Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 12:11    

 

 
 
 
Büyükşehir,kurban bayramı için hazırlık yapıyor.

 Reklam
Kurban kesim ve satış yerleri
02 Kasım 2011 Çarşamba 22:06
Büyükşehir,kurban bayramı için hazırlık yapıyor.
 

İl Kurban Hizmetleri Komisyonu kararıyla 21 Ekim 2011 tarihinden itibaren İstanbul’a kurbanlık hayvan girişi başladı.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurbanlıkların satış ve kesimi için modern donanımlara sahip kesim yerleri ile İstanbullulara Kurban Bayramı süresince hizmet verecek

İstanbul’a kurbanlık hayvan getirecek satıcıların, ilgili belediyeden aldıkları “İstanbul’a Kurban Hayvanı Giriş Belgesi”ni, şehre girişlerdeki kontrol noktalarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerine ibraz etmeleri gerekiyor.

Büyükşehir’den İstanbullulara Modern Donanımlı Kurban Satış ve Kesim Yeri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında kurban almak ve kurbanı kesmek için Alibeyköy Baraj yolu üzerine kurulan modern donanımlı kesim yeri, İstanbulluların hizmetinde olacak.

Kurban satış ve kesim tesisleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 000 m²  alan üzerinde kuruldu. Tesislerde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sosyal donatıya sahip. Otopark, cafe, tuvalet, duşlar, ofisler İstanbullulara daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için tasarlandı. Oluşturulan kurban satış ve kesim yeri önümüzdeki yıllarda diğer ilçelerde de yaygınlaştırılarak, kurban hizmetlerinde ve kesiminde kalite arttırılmış olacak.

Kurban Bayramı süresince 70 kasap, 200 yardımcı personel İstanbullulara hizmet verecek. Alibeyköy kurban satış ve kesim yerinde 1200 büyükbaş hayvan ve 600 küçükbaş hayvan satışı yapılabilecek vatandaşlarımız aldığı hayvanları burada kurulan kurban kesim ünitelerinde kestirebilecek. İsteyen parçalama için yapılan çadırlarda büyükbaş hayvanlarını küçük parçalara ayırabilecek. Kurban Kesim alanı İSTAÇ tarafından 24 saat temizleniyor.Kurbanlık Satış ve Kesim Yerleri

Belirlenen Kurban Satış ve Kesim Yerleri dışında satış ve kesim yapılamayacak. İlçelerde 50’si Avrupa yakasında olmak üzere toplam 124 adet Kurban Satış Yeri ve yine 258’i Avrupa yakasında olmak üzere toplam 334 adet Kurban Kesim Yeri’nin hazırlıkları yapıldı. 2011 yılı kurban kesme ve kestirme ücretleri mahalli şartlara göre ilçe komisyonlarınca belirlenecek.

Kurban kesiminde kullanılmak üzere, İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğünce 150 adet Mobil Kurban Kesim Ünitesi tahsis edildi. Bu mobil kesim ünitelerinde kesim tamamen hijyenik olarak gerçekleşebilmekte, Kesim sonrası oluşan atık ve artıklar bertaraf edilerek, çevre kirliliğine ve insan sağlığına zarar veremeyecek hale getirilebilmektedir.

Kurban satış ve kesim yerlerinin denetimi için İ.B.B. Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü 5 ekip oluşturarak denetimlere başladı.Kurban alımı ve kesimi ile ilgili pratik bilgiler içeren kurban kitapçığından 5 bin adet halkımıza dağıtılmaktadır. Kurban kesici eğitimi düzenlenerek katılımcılara konuyla ilgili eğitim ve sertifika verilmiştir.

Müracaat ve Şikâyetler 153’e

Vatandaşlar konuyla ilgili her türlü müracaat ve şikâyetleri için alo 153’ü arayabilecek. Hayvanları kaçan vatandaşların 153 Beyaz Masa’yı aramaları halinde de görevli ekiplerce müdahale edilecek
Etiketler : Kurban, kesim, ve, satış, yerleri,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2812 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2209  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 11 Bugün: 482 Toplam: 1,806,306
Haberler artık Outlook'ta