Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

17 Haziran 2019 Pazartesi 19:02    

 

 
 
 
Konservatuar yetenek sınavları yapıldı

 Reklam
Konservatuar sınavı yapıldı
14 Eylül 2011 Çarşamba 15:40
Konservatuar yetenek sınavları yapıldı
 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin 2011-2012 öğretim yılı yetenek sınavları hafta sonunda gerçekleştirildi. Kentin en önemli sanat eğitim merkezi olan Büyükşehir Konservatuarı bu yıl da beklenin üzerinde ilgi gördü. 5 ile 55 yaş arasında binlerce kişi Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin öğrencisi olmak için ter döktü. Her iki kurumun branşlarına bu yıl 450 kişi alınacak. Sınav sonuçları Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden duyurulacak.

SINAVA BİN 50 KİŞİ GİRDİ

Geleceğin sanatçılarının yetiştirildiği Büyükşehir Belediye Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi hafta sonunda sınavlarını gerçekleştirdi. Her iki eğitim kurumunun sınavlarına toplam bin 50 kişi katıldı. Konservatuarın Batı Müziği, Türk Sanat, Türk Halk, Türk Din Musikisi, Bale ve Halk Oyunları Bölümlerine bu yıl 330 öğrenci alınacak. Bu bölümlerin sınavlarına 940 kişi katıldı. 85 kişinin girebileceği Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi sınavlarına ise 110 kişi girdi.

YENİ BÖLÜMLERE İLGİ YOĞUN OLDU

Bu yıl ilk kez açılan Halk Oyunları ve Türk Din Musikisi Bölümleri’nin sınavları da yapıldı. 50 kişinin alınacağı Halk Oyunları Bölümü’nün sınavlarına 7 ile 18 yaş arasında 65 kişi katıldı. 15 kişinin alınacağı Türk Din Musikisi Bölümü sınavına ise 18-35 yaş arasında 30 kişi girdi. Bu bölümün sınav komisyonunda Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ile Hulusi Babalık yer aldı. Halkoyunları sınavının jüri üyeliğini ise İTÜ Devlet Konservatuarı Türk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı ve Halkoyunları Öğretim Görevlisi Ahmet Turhan Demirbağ ile Yalova Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları Öğretim Görevlisi Burcu Evcimen yaptı. Halkoyunları ve Bale sınavları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Vinsan’daki eğitim merkezinde, müzik bölümleri sınavları ise Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’nde yapıldı.

BARAJ NOTU 70

Sınavlarda baraj notu 70 olarak belirlendi. Müzik branşı sınavında öğrencilerin tek, çift, ritim ve melodi yeteneklerine bakıldı. Aynı uygulama Bale ve Halk Oyunları Bölümleri için de geçerli tutuldu. Bu iki bölümde ayrıca öğrencilerin esneklik yeteneği de dikkate alındı. Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki sınavlarda ise öğrencilerin çizim vuruşlarındaki yeteneği göz önünde bulunduruldu.

SONUÇLAR PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLANACAK

Binlerce kişinin katıldığı Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin sınav sonuçları Perşembe günü açıklanacak. Sonuçlar Büyükşehir Belediyesi internet sitesi olan Kocaeli.bel.tr adresi üzerinden görülebilecek.

YENİ EĞİTİM DÖNEMİ 26 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

Sınavda başarı olanlar kesin kayıtlarını 15-20 Eylül tarihlerinde gerçekleştirecek. Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki yeni eğitim dönemi ise 26 Eylül Pazartesi günü başlayacak.
Etiketler : Konservatuar, sınavı, yapıldı,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 3170 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2392  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 11 Bugün: 656 Toplam: 1,840,464
Haberler artık Outlook'ta