Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

27 Mayıs 2019 Pazartesi 01:09    

 

 
 
 
Kırkgöz Kaynağı İçme Suyu Olarak Kullanmaya Uygun Değil

 Reklam
Kırkgöz kaynağı hakkında açıklama
23 Eylül 2010 Perşembe 11:25
Kırkgöz Kaynağı İçme Suyu Olarak Kullanmaya Uygun Değil
 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Oğuzeli İlçesi'nde Barak İçme Suyu Birliğine ait olan Kırkgöz İçme Suyu kaynağından ve çevredeki özel sondaj kuyularından alınan su numuneleri sonucu bu suların içme suyu olarak kullanılmasının uygun olmadığı belirtildi.

 

Bölgede yaşayan vatandaşları uyaran GASKİ Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy, “Genel Müdürlüğümüze bağlı Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığına bağlı İçme Suyu Arıtma Tesisi Şube Müdürlüğü Laboratuvarında yapılan analizler neticesinde içme suyunda Nitrit, Amonyum,  parametreleri ile civa ve mangan ağır metaller görülmüş olup,15.09.2010 tarihinde  “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” uyarınca içme suyu olarak kullanılmasının uygun olmadığı tespit edilmiştir” dedi.

 

Uslusoy, “Bu nedenle konunun hassasiyetine bağlı olarak Genel Müdürlüğümüz tarafından konu ile ilgisi bulunan Oğuzeli Kaymakamlığına, Oğuzeli Belediye Başkanlığına, Barak İçme Suyu Birliğine,  Altınyurt, Beşdeli, Gedik,  Küçükkaracaören ve Sazgın Mahalle Muhtarlıklarına söz konusu bölgedeki yerleşim yerlerinde ikamet eden vatandaşların bu kaynaktan su içmemeleri konusunda gerekli duyuruların yapılması için yazılı olarak bilgi verilmiştir” diye konuştu.

 

GASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Kırkgöz Kaynağı ve çevresinde kirliliğe sebebiyet veren faktörlerin araştırma çalışmalarının halen devam ettiğini, problemin çözümü için gerekli tedbirlerin alınmaya başladığını belirten Fahreddin Uslusoy, “Bu bölgenin içme suyu ihtiyacının karşılanmasına ait Etüt ve Proje çalışmalarına başlanmıştır.

 

Bununla beraber söz konusu bölgenin içme suyu ihtiyacının, Barak İçme Suyu Birliğine ait Çaybaşı İçme Suyu Kaynağından geçici olarak karşılanması ile ilgili çalışmalar tamamlanmak üzere olup 1-2 güne kadar bu bölgelerin su ihtiyacı kısmen de olsa karşılanacaktır” dedi.

 

Uslusoy açıklamasında; “Belirtilen bölgenin içme suyu ihtiyacı halen Genel Müdürlüğümüz tarafından taşıma usulü ile tankerlerle karşılanmaktadır. Bu arada bu bölgenin temiz su ihtiyacının karşılanması için etüt çalışmalarının bir an önce tamamlanması için azami gayret gösterilmektedir” ifadelerine yer verdi.
Etiketler : Kırkgöz, kaynağı, hakkında, açıklama,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1941 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2381  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 14 Bugün: 155 Toplam: 1,824,219
Haberler artık Outlook'ta