Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

22 Eylül 2019 Pazar 14:00    

 

 
 
 
Davut Ateş sorunları bildiklerini ve çözmeye aday olduklarını açıkladı

 Reklam
Mersin'e hizmet için talibiz
27 Mart 2011 Pazar 13:49
Davut Ateş sorunları bildiklerini ve çözmeye aday olduklarını açıkladı
 

Ak Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Davut Ateş, Mersin’in sorunlarını iyi bildiğini belirterek, sorunlara çözüm üretmek için adayım dedi.
 
Mersin’in sorunlarını iyi bildiğini belirten Ateş,  Mersin’in en önemli sorunlarının başında işsizliğin geldiğini ifade etti. Ateş; “Bilindiği üzere Mersin ülkemizdeki kozmopolit niteliğe sahip şehirlerden biridir. Plansız yapılaşma, çevre kirlenmesi, sahil şeridinin betonlaşması, ulaşım altyapısının yetersizliği, tarım alanlarının konutlaşması ve de en önemlisi işsizlik Mersin’in önemli sorunları arasında yer almaktadır.” şeklinde konuştu.
 
Ak Parti Mersin Milletvekili Aday Adaylığını açıkladıktan sonra seçim startı vererek çalışmalarını hızlandıran Doç. Dr. Davut Ateş, konuşmasının devamında şunları ifade etti. “Mersin’in sorunları aslında yıllardır devam edegelen ilgisizlikle adeta kronikleşmiştir. Bu ilgisizliğin temelinde maalesef Mersin’in yaptığı siyasal tercihlerin önemli payı olduğu yok sayılamaz. Makro düzeyde Mersin’i ilgilendiren konuları etkin takip edebilen siyasetçilerden yoksunluk, ayrıca mevcut siyasetçilerin de dar çerçeveli yerel siyasete sıkışıp kalmaları hem Mersin’in ihmal edilmesine yol açmış, hem de Ankara siyasetinde Mersin’in ağırlığının yok olması sonucunu getirmiştir.
 
Oysa Ak Parti iktidarları döneminde Mersin’e açılım sağlayacak birçok önemli adım atılmıştır. Tarsus’a yapılacak Çukurova Bölgesel Havaalanı, Kazanlı Turizm Projesi, Mersin Lojistik Merkezi Projesi, inşaatı devam eden Akdeniz Sahil Yolu Projesi bunlar arasındadır. Bütün bunlar hem Mersin’deki kalkınmayı hızlandıracak hem de kentin dünyaya daha fazla açılmasını sağlayacaktır. 2013 Akdeniz Oyunları’nın Mersin’de yapılacak olması bu konuda başlı başına büyük bir girişimdir. Bu gelişmeler Mersin’deki işsizlik sorununun aşılmasına katkı yapacaktır.
 
Şimdi önümüzdeki dönemde Mersin’in önünde önemli bir tercih bulunmaktadır. Ya bildik yerel siyasete sıkışıp kalan teamülün devam ettirilmesi ya da değişen Türkiye ve dünya şartlarına ayak uydurmaya karar verilmesidir. Eğer birinci yol tercih edildiği takdirde, yürürlüğe konan birçok projenin amacına ulaşmasında ve Mersin’e olumlu geri besleme yapmasında sorunlar yaşanabilecektir. Zira yerel öncelikleri ağır basan siyasilerle dünyaya ve bölgeye açılım yapılması ve Mersin’in Akdeniz’de her anlamda bir merkez haline gelmesi ağır aksak ilerleyecektir. Oysa ikinci yol tercih edildiği takdirde, başlatılan projelerden hızlı verim elde edilmesi ve bunların Mersin’in birçok sorununun çözümüne hakkıyla katkı sağlaması mümkündür. Üstelik kentteki ekonomik ve sosyal kalkınma yeterli ölçüde gerçekleştirilebildiği takdirde, Mersin farklı kültürlere sahip vatandaşlarımızın huzur içerisinde yaşadığı örnek şehirlerden biri olma niteliğini pekiştirecektir.
 
Mersin için doğru tercihi kullanma iki aşamalı bir süreçtir. Birincisi, siyasi partilerin Mersin için gösterecekleri adayların profilleridir. İkincisi ise, önlerine konan listeye 12 Haziran’da oy verecek vatandaşlarımızın tercihidir. Türkiye’nin büyüyen potansiyelini son dokuz yıldır başarıyla yöneten ve yönlendiren Ak Parti’ye özellikle birinci aşamada önemli sorumluluklar düşmektedir. Vatandaşlarımız bu konuda Ak Parti üst yönetiminin sağduyusuna güvenmektedir. Sıra kendisine geldiğinde ise Mersinli seçmenin en doğru tercihi yapacağından kuşku duyulmamalıdır
Etiketler : Mersin'e, hizmet, için, talibiz,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2740 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2246  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 13 Bugün: 636 Toplam: 1,916,062
Haberler artık Outlook'ta