Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 16:25    

 

 
 
 
Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir’e düzenlenen operasyonla ilgili konuştu

 Reklam
Kocaoğlu:Suçumuz varsa kellemi alsınlar
14 Kasım 2011 Pazartesi 10:51
Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir’e düzenlenen operasyonla ilgili konuştu
 

“Suçumuz varsa, başta benim kellemi alsınlar;

yoksa bu işkence bitsin”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyecilik tarihinde görülmemiş bir süreçten geçtiklerini ancak bugüne dek İzmir ve İzmirliler için birçok şeyi sabırla sineye çektiğini söyledi. Mayıs ayında düzenlenen operasyon sonrası tutuklanan ve halen özgürlüğüne kavuşamayan 3 belediye bürokratının durumuna ilişkin üzüntüsünü dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Bugüne kadar sustum. Adalet tecelli eder diye. 6 aydır iddianamemiz hazırlanmadı. Bütün hükümet yetkililerini ve Adalet Bakanı’nı göreve davet ediyorum. Varsa suçumuz başta benim kellemi alsınlar. Suçumuz yoksa bu işkence bitsin” diye konuştu.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Urla’da gerçekleştirilen içme suyu şebeke-iletim hattı ve kanalizasyon yatırımı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çok enteresan bir süreçten geçtiklerini belirterek, “Belediyecilik tarihinde, kent tarihinde, insan ilişkilerinde hiç rastlanmayacak, ‘bu da olmaz’ dediğimiz süreçler ve davranışlardan geçiyoruz” dedi. İzmir ve İzmirliler için sabırla birçok şeyi sineye çektiğini dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti:

“Bunun adı tacizdir”

“Müfettiş geliyor. Gelsin kimsenin bir şey dediği yok! İsterse 365 gün, 24 saat gelsin! Kim geliyorsa gelsin! Hesap orada, evrak da orada. Bakar, ama taciz etmez. Genel müdürleri, genel müdür yardımcılarını, şirket elemanlarını, daire başkanlarını taciz etmez. Bu artık taciz boyutuna geldi. Şartlanmış çocuklar geliyorlar. “Büyükşehir belediye başkanı 2006’dan bu tarafa (2006’dan önce olmamasının nedeni de 5 yıl geçtiği için) nerelere gitti, hangi görevle gitti” diye soruyor. “Hanımı niye arabayla gitti” diye soruyor. Büyükşehir Belediye Başkanı, İzmir gibi 4 milyonluk bir kentin seçilmiş bir numaralı protokolu. 1. sırada atanmış Vali var, 2. sırada Ege Ordusu Komutanı var. 3. sırada Büyükşehir Belediye Başkanı. Ben ne koruma istedim hayatımda… Alışamadım da zaten iki sene korumayla, arkada arabayla gezmeye. Bunu bana devlet verdi. Hanım da bununla gidecek dediler. İşte çeşitli törenlere gidiyoruz. Oraya kadar geldi. Bu taciz değil mi ya? Büyükşehir Belediye Başkanı seyahate gittiyse ki, biz hangi parayı nereden vereceği bilen insanlarız. Hangi parayı cebimizden, hangi parayı belediyeden vereceğini Türkiye Cumhuriyeti’nde belki de en çok bilen insanlardan biriyiz. Bu sorulur mu ya! Bunu yeni gelmiş, yeni yetişmiş bir vergi denetçisi soruyor. Belki daha stajyer. Yahut müfettiş soruyor.

Bakın bir örnek daha vereyim: Urla’da bir bölgenin planlaması konusunda aşırı istek var. Biz direttik. Dayandık. Yapmadık. Dedik ki “Buranın bizim anlayışımıza göre yoğunluğunun şu olması lazım.” 1/25 binlik planları öyle geçirdik. Bir sürü de tepki aldık.  O 1/25 binliği nasıl geçirdiğimi de bir ben bir de Allah biliyor. Kim gittiyse, nasıl gittiyse Çevre ve Orman Bakanlığı’na o zaman; Urla’nın planları 1/100 binde değişerek geldi. Şimdi 1 /100 bin bizim üzerimizde, Bakanlığın yaptığı plan. Bir kısmına itiraz edeceğiz. Mesela Çamlı Havzası’nın baraj havzasının kalkmasına itiraz edeceğiz. Yargıya gideceğiz. Hayati 8-10 konuyu belirledik. Bunlarda Bakanlıkla yargı süreci başlatacağız, kentin geleceğini korumak için. Böyle bir durum var. Bu arada biz 1/25 binlik planımızı üst ölçekli plana uydurduk. Şimdi soruşturma açılıyor: ‘Sen Urla’da vatandaşlara rant sağlamışsın, plan yapmışsın’ diye ve İçişleri Bakanı imzalıyor bu soruşturma iznini. Ya bürokratlarda bir şey var, ya başka birinde bir şey var. Soruşturma açacaksan 1/100 binlik planı yapana açacaksın. Ona açmıyorsun. Bana soruşturma açıyorsun. Ne gerek var İzmir’e evrak gidip gelecek, Çevre ve Orman Bakanlığı orada. Bu iş buraya kadar geldi.”

“Sizin aradığınız İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yok”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Mayıs ayından bu yana cezaevinde tutulan Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına ilişkin üzüntüsünü de dile getirerek şöyle devam etti:

“6 aydır arkadaşlar yatıyor içerde, 3 kişi. Çeteyle suçlanıyorlar. Çete, iki kişinin telefon konuşmasından, birbirini tehdidinden kaynaklanıyor. O iki kişi dışarıda, karakoldan salındı. Diğer arkadaşlar çete reisi olarak içerde. İki kişi niye salındı? Bütün evraklar inceleniyor 6 aydır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde, içerde kimsenin yatmasını gerektiren, bir olay yok. Bir gasp yok, bir rüşvet yok, ihale yolsuzluğu yok! Yok yok yok!… 20 bin kişi çalışıyor. Bizde olan usulsüzlük, benim teftiş kuruluna verdiğim gibi, kınama cezası ya da uyarı cezasıyla geçecek usulsüzlük. Evrakta varsa var. Çuvallarla evrak üretiliyor her gün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde. Ama başka bir şey yok! Sizin aradığınız yok! Sizin bildiğiniz yok. Yok böyle bir şey. 80 tane dosya gitti. Böyle sıkıntılı bir ortamda, biz en doğrusu değil artık en en doğrusunu yapmak üzere bürokratlarımızla beraber çalışıyoruz. Artık bir de Türkiye’de öyle yasalar var ki, yürürlükte. Yasa var ama fiiliyatta uygulanmıyor. İzmir’de o yasalar uygulanmaya başladı. İlçe belediyelerin aldığı kaldırım parası, yol parası gibi. Bu başka hiçbir yerde uygulanmıyor. Seçim öncesi Karşıyaka, Konak, Bornova gibi bütün belediyeler bastırıldı. Sayıştay geldi. Bunları zimmet çıkartıyorum belediye başkanına dedi. Arkadaşlar da ister istemiz halka rücu ettiler. Başka bir yerde uygulanmıyor. Bu sadece İzmir’de ilçe belediyelerinde geçerli. Yol katılım bedeli. Bu kadar çifte standart!”

“6 aydır iddianame hazırlanmadı”

“Biz namusumuzla şerefimizle, inancımızla, paraya hayata insana bakışımızla bu kente hizmet etmeye çalışıyoruz. Verilmeyecek bir hesabımız yok. Bugüne kadar sustum, adalet tecelli eder diye. Ama 6 aydan beri iddianamemiz hazırlanmadı. Ben buradan bütün hükümet yetkililerini, Adalet Bakanı’nı, herkesi göreve davet ediyorum. Varsa suçum, varsa suçumuz, başta benim kelemi alsınlar. Yoksa işkence bitsin!”

İzsu’dan Urla’ya tarihi yatırım

Urla’da gerçekleştirilen 21 milyon liralık “İçme suyu yatırım startı” toplantısında, ilçede İZSU tarafından gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi verildi. Törene CHP Genel Başkanı Yardımcısı Birgül Ayman Güler, İzmir milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Oğuz Oyan, Musa Çam, CHP İl Başkanı Tacettin Bayır, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik kapsamında bir sunum yapan İZSU Genel Müdürü Ahmet Hamdi Alparslan, İzmir’in önemli turistik merkezlerinden Urla’da eskiyen içme suyu şebekesini yenilemek için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçe tarihinde görülmemiş büyüklükte bir altyapı çalışması başlattığını belirterek, şöyle devam etti:

“Urla’nın tüm içme suyu şebekesi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 milyon 965 bin liralık yatırımla yenileniyor. Bugüne kadar gerçekleşen yatırımlar için 12 milyon 500 bin TL harcandı, devam eden yatırımlar için 21 milyon 940 bin TL harcanması planlanıyor.”

Karaosmanoğlu: “Aziz Kocaoğlu hem ağamız, hem babamız”

Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da, hizmetlerinden dolayı Başkan Kocaoğlu’na teşekkür ederek, “Ağalık vermekle, efelik vurmakla olurmuş, bizim ağamız da babamız da Sayın Aziz Kocaoğlu’dur. Bize gösterdiği her türlü maddi ve manevi destekten ötürü sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

21 milyon TL’lik içme suyu yatırımı

Urla Merkez, Çeşmealtı ve İskele mahalleleri içme suyu şebeke ve iletim hattı inşaatı kapsamındaki çalışmalar ise Mart 2013 tarihinde bitecek.  Bu iş kapsamında da 206 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi, 54 kilometre uzunluğunda da içme suyu branşmanı döşenecek. Bu çalışmaların yatırım tutarı 13 milyon 241 bin TL. olacak. Uzun yıllardır yenilenmeyen asbest, PVC ve galvaniz borular nedeniyle su arızaları ve kesintilerinin yaşandığı Urla’da vatandaşlar, böylece yeni şebekeyle birlikte sağlıklı ve kesintisiz suya da kavuşmuş olacak. Bu sağlıklı alt yapı ile Urla’daki su kaçakları önlenmiş olacak. Basınç yetersizliği nedeniyle su alamayan bazı bölgeler de rahatlıkla su alabilecek. Ayrıca kuyular ile depo arasında yer alan 5 kilometrelik iletim hattı inşaatı kapsamında 5 kilometrelik içme suyu şebekesi de döşenecek.
Etiketler : Kocaoğlu:Suçumuz, varsa, kellemi, alsınlar,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1671 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2251  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 10 Bugün: 617 Toplam: 1,845,761
Haberler artık Outlook'ta