tarihi ve kültürel mirasını korumaya, yaşatmaya, gelecek nesillerle aktarmaya gönüllü, kültürel değerlerin farkında, çevre ve doğayı korumanın bilincinde, çalışkan ve yürekli, Gaziantepli Kültür Karıncaları ordusu yaratılmak için çıkılan yolda, projede görev alan gönüllülerin, proje kıstaslarına uygun olarak gerçekleştirilen eğitimi ile de yüksek duyarlılıkta kültür, doğa, çevre ve kentlilik bilinci eğitimi almış bir gönüllü ekibine sahip olunmuştur.
Etiketler : Karıncaların, buluşması, gerçekleşti,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1442 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2540  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 18 Bugün: 468 Toplam: 1,824,532
Haberler artık Outlook'ta