Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

25 Mayıs 2019 Cumartesi 14:59    

 

 
 
 
Mersinin İhsaniye mahallesine, 31 Ağustos 2010 Salı günü 08.00 -13.00 saatleri arasında su verilemeyecektir

 Reklam
Mersin'de su kesintisi
28 Ağustos 2010 Cumartesi 10:14
Mersinin İhsaniye mahallesine, 31 Ağustos 2010 Salı günü 08.00 -13.00 saatleri arasında su verilemeyecektir
 

İçme suyu şebekesinin verimliliğini arttırmak, kaçakları tespit ederek gerekli onarımları yapabilmek, gerçekçi ve uygulanabilir bir kaçak tespit ve azaltma çalışmasını uygulayabilmek için İdaremiz, İçme Suyu Şebekesini Alt ölçüm alanlarına ayırma çalışmalarına başlayacaktır. Bu amaç doğrultusunda; İzolasyonu gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilen 8 ( sekiz )  basınç bölgesinin; kendi sınırları içerisinde 28 ( yirmi sekiz ) adet Alt Ölçüm Bölgesine, bu 28 adet Alt Ölçüm Bölgesinin de kendi sınırları içerisinde 127 adet Alt Ölçüm Bölgesine ayrılması planlanmaktadır. Bölgesel ölçüm alanlarının oluşturulması ile İdaremiz, sınırları tanımlı bir bölgeye ne kadar su verdiğini ve ne kadar su sattığını görebilecektir. Aradaki farkın büyük olduğu bölgelerde çalışmalarımızı yoğunlaştırarak su kaçağının nedenlerini çok kısa sürede belirleyebilecektir.

Karşılığı alınamayan su (KAS), sisteme verilen su ile faturalandırılan su arasındaki farktır. Alt Ölçüm Bölgeleri; özellikle sisteme giren ve çıkan suyun ölçümüne imkân veren alt alanlarıdır. Alt Ölçüm Bölgeleri seçiminden, debi, basınç ve sızıntıların ölçüm ve taranmasına başlanmadan önce, seçilen bu Alt Ölçüm Bölgelerinin, izole bölgeler olup olmadığının tespitini yapmak bizi doğru sonuca götürecektir. Bu nedenle; belirlenmiş olan 127 adet alt ölçüm bölgesinin; izole olup olmadığını tespit edebilmek için idaremiz; öncelikle o bölgeyi besleyen vanaların tespiti, vanaların çalışabilirliklerinin kontrolü ve bölgenin komşu bölgeler ile su alışverişinin olup olmadığını kesinleştirecektir. Bu işlem ancak; alt ölçüm bölgesini besleyen vanaların kapatılıp, su kesintisinin gerçekleşip gerçekleşmediğinin kontrolüyle sağlanabilecektir.    İzolasyonu kesinleşen Alt ölçüm Bölgesini besleyen hatlarda debimetreler vasıtasıyla ölçüm yapılarak Alt Ölçüm Bölgesine giren su miktarlarının tespiti ile bu bölgedeki kaçak miktarı belirlenecektir. İzole edilmesi planlanan 127 adet Alt Ölçüm bölgesinin her birinde peyderpey yapılacak olan bu çalışma ile İdaremiz, sınırları tanımlı bir bölgeye ne kadar su verdiğini ve ne kadar su sattığını görebilecektir. Aradaki farkın büyük olduğu bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştırarak su kaybının nedenlerini çok kısa sürede belirleyebilecektir.

           

31.08.2010 Salı günü Akdeniz Belediyesine bağlı İhsaniye Mahallesi sınırlarında yer alan Alt Ölçüm Bölgelerinden birinde yukarıda bahsettiğimiz çalışmalar uygulanacaktır. Bu nedenle bahsi konu gün içerisinde yaklaşık 5 saatlik bir su kesintisi yaşanacak olup vatandaşlarımızın gösterdiği destek ve sabırdan dolayı teşekkürü bir borç biliriz. 

 

Mahalle sakinlerine saygıyla duyurulur.
Etiketler : Mersin'de, su, kesintisi,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2344 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2352  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 16 Bugün: 514 Toplam: 1,823,427
Haberler artık Outlook'ta